Karácsony Gergelyt megbuktatta a Budapesti Corvinus Egyetem rektora is, mik fognak még lelepleződni róla?
A Budapesti Corvinus Egyetem rektora a Mandinernek megírta, hogy miért volt kénytelen 2012-ben elbocsátania az egyetem Politikatudományi Tanszékéről az azóta már miniszterelnökjelölt-jelöltnek magát kinevező főpolgármestert.
Ugyanis 2012-ben lejárt az a nyolc év, amit az akkori törvény előírt, miszerint csak az alkalmazható egyetemen, aki maximum ennyi idő alatt megszerzi a doktori címet.
Ő viszont ezt nem teljesítette, ezért 2012-ben személyesen közöltem vele, hogy emiatt az egyetemi állását meg kell szüntetnem.
2018-ban is elbukott a baloldal miniszterelnök-jelöltjeként a választáson, jövőre mégis újból szándékozik megszerezni a vágyott hatalmat.
Ez a mentalitás korábban is jellemezte Karácsonyt. Ugyanis akkor sem adta fel, és váltig állította, hogy a doktori dolgozatának már nincs sok híja. Ezért Lánczi András nagyvonalúan felajánlotta neki, hogy menjen el fizetés nélküli szabadságra, és majd nyújtsa be a doktoriját.
Azonban ezalatt az idő alatt se nyújtotta be, így ekkor már kénytelen voltak megszüntetni a munkaviszonyát.
Az egyetem minden támogatást megadott neki, de ezzel a lehetőséggel ő nem tudott élni. Úgy távozott az egyetemről, mint aki képtelen az elvárt teljesítményeket elérni.”
Hozzátette még, hogy a főpolgármester kitűnő példája annak, hogy nagyon rossz még az egyetemi szinten is az idegen nyelvek imerete. Ugyanis egykori angol nyelvtanárként és fordítóként is azt tapasztalta meg az elmúlt harminc évben, hogy nyelvizsgával is lehet valaki megszólalásra képtelen idegen nyelven.
Persze tudjuk, hogy ma már nem egy politikusnak a magyar helyesírás is gondot okoz.”
Én nem akarok a politikai oldalakkal foglalkozni, de ti voltatok már doktori képzés közelében?
A doktori képzés, a tudományos pálya egy irány. Ugyanolyan irány, mintha valaki inkább a versenyszektorban helyezkedne el, vagy épp inkább aktív politikus lesz. A kettő nem feltétlenül összeegyeztethető időben, és ezen kívül értelme sem feltétlenül van. Szép a doktori cím, de ha valaki nem akar vele kezdeni semmit utána, és nincs rá szüksége az érvényesüléshez, akkor minek?
Sok ismerősöm van, aki elkezdte a doktorit, de aztán végül rájött, hogy sokkal inkább dolgozna a versenyszférában, mert (a mi szakterületünkön) hasznosabb, és pl. többet is fizet. Úgyhogy a doktorit nem folytatták, mert nem volt értelme.
És sok cikket elolvastam mostanában, de egyik sem írta, hogy megbukott volna egy nyelvvizsgán. Az, hogy nincs államilag elismert nyelvvizsgája nem azt jelenti, hogy megbukott, és még csak nem is azt, hogy ne tudna angolul. Az egész tolmácsinterjú ügy is ha jól vettem észre, abból indult ki, hogy valaki azt írta egy cikkben "felteszem tolmáccsal, mert angolul nem tud". Igaz, ezt nem cáfolták meg, de fogalmam sincs honnan jött ez a tényként kezelt dolog, hogy tolmáccsal beszélt az újságíróval.
#12/12
Nem, de a nagykörúton belüli, művészlélek társadalom szemében most válltál értelmiségivé. Ha elvégzed az egyetemet, akár még főpolgármester is lehetsz!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!