Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem kötelező mindenkinek...

Miért nem kötelező mindenkinek a covid vakcina ?

Figyelt kérdés
Sokkal egyszerűbb lenne kötelezővé tenni , minthogy ilyen buta megkülönbözetést csináljanak . Így több embert is elérnének . Hiszen van aki akkor se oltaná be magát ha nem hagyhatná el emiatt a házát . Viszont ha kötelező lenne nem lenne más választása hiszen meglehetne büntetni . Akkor miért nem kötelező ? Miért kell megkülönböztetés ? Vagy adjanak itt is pénzt az oltásért , sokkal egyszerűbb lenne jutalmazni az oltást , minthogy elvenni az oltatlan szabadságát .

2021. júl. 31. 10:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
87%

#20: Ezt talan toluk kellene megkerdezni.


Pont ma olvastam a New York Timesban, hogy San Fransisco ket, magas oltottsagu korhazaban is tunetes delta jarvany tort ki az oltott dolgozok kozott. Valasz: oltsuk be a meg hianyzokat es huzzon maszkot mindenki.


Mikozben par napja meg arrol beszeltek az amerikai "jarvanyugyi szakertok", hogy az oltatlanok kozott dul a jarvany, akozben a 69%os oltottsagu Massathussettsben a fertozottek 3/4 oltott szemely. A valasz: huzzon maszkot mindenki es a media meg lehetoleg fogja be (a Feher Haz szovivoje karhoztatta a New York Timest es a Washington Postot a hiteles adatok kozlese es az ellentmondasokra valo ramutatas kapcsan).


Szinte 100%os oltottsag mellett "tombol" a delta Gibraltarban.


Szerintem egyebkent azert, mert szem elol tevesztettek a celt, ami a kockazati csoportok vedelme, ugyanis ok azok, akik leterhelik az egeszsegugyet. Ha ez csokken, akkor igazabol nem szamit, ha terjed a virus, azt amugy sem lehet meggatolni.

2021. aug. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
71%

Bár én beoltattam magam a korlátozások kerülése érdekében, de már jönnek azok a megfigyelési eredmények, mely szerint az újfajta koronavírusoknak jobban kitettek azok, akik a korábbi ellen be lettek oltva.


Sucharit Bhakdi professzor, aki 20 éven át vezette a Mainzi Egyetem orvosi mikrobiológiai intézetét (2012-ig, 74 éves), már tavaly tavasz óta mondja, hogy a koronavírus olyan gyorsan mutálódik, hogy nem jó ellene védekezésre az oltás, aki beoltatja magát, arra kockázatosabb a következő hónapokban az újabb mutáció, mint arra aki nem oltatta magát.

2021. aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
92%
#22: En egyebkent baromi kivancsi lennek egy olyan statisztikara, ami azt mutatja, hogy a deltaval fertozott oltottak es oltatlanok kozott hogyan alakul a tunetek sulyossaga a 20-50 eves korosztalyban, ahelyett, hogy csak arrol hadovalnak, hogy elkapjak az oltottak, de nem halnak meg. WTF? Ezen korosztaly egeszseges tagjainak erre korabban sem volt sok eselye. Es engem egy kicsit aggaszt az ADE, mint lehetoseg.
2021. aug. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
53%

Megfigyelték ezt már koronavírusoknál, konkrétan "A SARS-CoV-2-höz nagyon hasonló SARS-CoV és a MERS-CoV esetében", idézve Magyar Állatorvosok Lapjának 2020. májusi számából:

"Meg kell említeni a sejtbe való bejutást segítő, más vírusok esetében már

bizonyított folyamatot, amit antibody dependent enhancement-nek (ADE), azaz

ellenanyagfüggő fertőződésfokozódásnak hívnak. Ennek során a virionok felületére nem neutralizáló jellegű IgG-ellenanyagok kötődnek, amelyek az immunrendszer sejtjeinek felszínén lévő Fc-receptorokhoz kötődve megkönnyítik és

fokozzák a vírus sejtbejutását fagocitózis révén. A legjobban tanulmányozott

vírus ebből a szempontból egy flavivírus, az ember Dengue-vírusa által okozott

Dengue-láz, amelyben különböző szerotípusokkal való korábbi fertőződés, majd

újrafertőződés az ADE következtében gyakran sokkal súlyosabb, akár halálos

kimenetelű Dengue sokk szindróma kialakulásához vezet (39). Ezt a jelenséget

ráadásul vakcinázásokat követően is megfigyelték, főként 9 év alatti gyerekekben. Számos más vírus (HIV, influenzavírusok, egyéb flavivírusok) mellet coronavírusok kapcsán is megfigyelték ezt a jelenséget: macskák fertőző hashártyagyulladása ellen a korai vakcinafejlesztéses kísérletek gyakran a betegség súlyosabb lefolyásához vezettek (83). A SARS-CoV-2-höz nagyon hasonló SARS-CoV és

a MERS-CoV esetében is leírtak ADE-jelenséget (84), aminek kapcsán meglehetősen bátornak tűnnek azok a vakcinafejlesztési próbálozások, amelyek a vírus

felbukkanását követő 3–4 hónappal a klinikai kipróbálás szakaszába értek."

[link]


Azóta kiderült, hogy bizony a vakcinafejlesztők bátrak voltak...

(Én is az lennék, ha ezen dollármilliárdokat keresnék.)


#22

2021. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
78%
Igen, koszi, en ezeket tudtam. Eppen ezert aggaszt a dolog, tekintve, hogy az ADE eddig minden koronavirus eseteben fennallt, meg a macskaknal is es a vakcinafejlesztes gatjat kepezte szamos mas virus eseteben is. Megleponek tartanam, ha pont itt nem lenne problema. Ehhez viszont szukseg van kontroll csoportra.
2021. aug. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
72%

#22 "elkapjak az oltottak"


Ebben az a vicces, hogy normális országban az oltást ki lehet váltani tesztel. így aki nem oltatta be magát elég sűrűn fog tesztelni, míg az oltottal csak akkor ha tényleg betegek.

Ennek tükrében érdemes vizsgáli a statisztikát, hogy a fertőzöttek 60-80%a oltatlan.

2021. aug. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!