Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért panaszkod...

Magyarországon miért panaszkodik mindenki hogy milyen sz@rok a bérek?

Figyelt kérdés

2021-re a magyar nettó átlagfizetés elérte a portugál nettókeresetet. Nem mondom, hogy nincs hova fejlődni, de akkor se azt lehet mondani, hogy harmadik világbeli ország lennénk.


Mégis, miért nyafog mindenki ebben az, hogy "Románia szintjén vagyunk", meg hogy "visszafelé fejlődik az ország"?


2021. júl. 23. 07:00
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
85%

Portugália? Az meg hogy kerül ide?

Itt van Ausztria szomszédban és a velük való összevetés még értelmezhető is.

2021. júl. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk Portugália is egy európai ország, ahol nem volt kommunizmus?
2021. júl. 23. 07:08
 3/43 A kérdező kommentje:
De Ausztriát soha nem fogjuk elérni, nem azért mert kevesebbek lennénk náluk, hanem mert nem vagyunk határosak Németországgal. Az európai termelés Németország köré csoportosul, így mi mindig félperifériás gazdaság leszünk
2021. júl. 23. 07:10
 4/43 anonim ***** válasza:
83%
ÁTLAG fizetés... Ebben benne van a sok minimálbéres, aki max havi 140-ből tengődik, meg azok is, akik milliókat keresnek...
2021. júl. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
83%
A minimál bér 110ezer. Itt nálunk nagyon sok munkahely csak ennyit fizet. Romániában már jobban keresnek mint itt. Az árak emelkednek a fizetés nem.
2021. júl. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
87%
Azért panaszkodik mindneki mert szarok a bérek
2021. júl. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
90%
Egy kezdő tanár egyetemi (MA) végzettséggel bruttó 203.000 Ft-ot kap egy hónapban. Innentől nincs miről beszélnünk.
2021. júl. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
82%

#2


Dánia, Írország, Belgium, Hollandia. Ezek is mind európai országok ahol nem volt kommunizmus. (Nálunk sem volt, de ez most lényegtelen)

2021. júl. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
89%

Van néhány milliárdos, meg pár hétköznap fizetésű, az átlag fizetés máris tök jó.


A statisztika szerint ha az emberek felének hasmenése van, a másik felének székrekedése, akkor mindenki egészséges.

2021. júl. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
89%

Pár hete volt egy hasonló kérdés ahova leírtam, de már nem tudom visszakeresni pedig forrással együtt tudtam igazolni az adatokat.

Amennyire emlékszem az átlag bruttó medián bér alapján voltak sorrendbe téve az európai országok.

- Magyarországon 247.000Ft volt ez a szám

- Németországban 967.000Ft-nak megfelelő euró

- Dánia 1.520.000Ft

- Norvégia 1.650.000Ft


(Az átlag bruttó medián bér azt jelenti hogy ugyanannyi ember keres ettől az összegnél kevesebbet, mint ahányan többet).

Találtam egy képet (a fentebbi adatokat egyszerűen nem találom, de szintén Eurostat volt a forrás).

[link]


Amit viszont figyelembe kell vennünk, hogy Magyarország megélhetési szempontból nem feltétlen áll hasonló helyen az európai országok listáján, bár erre vonatkozóan szintén nem találtam adatot. HDI-index (jóléti-mutató) alapján be lehet határolni.

2021. júl. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!