A magyar baloldal miért ellenez egy kínai baloldali egyetemet ?
Igen szánalmasra sikerült a ballibek legújabb kampánya, egyszer végre találhatnának már valami olyat amiben igazuk van!
A vicces amikor mellette ezt meg próbálják sztépen elsunnyogni:
"A Konfuciusz Intézet Igazgatótanácsának tagjai
Az SZTE Konfuciusz Intézet működését az Igazgatótanács segíti, amely a magyar és a kínai fél által kijelölt tagokból áll. Az Igazgatótanács hagyja jóvá az Intézet költségvetését és az igazgatók beszámolóját, javaslatokat fogalmaz meg az Intézet oktatási és kulturális programjait illetően, illetve döntéseket hoz az Intézet fejlődésével kapcsolatban.
Az SZTE Konfuciusz Intézet Igazgatótanácsának tagjai:
Dr. Ujhelyi István
elnök
EP-képviselő"
"A szegedi Konfuciusz Intézet 2012 őszén nyitotta meg kapuit a Szegedi Tudományegyetem és a Shanghai Nemzetközi Tanulmányok Egyetem együttműködésével, a Kínai Nyelvoktatási Tanács (Hanban) támogatása mellett. Az Intézetben az érdeklődők szakképzett kínai tanároktól tanulhatják meg a kínai nyelvet. A tanórák a Konfuciusz Intézetben és az Egyetem egyes karainak tantermeiben zajlanak. Az Intézet a nyelvoktatás mellett nagy hangsúlyt fektet a kínai kultúra megismertetésére is: hétről hétre színes és izgalmas programokkal várja az érdeklődőket."
Talán az, hogy a magyar emberektől elszedett adóból építik a magyar emberek megkérdezése nélkül, hitelre, csak azért hogy a kínaiaknak legyen itt egy EU-s fészke.
Ha Kína egyetemet akár magának, jól írták előttem fizessék ki. Nekünk nem kell a mi pénzünkből, építsenek helyette magyar egyetemet magyaroknak, vagy fordítsák az egészségügyre, közlekedésre, közbiztonságra, természetvédelemre, bármire aminek értelme van.
#12,a Fudannak van amerikai és nyugat európai"fészke", is.
Már lefészkelt az Unióban, de mondhatod nyugodtan, hogy leereszkedett.
Máshogy aligha találkozhatunk, mert nekik van Hold és Marsjárójuk, űrallomásuk az Uniónak meg van nagy pofája.
A kínai űrállomás neve Mennyei Kapu, mint ahogy Kína neve hagyományosan (4000 év) Mennyei Birodalom. Kemény kommunizmus,mi?
"A magyar baloldal miért ellenez egy kínai baloldali egyetemet ?"
Mert a magyar "baloldal" mérsékelt bal és nem szélsőbal, ahogy a kínai párt.
#5
"épeszű ember nem gondolhatja, hogy egy budapesti egyetemen nem fognak magyar diákok tanulni."
Pont azt hülyeség feltételezni, hogy ez a magyar felsőoktatáson javítani fog.
Elég nagyok a tandíjak, így csak néhány magyarnak lesz lehetősége jobb esetben ott tanulni.
"sokat segít a MAGYAR felsőoktatás színvonalának javításában, mivel színvonalasabb bármilyen magyarországi egyetemnél"
És ez a szárnya is színvonalasabb lesz? Kétlem, hogy 500 oktatót kitelepítenek Mo-ra, mivel nincs garancia ,hogy az egyetem meddig marad, a kínai oktatóknak meg itt nincsen semmijük. De ha mégis valamilyen okból kifolyólag kínai oktatók jönnek, akkor is reális, hogy nem a legjobb oktatóikat küldik el az országból.
Viszont sokkal reálisabb, hogy az itteni oktatókból fognak elvinni, ami annyit jelent, hogy az oktatói kiválóság a Fudan-on is ugyanolyan lenne, mint a magyar egyetemeken.
Akkor a kérdés a következő, ha az oktatók ugyanolyan jók, miért lesz jobb, mint a több magyar egyetem? Mi a garancia, hogy a top 50-es színvonalat hozza?
A válasz a pénz, akkor a magyar felsőoktatást is erre a szintre lehetne hozni, ha az 500 milliárd nem egy kínai egyetemnek adnánk.
#10
"A magyar baloldal nem magyar - érdekét követ, ők maguk mondják, hogy Egyesült államszövetséget akarnak"
Ez sehol nem mond ellent az ország érdekeinek amúgy, mivel lehet, hogy valaki ezt látja a legjobbnak az országnak.
Másrészt viszont, az ellenzék nagyrésze nem mondja ezt.
#15, te nem sok egyetemet láttál, ugye.
Ha valami globális, akkor az az.
Nálunk a tanszéki értekezlet is angolul folyik, a külföldi kollégák miatt.
Azt meg külön üdvös kész, ha a fiatal adjunktusok docensek nem random módon bolyonganak majd a világban 1-1 szemeszterre, hanem "elég" lesz Csepelen belépni a tartós, megfizetett és szisztematikusan működő kutatói világelitbe.
#16
De, elég sokat, sőt, még magánegyetemekből is ismerek párat.
Azért hoztam ezt a két elméletet az oktatókra, mivel kitelepíteni ennyi embert irreális. Egy pár esetében lehet, ahogy a CEU-nál is volt, viszont sokkal reálisabb, ami a CEU-nál is és az AIT essetében is van, hogy más egyetemek oktatói is tanítanak.
Viszont akkor - ahogy mondtam - nem lesz az oktatói kiválóságban különbség. Ha mégis azt színvonalat hozza, amit a rangsorokon látni, akkor egy olyan dologról lesz szó, amit a magyar egyetemeken is meg lehetne csinálni és valószínűleg pénz kérdése.
Ha pedig a különbség pénz kérdése, akkor sosem lesznek jobbak az egyetemeink, ha nem teszi bele a kormány a pénzt.
Hozhat ide Oxford-ot, Harvard-ot, MIT-t, ha pénz miatt állunk szarul, akkor nem fogja egy egyetem érkezése felhúzni őket.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!