Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fogják a magyar hatóságo...

Mikor fogják a magyar hatóságok végre Magyarország részének tekinteni Doborgaz, Vajka és Nagybodak településeket?

Figyelt kérdés

Ezek a települések a magyar törvények értelmében Magyarországhoz tartoznak. A párizsi békeszerződéssel visszaállított trianoni békeszerződés a következőket írja jelen határszakaszról:


"az Ipoly folyása lefelé;


innen a folyón felfelé Antonienhoftól (Köpcsénytől keletre) keletre körülbelül 2 km távolságnyira meghatározandó pontig:


a Duna hajózási fővonala;


innen nyugat felé Antonienhoftól (Köpcsénytől keletre), nyugatra körülbelül 1 km távolságnyira a helyszínén választandó pontig, amely hármas határpontja Ausztriának, Magyarországnak és Cseh-Szlovákországnak"


Bárki ránézhet a térképre és csekély földrajztudással is megállapíthatja, hogy ezeknek a településeknek melyik oldalán van a Duna hajózási fővonala.


2021. jún. 21. 21:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Igen, bizonyára a nürnbergi per idején is a bűntett idején aktuális törvények szerint ítéltek."

Igen. Most játszhatod te is a náci tisztet és csinálhatsz úgy mintha te felette állnál minden törvénynek és emberi jognak, de ha bűnöket követsz el, ettől még el fognak ítélni az aktuális törvények alapján.

2021. jún. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Te meg eljátszhatnád, hogy nem hasraütésszerűen megmondod jogi végzettség nélkül, hogy mi magától értetődő a jogban és mi nem.
2021. jún. 21. 22:17
 13/24 A kérdező kommentje:
Persze naiv lennék, ha azt gondolnám, hogy hasraütésszerűen csinálod. Egyetlen célod van, hogy ne legyen igazam. Ha én állítanám, hogy magától értetődő, akkor ugyanígy teli szájjal kioktatnál, hogy a bíróságokon nincs magától értetődés.
2021. jún. 21. 22:21
 14/24 anonim ***** válasza:

Ahhoz semmilyen jogi végzettség nem kell, hogy ha meghatároznak valamit, azt az akkori viszonyoknak megfelelően teszik. Ehhez csak józan ész kell.

Ha máshogy nem is megy, annyit azért csak fel tudsz fogni hogy milyen értelmetlen dolog lenne egy olyan dolog mindenkori viszonyaitól függővé tenni egy határt, ami könnyedén változhat az évek alatt.

2021. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Szóval szerinted az magától értetődő, hogy egy folyó változása esetén a határ nem változik.


Ebből kifolyólag szerinted az is magától értetődő, hogy az egyik országnak megszűnik a hajózási joga a folyón, elvégre kikerül a folyó a saját fennhatósága alól.


Szerinted ezért hozzák a hajózással kapcsolatos békeszerződéseket, hogy azok egy idő után ne is legyenek érvényesek? És mindezt magától értetődőnek tartod?

2021. jún. 21. 22:26
 16/24 anonim ***** válasza:

#13

Még paranoiás is vagy?

Azt se tudom, ki vagy, mit érdekel engem hogy pont neked van-e igazad vagy másnak? Itt most hülyeségeket beszélsz, én csak ezeket javítottam ki. Ha majd olyat írsz ami értelmes és logikus, azt természetesen nem fogom sem én, sem más kijavítani.

2021. jún. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Szóval szerinted az magától értetődő, hogy egy folyó változása esetén a határ nem változik."

Ha a folyó vonala volt a határ, akkor természetesen nem. A szerződés idején fennálló állapot lesz a határ, bármi lesz a folyóval később. Gondolkodj már egy kicsit! Egy csapat összefogna a másik országban és új medret ásnának a folyónak, akkor ezzel felülíródna a korábban fixált határ? Vagy kiszárad a folyó, akkor hirtelen egy ország lesz a kettőből? Ugye ekkora ostobaságot te sem gondolhatsz komolyan?

2021. jún. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#16

Nem csupán ismerem a GYK-s alulművelt trollok értelmi színvonalát. Semmiről nincs semmilyen véleményük, csupán azért vannak itt, hogy ellenkezzenek a kérdezővel.

2021. jún. 21. 22:31
 19/24 A kérdező kommentje:

#17

Nem írok semmit, mert túl hülye vagy ahhoz, hogy felfogd. Én megpróbáltam érvelni, de neked nem lehet.

2021. jún. 21. 22:35
 20/24 anonim ***** válasza:

Érved még egyetlen egy sem volt.

De mindegy, ha nem fogod fel, akkor nem fogod fel. Akkor fogadd el, hogy az emberek 99,9%-a számára magától értetődőek olyan dolgok, mint aktualitás, és kész!

2021. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!