Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért panaszkod...

Magyarországon miért panaszkodik mindenki hogy milyen sz@rok a bérek?

Figyelt kérdés

2021-re a magyar nettó átlagfizetés elérte a portugál nettókeresetet. Nem mondom, hogy nincs hova fejlődni, de akkor se azt lehet mondani, hogy harmadik világbeli ország lennénk.


Mégis, miért nyafog mindenki ebben az, hogy "Románia szintjén vagyunk", meg hogy "visszafelé fejlődik az ország"?


2021. júl. 23. 07:00
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
83%

19-es, tuti hogy igazad van, nincsenek kétségeim, csak én a multikat ismerem, ezekszerint te meg a közszférát.

Az árakról meg annyit, hogy én fizetéskor mindig ugyanannyi pénzt veszek le kp-ban. Mostanában már 1 héttel előbb elfogy, mint mondjuk tavaly. Brutál áremelkedés zajlik minden területen, a fizetés így még kevesebbet ér.

15#

2021. júl. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
80%

Az a gond az átlagbérnél, hogy ott figyelembe veszik a legmagasabb 1%-ot, ami rettenetesen felhúzza a minimumot, viszont nem veszik figyelembe a kisvállalkozásokat, KATA-t, stb. ahol kb. jellemzően minimálbér van.


Nem veszik figyelembe tudtommal a közmunkások jövedelmét sem. Ez mind-mind torzító tény. És akkor még nem is beszéltünk a munkanélküliekről, a nyugdíjasokról, a rokkantakról...


Ezeknek mind a nettó mediánjövedelmét kellene nézni beleértve minden béren kívüli juttatást és pénzbeli és pénzben kifejezhető értékű természetbeni segélyt ill. juttatást.


Kíváncsi lennék, hogy egy ilyen összehasonlításban hol lenne Magyarország, és arra is, hogy milyen irányban halad önmagához képest.


És azt is figyelembe kell venni, hogy hol hogy alakul az infláció, mi a létminimum (amit egységesen kéne meghatározni, és ahhoz tartani magunkat, nem trükközni)

2021. júl. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
83%
Mert szarok a bérek, azért. Én amúgy megélek a fizetésemből, megtakarítani is tudok, szabadidőre is tudok költeni, de én is az átlag alatt keresek, és a szakmabeli átlagtól kb. 30%-kal van elmaradva a munkahelyem.
2021. júl. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
75%
Épp tegnap beszéltük kollégákkal, hogy tanult diplomások vagyunk, de jobban megérné átképeznünk magunkat szobafestőnek.
2021. júl. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
14%
14) Szerinted mindenki minimálbért keres vagy mi?
2021. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az árak lényegesen versenyképesebbek a béreknél, - ha érted, hogy mire gondolok!
2021. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
33%
25 a minimálbért nézik mindenhol mit nézek Mészáros bérét hol élsz te.
2021. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
89%
27es ezt értelmesen is letudod írni?
2021. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
57%
2021. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
#29 Értékelem a találgatásodat, de ki kell ábrándítsalak, nem én voltam ;(
2021. júl. 23. 13:32
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!