Karácsony Gergely szakdolgozatának nyoma veszett, mi ez a nagy mismásolás körülötte?
Elérhetetlen Karácsony Gergely szakdolgozata a főpolgármester egykori alma materében. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) adatvédelmi tisztviselője arról tájékoztatta a sajtót, hogy Karácsony szakdolgozata nem szerepel az egyetem könyvtárának elektronikus adatbázisában, és az eredeti példány sem található a gyűjtőköri állományban. A Karácsony Gergely szellemi teljesítményét igazoló dokumentumok közül nem ez az egyetlen, aminek nyoma veszett. Legutóbb a főpolgármester azt közölte, nem tudja, hol van az érettségi bizonyítványa, most pedig a máshol már nem elérhető szakdolgozatáról állítja, hogy keresnie kellene.
2017 óta minden szakdolgozatot digitalizálnak az intézményben, a korábbi szabályozás alapján pedig csak tíz évig őrzik a diplomamunkák papíralapú verzióját. Karácsony egy lapinterjúban azt hangoztatta, hogy a „diplomájával” (feltehetően a szakdolgozatára vagy a diplomamunkájára gondolt) az Országos Tudományos Diákkör (OTDK) tanulmányi versenyén második lett. A versenyeket szervező Országos Tudományos Diákköri Tanácstól (OTDT), ám a 2010 előtti pályamunkák is elérhetetlenek.
Az is furcsa, hogy Karácsony szakdolgozata nem az első a szellemi teljesítményét tanúsító dokumentumok közül, amelyet rejteget vagy nem talál.
Karácsony vesszőfutásának azonban vannak ennél pikánsabb állomásai is, például be kellett ismernie, hogy valótlanul állt az egyik nyilvános életrajzában, hogy PhD-fokozattal rendelkezik. Miután kiderült, hogy a főpolgármester nem beszél angolul, és semmilyen nyelvvizsgája nincs, az is világos lett, hogy doktori fokozata sem lehet. Ezt be is ismerte, de ahelyett, hogy vállalta volna ezért a felelősséget, azt állította egy interjúban, hogy a tudta nélkül „valaki beleírta” a doktorátust az életrajzába. Az is kérdéses, hogy a Párbeszéd társelnöke jogszerűen töltött-e be adjunktusi pozíciót éveken keresztül a Corvinus-egyetemen. Az idegen nyelvek ismeretének hiányát a főpolgármester egykori diszlexiájával igyekezett magyarázni. Ez viszont számos szakember és politikus szerint az alkalmasságát is erősen korlátozza az ország vezetésére.
"2017 óta minden szakdolgozatot digitalizálnak az intézményben, a korábbi szabályozás alapján pedig csak tíz évig őrzik a diplomamunkák papíralapú verzióját."
Tehát nem "nyoma veszett", hanem szimplán nem őrizte meg az egyetem, ahogy senki másét sem. De persze az igazság továbbra sem érdekli a fideszbirkákat, nekik a napi betevő krumpli és gyűlölet kell.
Karigeri túllőtt a saját határain.
Lehet, hogy jó tanár, esetleg szociológus lenne, de a politikai pálya nem neki való!!
Látszik a viselkedésén egész egyszerűen!! Szétesett...és a java csak most jön, nem fogja bírni, most megmondom!!
Úgy 35 éve végzett egyetemi tanulmányaimról minden irat egy ú.n. személyes dossziéban van. Ugyanitt megtalálható a diplomamunkám másolata. Maximum a flopy lemez mellékletét nehezen lehetne már használni.
- Illetve egy pojekthez annak idején kölcsön adtam, s nem biztos, hogy visszaadták a mellékletet -annak idején nem különösebben érdekelt, mert bármikor újra tudtam volna írni, ma meg nem érdekel, mert egyik gépem sem tudja olvasni.
Értelmes emberek ezeket a dokumentumokat "nem hányják szanaszét".
Persze egy politikustól ilyen "nem kérhető".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!