Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történne ha nem fizetnénk...

Mi történne ha nem fizetnénk tovább az államadósságot? Egyáltalán kinek és mennyit fizetünk minden hónapban?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Hidd el, nem járnánk jól!

Tetszik, vagy sem, sok tekintetben függünk a külföldtől (megnyugtatásul megjegyzem, hogy az egész világon kb. féltucat országot tudnék felsorolni, akik nem függnek senkitől és a többségüket nem is irigylem érte). ha leállítanánk az államadósság törlesztését, akkor ők is leállítanák a nekünk nyújtott szolgáltatásokat. No import, no EU-támogatás, no nemzetközi kölcsön (amire, valljuk be, sokszor szükségünk van), no külföldi megrendelés. A külföldi befektetők előbb-utóbb kivonulnának innen, aztán nézhetnénk.


Amúgy többnyire magán bankoknak vagyunk eladósodva. (Meg az IMF-nek). Pont ez a baj. A keleti blokk országainak többsége államközi kölcsönöket vett fel, amiket a rendszerváltásokkor elengedtek nekik. Mi hülyék meg olyan pénzintézetektől vettünk fel, akik ebből élnek, úgyhogy soha a büdös életben nem fogják elengedni.

2010. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Semmi!

Illetve egy kis acsarkodás, ami alább menne.

Ugyanis nincs semmink, és a befektetéseiket nem hagynák itt a nyugatiak. Egyszerüen ez be foig következni, hogy nem tufdunk fizetni, mert ha nem veszünk fel egy Ft vagy € kölcsönt sem a továbbiakban, akkor is olyan mértékben nő az adósságunk amilyen mértékben nem vagyunk képesek növekedni. Ugyanis nem mi növekszünk, hanem az itt állomásozó multicégek! Ezért nem volt reáljövedelem növekedés " illetve a kiadási struktúrát figyelembevéve elhanyagolható".

2010. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 20:09-es!

Az nyilvánvaló, hogy abból különösebb gond nem lenne ha NEM TUDNÁNK fizetni az államadósságot. De a kérdező egyértelműen arra kíváncsi, hogy mi lenne, ha tudnánk, de NEM AKARNÁNK. Azt pedig a nyugat nem igazán nézné jó szemmel.

2010. aug. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem fizetnénk az adósságunkat, akkor annak hamar híre menne a bfektetők között is, a tőzsdéken is, ergó igen negatív és rizikós lenne az ország megítélése, ergó zuhanna a Forint, rövid időn belül államcsőd következne.
2010. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mostani állás szerint, nem csak mi nem tudjuk a közeljövőben fizetni az adósságunkat, hanem a fél Eu. Annak is a keleti és a déli országai. Ez a globalizmus és tőke szabad áramlásának egyenes következménye. Vicc az egész, mert a G nem is tudom hányak és a világgazdaságot valóban irányító néhány ember, egy kicsit túlbecsülte a képességeit.

A kapzsiságuk, és hogy elhitették a világgal hogy ez az egész a fejlődése a kapitalizmusnak, teljes kudarcba fulladt. A kapitalizmus alapját játszotta ki a globális nagytőke, ami a kereslet és kínálat törvénye. Olyan rendszert alakítottak ki aminek a növekedés a feltétele, és ha ez megtorpan akkor jön a baj rakásra. Nem a XXI sz ban torpant meg, hanem már a XX végén amit csak hitelekkel voltak képesek növekedő pályán tartani, aminek itt az eredménye.

Persze az Eu ban van néhány gazdasági nagyhatalom, akiknek érdeke fenntartani a rendszert mert a mérlegük pozitív, viszont a nemzetek nagy része a csőd szélén tántorog „még ha nem is látszik még egyértelműen”. Nem lehet mesterségesen fenntartani egy olyan rendszert ahol a „ mezőgazdaság támogatva van hogy az ipar termékeit magasabb arányba lehessen vásárolni” vagy ahol ha nem növekszik legalább 1,5% al a gazdaság akkor nő a munkanélküliség, hiszen nem termelődik annyi munkahely amennyit kivisznek keletre a magasabb profit érdekében. Az meg ugye fogyasztás csökkenést eredményez, ami csak gerjeszti a folyamatokat. Nem nehéz belátni, hogy kibuktak a dolgok és megjósolhatatlanná vált minden. A piac törvényszerűségei nem érvényesek, hiszen a XX sz ban még csak a termelést vitték ki az Euból, de ma már kinevelődött keleten is egy értelmiségi réteg, akik a kutatást és az inovációt is kivitelezik ¼ annyiért. Az az, a globális tőke egyre kevesebb termelést hagy az Eu ban, viszont cserébe meghatározza hogy mit is fogyaszthatunk!

Egyre lejjebb épül a szoc rendszer Eu szerte „ szólj ha nem ezt látod” amit oda adunk a nagytőkének mint versenyképesség. Ami persze zsákutca, hiszen egyre több a keleti befektető akinek már nincs szüksége a nyugatra, csak mint fogyasztó. Az USA már teljesen bele pistult csak nem merik kimondani, és most az Eu jön. De 10-15 éven belül eljön a nagy krahh, ami a történelmi tapasztalatok alapján ismét háborúkat fog okozni.


Az adósságunkat ha nem fizetjük? Lényegtelen!!!

2010. aug. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!