Marx, Engels és Lenin mit gondoltak volna a mai LMBTQ krízisről?
A Kommunista Kiáltvány 2 fejezete pontosan a család eltörléséről szól, mert az is egyféle kizsákmányolás.üresef
Lenid idejében, 1918-28 között be is tiltották a házasság kötést.
Ergo támogatnák a dolgot, ha ők harciasabban is gondolták.
Végül is, ha kiüresedik a "család" szó jelentése, az éppolyan jó.
#14.
Olvastam a Kommunista kiáltványt, ilyenről szó nincsen benne. Egyébként Marx, materializmusa ellenére egy konzervatív figura volt. Nagyon mélyen vallásos zsidó család sarja volt, amiből több rabbi is kikerült. A család később keresztény lett és aktívan gyakorolták is. Marx felnőttként lett ateista. Konzervatív szellemben nevelkedett.
#15, szerintem olvasd el "megint":
"Mi a jelenlegi, a polgári család alapja? A tőke, a magánszerzés. Teljesen kifejlett alakban ez a család csak a burzsoázia számára létezik; de kiegészítői a proletár kényszerű családtalansága és a nyilvános prostitúció.
A burzsoá családja természetesen megszűnik e kiegészítőjének a megszűnésével és mindkettő eltűnik a tőke eltűnésével.
Szemünkre vetitek, hogy mi meg akarjuk szüntetni azt, hogy a szülők kizsákmányolják gyermekeiket? Ezt a bűntényt beismerjük.
De, mondjátok ti, mi megszüntetjük a legmeghittebb viszonyokat, amikor az otthoni nevelés helyébe a társadalmit tesszük."
azon gondolkodok, hogy beletrollkodok a szövegbe valami kicsit direktebb LMBQ dumát, és azt terjesztem majd. Jó sok helyre feltöltöm a neten, hátha tovább terjed.
#16.
Polgári, burzsoá stb.
Tehát nem a család fogalmát jellemzik, hanem társadalmi osztályokat. A felső rétegeket, akiket a proletariátus kizsákmányolóinak tartották. A felső rétegek családjait.
Trollkodj csak bele, aki már olvasta, azt nem tudod átvágni. Marx nem volt hajlandó róluk beszélni, Engelsnek meg homofób kijelentései voltak.
De járasd csak le magad...
#17: "amikor az otthoni nevelés helyébe a társadalmit tesszük."
Szerényen nem tűntetem fel a nevemet, se a betoldásaimat, abban bízva, hoykevés a kritikusolvasó, ésezért sokanbecumizzák hogy eredeti MArxi gondolat. Mint, ahogy az is, csak azok az erőszakos utat járták volna.
Az idézet beleillik a szövegbe. Akkoriban a burzsoák, főleg a nagypolgárság, nem úgy nevelte a gyerekeit, mint ma. Nem jártak iskolába, magántanulók voltak. Teljesen otthon nevelték őket. Először Németországban a porosz szocializmus alatt avatkozott bele az állam a gyerekek nevelésébe, amit az a vád ért a marxisták felöl, hogy úgy támadtak a nagypolgárokra, hogy a ne meséket támogatják. Később ez bevezetésre került az Oroszországi SZSZSZK-ban is.
Helyesírás...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!