Befogadjuk-e a közel-keletről illegálisan érkező menekülteket Magyarországra?
Van némi fogalmi zavar:
Szóval idejön valaki a közel-keletről. Ezt teheti az illető full legálisan vízummal és útlevéllel. Ellenben ezekhez bizonyos országokban és bizonyos rétegeknek igen nehéz hozájutni. Pl a polgárháborús Szíriában. Így ezek az emberek illegális módon, csempészek segítségével jutnak el. Ahol aztán beadhatják a menekült kérelmüket, amit elbírálnak. Ha az elbírálás folyamán úgy vélik, hogy jogosult a menekült státuszra, akkor az illető illegális bevándorlóból menekültté változik.
Ugyanakkor ennek a megléte még mindig nem egyenlő a hosszú távú magyarországi letelepedéssel, teljesen más szabályok vonatkoznak rájuk.
12: a probléma akkor adódik, ha az elbírálás elhúzódik (pl. mert papírjaik sincsenek, hamis nevet mondanak be, stb.) és közben csak jönnek és jönnek. Papír nélkül az elbírálás nem egyszerű, sokszor a különböző ázsiai országok sem együttműködőek, hogy kiderítsék, kiről van szó, és ilyenkor húzódik hónapokig vagy évekig az ügy. És közben jön az utánpótlás, vagyis halmozódnak, halmozódik az ügyhátralék, és valahova tenni kell őket addig is.
Ez a része nem fenntartható a folyamatnak.
14: itt is különbségeket kell tenni, mert ha valaki valóban menekült, akkor szerintem más kell, hogy vonatkozzon rá, mint arra, aki csak úgy jókedvéből jön.
Na de összességében szerintem, ha valaki, jöjjön bárhonnan, Magyarországra akar telepedni, az tegye, amennyiben a következő dolgokat vállalja:
-dolgozni fog
-az ország törvényeit betartja
-a kultúránkat tiszteletben tartja, a nyelvünket igyekszik elsajátítani.
"Illegális bevándorló a közel-keletről átlépi a magyar határt. Maradjon vagy sem? Befogadjuk vagy ne? Segítsük a letelepedését vagy küldjük haza? Asszimiláció pártiak vagytok vagy nem?"
Kérdező, alapból fals a feltevésed. Az, hogy valaki "illegális bevándorló", arról a bíróságnak kell döntenie. Amikor emberünk belép Magyarország területére, akkor maximum illegális határátlépőről lehet szó. Ha beadja a menekültkérelmet, akkor pedig menekültkérőről van szó.
Maradjon-e vagy sem? Ameddig a bíróság elbírálja a kérelmét, természetesen. A jelenlegi nemzetközi egyezmények és a magyar jogszabály ebben a kérdésben egyértelmű választ ad.
Befogadjuk-e vagy nem? Ha a menekültkérelmet az illetékes hatóság elfogadja, természetesen igen. Ha nem, akkor meg nem, a jogi keretek között mihamarabb ki kell toloncolni. Ez természetesen nem egy akadálymentes folyamat, de egy jogállamban nem lehet csak úgy kitoloncolni valakit valahová.
Segítsük a letelepedését vagy küldjük haza? Ha az illető menekült, akkor ameddig az anyaországában nem rendeződik a helyzet, addig természetesen maradhat. Ha megfelel a letelepedési vízum követelményeinek, akkor nyugodtan telepedjen le. Ha nem, akkor menjen haza, ha biztonságos az anyaországa.
Asszimiláció pártiak vagytok vagy nem? Nem. Integrációpárti vagyok. A bevándorlókat nem asszimilálni kell, hanem integrálni. Ha dolgoznak, vállalkoznak, a törvényeket betartják, legálisan tartózkodnak az országban, tőlem olyan kultúrát követnek, amilyet akarnak, ha tiszteletben tartják, hogy én az enyémet követem. Ez elsősorban nem a bevándorlókon múlik, hanem az integrációs rendszeren. Azokat, akik megkapták a letelepedési engedélyt, a társadalomnak (és elsősorban az államnak) ki kell segítenie, hogy tudjanak integrálódni, mert ez a legpragmatikusabb megoldás.
"Nem támogatom a letelepedésüket és az ellenzékre szavazok."
Nemrég nyilatkozott Karigeri egy német lapnak, hogy ha hatalomra kerül be fog engedni minden migránst és megad nekik minden amit kérnek! Szóval ez az opció önellentmondásos!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!