Kitől, melyik országtól kellene nekünk tartanunk katonai agresszió terén a mostani katonai világfelosztásban?
Egy korábbi felmérés szerint a Piréz Birodalomtól tartanak leginkább a magyarok.Köztük nyilván a miniszterelnökünk is.
Orbán mondatani a saját híveinek szólnak, számukra mutat "erőt".Az egri események figyelembevételével a szavai talán szólhatnak azoknak is akik nem értenek vele egyet, és ezt ki is mondják.
#3. "nem túlzás ez őszintén?"
Még alapból egyet is értenék ezzel, de őszintén szólva annyi világtalan ember van már csak az ismerősi körömben is, hogy kezdem mégis megérteni. Az a helyzet, hogy ha békét akarsz, készülj a háborúra. Sokan mintha nem értenék, hogy nem csak mi támadhatunk meg másokat, és ha gyakorlatilag bármelyik szomszédunk megneszeli, hogy látványosan gyengék vagyunk katonai értelemben, az nem annyira vicces (nem kell háborús fenyegetettségre gondolni, ez szimplán külpolitika). Amikor Fegyőr olyanokat mond, hogy ő lefelé építené a hadsereget (már csak a NATO miatt sem teheti, de a felvetés is elmebeteg), valamint a támogatói is azt kérdezik cinikusan, nagy arccal, hogy "minek ilyen haderő, tán háborúzni akarunk?", akkor én mindig egy kicsit jobban meg tudom érteni a miniszterelnök retorikáját.
Korábbi történelmi példákból kiindulva egy katonailag gyenge országot ért agresszív támadás esetén vagy későn, vagy egyáltalán nem avatkoztak be a "szövetségesei". Ezért szükség van a haderő bizonyos mértű fejlesztésére.
Másik lehetőség elrettentő NATO-haderő magyarországi állomásoztatása. Költsége legalább ugyanannyi lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!