Ha az ellenzék 2022-ben felrúgja az alaptörvényt és saját alkotmányt alkot 51%-al, akkor mi akadályozza meg Orbánt, hogy egy esetleges 2026-os győzelem esetén ezt ő is megtegye?
"A fidesz újra rajzolta a körzeteket is a saját szájize szerint"
Ez is elég sokszor el lett magyarázva.
A 2011-es reform előtt a parlamenti képviselők száma 386 volt, régóta szó volt róla, hogy túl sok ennek a kis országnak, végre lecsökkentették 199-re (hogy te is értsd:199lencre).
Ehhez a választókörzetek számát is le kellett csökkenni, a saját lakóhelyemről tudok nyilatkozni: a városom választókerületét összevonták egy másik város szomszédos választókerületével. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy eddig ez a két szomszédos választókerület 2 fideszes képviselőt adott, ha nem vonták volna össze, most is kettőt adna, mivel mindkettő fideszes többségű. Így viszont csak egyet. Roppant igazságtalan az ellenzékkel szemben valóban.
#26 "A fidesz újra rajzolta a körzeteket is a saját szájize szerint,"
Folytatod a butaságot?
176 helyett lett 106 egyéni körzet, természetes hogy mások lettek a körzethatárok.
Mikor? Amikor 2006-ban az önkormányzati, 2009-ben az EU-s, 2010-ben a parlamenti és önkormányzati választásokon is már az egész országban a fidesz-kdnp tarolt. Nem volt olyan megoldás ahol ne a fideszesek lettek volna többségben az összes körzetben. Próbálj meg egy narancssárga lapot úgy darabolni, hogy azon ne narancssárga szeletek legyenek a végén - nem fog sikerülni!
Halmozod a hülyeséget a többivel. Mi lenne ha körbenéznél magad körül? Nincsenek nyomorgó tömegek, nem mennek ki a fiatalok innen - Magyarországról volt a legkisebb a kivándorlás a régióban és ráadásul ez is lassult, sokan visszajöttek már. Nincsen tömeges munkanélküliség, 800 ezerrel több munkahely van ma legálisan, mint volt 11 éve.
#37 Mutass nekem egy olyan kormányt Európában, ahol az 50%-os többséget igénylő törvényeket nem fogadta el az 50%-os többséggel rendelkező parlamentjük!
Vagy olyat ahogy egy 2/3-os többséghez kötött törvényjavaslatot nem fogadott el a parlament csak mert a kormányzatnak volt 2/3-os többsége!
Vizsgálhatnád pl. kezdetnek Merkel kormányait, ahol volt hosszú ideig 80% közeli kormányzati többség! Vagy mondjuk megnézhetnéd hogyan is lett sima 53%-os többsége a francia parlamentben Macron pártjának (koalíciós partnereivel 61%) miközben az első fordulóban alig kétszeresen szereztek több mandátumot, mint Le Pen pártja, akik végül mindösszesen 8 mandátumot kaptak az 577-ből.
Kíváncsian várom ahogy megmutatod, mely általuk benyújtott törvényt nem fogadták el a rendelkezésükre álló mandátumtöbbséggel.
#38
A kérdés és a válasz is arra irányult, hogy ov egy személyben dönt, nem arra, hogy egy frakció a saját maga által benyujtott törvényeket elfogadja-e.
Ez az alapvető probléma, hogy a 133 bátor senkiháziból 130 báb. Na ilyen nincs Európában sehol, ha tetszik ha nem. Már nagyon régen nincs Magyarországon demokrácia, sőt, mára látszatra sem adnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!