Ha 2006-ban nem nyert volna Gyurcsány, akkor Orbánon csattant volna az akkori válság, már lehet nem is létezne mint politikus?
Rohadt nagy mákja volt Orbánnak, hogy akkor vesztett. Mivel ellenzékben ülni világválság idején nagyon jó. Csak ugatni kell, hogy milyen szar minden, ennyi. Ezt is csinálta semmi konstruktívat + ott rúgott bele a válságkezelésbe ahol tudott, hogy még rosszabb legyen a helyzet, még nagyobb legyen a felháborodás és a nyomor, hogy ebből még több haszna legyen a kövi választáskor.
Ennyin múlott az egész? Pár százalékon, és akkor Orbán már rég feledésbe merült volna, elzavartuk volna mint Gyurcsányt?
Esélyes, nézd meg, milyen volt a világgazdaság 2010 előtt, és hogyan szárnyalt utána:
Viktor ezt a felívelő szakaszt lovagolta meg, a hívei meg azt hiszik, hogy ő teremtett mindent.
Mert Gyurcsány ma nem létezik...
mindkettő nagy túlélő
"Ha 2006-ban nem nyert volna Gyurcsány, akkor Orbánon csattant volna az akkori válság, már lehet nem is létezne mint politikus?"
Így van lehet ez is, persze.
A te logikád szerint akkor ma Gyurcsánynak nem szabadna léteznie!!! És ezzel szemben???
Amúgy Orbán Viktor és a Fidesz sokkal jobb helyzetben kapta volna a vàlságot, mivel ők tudnak kormányozni, van gazdaságpolitikai elképzelésük.
Ergo nekünk nem volt szerencsénk, hogy Gyurcsány volt a miniszterelnök!!
Kérdező
Ha Orbánék nyertek volna 2006-ban, akkor azt a gazdasági időszakot amikor konjunktúra volt és a körülöttünk levő országon erőteljesen fejlődtek, nem gazdasági romlással éltük volna át. Az EU-s pályázati pénzeket maximálisan kihasználták volna és a gazdaság fejlesztését végzik, nem az eladósítását és a pénzek felélését.
Ha a fidesz-kdnp lett volna kormányon, akkor a 2008 év végi válság nem egy devizában végletekig eladósodott országot talált volna meg, mert a devizahitelek helyett ismét lett volna támogatott forint lakáshitel és az önkormányzatok sincsenek devizában eladósodva.
Akkor is megviselt volna minket a válság, ahogy megviselte a cseheket, szlovákokat, lengyeleket is - de sokkal kisebb mértékben.
A 2008-2009-es devizaválság nem egy lepusztult gazdaságot ért volna el ahol már beindultak a csődök, nőtt a munkanélküliség és eladósodtak az emberek devizában, hanem egy stabil gazdaságot. Ahogyan most érte az országot a járványhelyzet miatti válság 2020-ban.
1998-ban a Bokros csomag után vettek át egy nagyon rossz állapotú gazdaságot. A 14%-os inflációt vitték le 4 év alatt 5,4%-ra, miközben a minimálbért 19500Ft-ról emelték meg 50000Ft-ra, vagyis 156%-t emeltek rajta. A munkanélküliség 7,8%-ról 5,8%-ra csökkent és az ország alkalmassá vált az uniós csatlakozásra. Eközben 2001-ben volt a hatalmas beregi árvíz is, ami után településeket építettek újjá.
2010-ben a devizaválsággal sújtott gazdaságot vették át, majd kapták a nyakukba a vörösiszap katasztrófát, 2013-ban ismét hatalmas árvizet, ami már nem tudott épp az előtte elvégzett munkának köszönhetően ekkora kárt okozni. Majd volt a migráns válság és utána jött a járvány.
Ezzel szemben 1994-ben vették át először a kormányzást az mszp-szdsz pártok politikusai, azonnal eltüntették az állami vagyont és válságba vitték a gazdaságot, 2002-ben pedig ők maguk kampányoltak azzal, hogy sokkal jobban áll az ország annál, amennyi pénzt belőle Orbánék adtak az embereknek, majd ők osztogatni fognak, mert van miből. 2 éves kormányzásuk után 2004-ben uniós tagok lettünk, amivel újabb hatalmas pénzkeret nyílt meg, semmiféle gazdasági nehézséggel nem találkoztak, mégis 2006-ra már hazudniuk kellett a gazdaság adatairól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!