Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsonynak elment az esze,...

Karácsonynak elment az esze, hogy ennyi lezárást engedélyez a fővárosban? Az amúgy is járhatatlan belváros méginkább járhatatlan lesz, a tömegközlekedés így is haldoklik, ezután pláne fog, katasztrófa lesz.

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, menjen inkább egy kis faluba biciklizgetni ez a bohóc, ahogy csak magyarul beszélnek, de ne döntsön már a főváros ügyeiről.
2021. jún. 10. 09:58
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
De ez egy főváros. Itt az emberek mennek-jönnek ügyeket intézni, bevásárolni. Az autósávok kellenek és az autó a normális eszköz. Biciklizgetéshez ott van az agglomeráció.
2021. jún. 10. 10:22
 12/41 anonim ***** válasza:
29%

10-es, ez a cikk :DDD

Róma??? Hegyekben állnak az autók, mindenki kismotorral jár, meg kisautóval, alig láttam biciklist, pedig pont a cikk írásának évében voltam Rómában 2 hetet.

2021. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

Róma mondjuk speciális eset, én is jártam ott. :-)

De a cikkben mindegyik főváros, én pedig a kérdező megjegyzése alapján kerestem egy ilyen cikket bringabarát fővárosokról.

2021. jún. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem mind, de a lényeg, hogy fővárosokat is felsorol a cikk, javítva, bocs.
2021. jún. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, én szeretnék tömegközlekedés helyett kerékpárral bejárni a munkahelyemre, 12 km a távolság, de nincs összefüggő kerékpárút a lakóhelyem és a munkahelyem között Budapesten belül. Nincs jogosítványom, de ha lenne, az autó akkor sem lenne alternatíva, mert a munkahelyem környékén kevés a parkolóhely.
2021. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Egyszerű a helyzet, kedves 15-ös.

Vagy költözz közelebb a munkahelyhez

Vagy keress közelebb munkahelyet

Vagy tedd le a jogsit és vegyél egy autót és használd azt (valahol csak van parkolóhely)

Vagy használj tömegközlekedést függetlenül attól, hogy te mit szeretnél és mit nem

Vagy menj gyalog, ha van felesleges 2-2 órád..

Vagy akkor menj biciklivel a neked kialakított biciklisávokban, vagy járdán, csak kerüld az utakat.

2021. jún. 10. 10:33
 17/41 anonim ***** válasza:
0%

15, jaja TE szeretnél.


- Üzletemberek biciklizzenek? Öltönyben? Izzadjanak le?

- Nem is kell üzletembernek lenni, ha nincs zuhanyzó a munkahelyeden, akkor jó büdösen leizzadva érjél be, mert te akkora biciklis vagy?

- Óvodás, bölcsis gyereket mivel vigyen a szülő? Had szokja a gyerek a tömött, büdös tömegközlekedést mi? Nehogy véletlen a kényelmes autóval vigye.

- Aki fosik a sok állat autós között biciklizni, meg a 20 tonnás buszok között, az is biciklizzen?

- Ha szakad az eső, jól öltözzön fel, és biciklizzen csakazértis?


A biciklisek még mindig egy kisebbség, a fent említett kényelmi dolgok miatt... Egyelőre nem a biciklisekhez kénye kedvéhez kellene igazítani a közlekedést, mert nem ők vannak többségben, de amíg ilyen főpolgármester van, mit várunk.

2021. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
96%

Tömegközlekedést használok, de örülök, hogy fejlesztik a kerékpárutakat is, mert szeretném azt is használni. A költözés nem opció, jóval magasabbak az ingatlanárak a lakóhelyem árainál, pedig az sem piskóta, albérletbe nem megyek, ha van egy saját lakásom, közelebbi munkahely jó lenne, már ez is közelebb van, mint az előző, ahova 1,5 óra volt eljutni tömegközlekedéssel, csak most állást váltani nem olyan egyszerű. Parkolóhely meg tényleg baromi kevés van, ez egy forgalmas csomópont, tényleg nem lennék előrébb autóval.

De ettől függetlenül tényleg érdekelne, hogy a korábbi felújításokat hogy nem vetted észre, mert mindig van valami. Én Budapesten nőttem fel, ehhez már hozzászoktam. A 4/6-os nyári rendszeres felújítást még el sem kezdték.

2021. jún. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
0%
Na, hamar leszavaztak a biciklis, egyedülálló/gyerek nélküli, munkahelyüktől 1 km-re dolgozó őrültek. Nem tetszik az igazság? Menjetek tüntikézni, emelgessétek a cangát a fejetek fölé :D 17-es voltam
2021. jún. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
96%

Tudjuk, te kis provokátor, tudjuk. Budapesten minden autós szerszámokat szállít az ügyfeleihez, de nem tudtok megállni sehol, egyszerre hatan ülnek az ötszemélyes kocsiban, a beteg nagymamát minden nap kórházba kell vinni, a három gyerek négy iskolában tanul és öt szakkörre és edzésre jár a város hat pontján, valamint ti egytől egyig éjjel-nappal a Nagykörúton közlekedtek, ahol a gonosz Karácsony láthatatlan biciklisei feltartanak, és ti naponta kétszer elmentek egy külvárosi hipermarketbe nagybevásárolni.

Ezzel szemben a valóság az, hogy az átlag budapesti kb. 3 utazást tesz meg naponta, tehát pl. elmegy a munkahelyére, délután beugrik egy boltba, aztán hazamegy. A többség pedig nem autóval teszi. ;) De egy vicces kis hisztinek elmegy. :)

2021. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!