Egy ilyen magyar alkotmanyt támogatnátok?
• Királyság államforma
• Kormányzó az államfő - nép által választva 5 évre
• Kétkamaras Országgyűlés. A felsőházban, állandó képviselet az
- Egyházaknak (taglétszámtól függ)
- Szakszervezetekenek (taglétszámtól függ)
- Civil szervezeteknek (taglétszámtól függ)
- Nemzetiségeknek
Nem. Főleg a civil szervezeteket nem, a pártok vannak arra, hogy politizáljanak, ne adjunk ilyesféle jogokat egyházaknak, szakszervezeteknek, civil szervezeteknek.
A felsőházat pedig modern államokban kiváltja a szakértőkből álló alkotmánybíróság. Illetve szövetségi állam sem vagyunk, ott lenne még helye felsőháznak.
És semmi értelme most királyságnak sem. Főleg "választott kormányzóval", akkor minek királyág, ott van a köztársasági elnök.
A királyság jobban illik a magyar hagyományokhoz, mint a köztársaság. A kormányzas a korona nevében zajlan, nem a király nevében, erre is van magyar hagyomány.
A kormányzó a mai köztársasági elnök szerepét töltené be, de az emberek választanák, pártonkívüli kellene, hogy legyen, és a választása nem esne egybe a parlamenti ciklussal, kétfordulós rendszerbe választanák. Igy talán kevesbé függne a pártoktól.
A kétkamarás Orszaggyűlés segítene tompítani az olyan túlhatalmat ami a fidesznek van most. Csak a feksőházi helyek egy része lenne betöltve a fenti módon, a többi lehet szakakértők es választott felsőházi tagok révén.
Az buta egyházellenes beszólasokkal nem tudok mint kezdeni. Van a gyakori kérdések.hu-nak vallaskritika rovata, menjetek oda kitombolni az antiklerikalizmusotokat. Az egyházaknak milliós tagsag van Magyarországon, ha létezne egy felsőház, semmiképp sem lehetne kihagyni őket.
"Főleg a civil szervezeteket nem, a pártok vannak arra, hogy politizáljanak, ne adjunk ilyesféle jogokat egyházaknak, szakszervezeteknek, civil szervezeteknek."
Hollandiában, Ausztriában pilléresedett a politikai rendszer, ahol a pártoknak nagyon erős szervezeti rendszerük van.
"A felsőházat pedig modern államokban kiváltja a szakértőkből álló alkotmánybíróság. Illetve szövetségi állam sem vagyunk, ott lenne még helye felsőháznak."
1. Az első alkotmánybíróság Ausztriában alakult meg, ott is kétkamarás a törvényhozás.
2. Szlovéniának, Romániának, Ukrajnának is van felsőháza, és nem szövetségi államok.
A magyar politológia tele van téves hülyeségekkel a nyugati demokrácia-fejlődést illetően, emiatt születnek ilyen alaptalan feltételezések.
Ez a javaslat egyébként olyan ellentmondásos, mint a weimari köztársaság rendszere, ahol Német Birodalomnak hívták a köztársaságot, birodalmi elnöknek az államfőt, birodalmi kancellárnak a kormányfőt, birodalmi gyűlésnek a parlamentet - holott nem egyeduralmi rendszer volt, hanem demokrácia. Elég érdekese nemzetközi reakciót váltana ki.
De tény, hogy dinasztiát trónra emelni problémásabb lenne.
#7 A csőlátás tipikus példája. Mivel csak a magad szekuláris köreiben mozogsz, nem találkozol hívőkkel, ezert azt hiszed, hogy nincsenek is.
Én is, és az egész baráti köröm és családom vallasosak vagyunk. Ha csak egy szűkebb kört számolok össze, akkor is 18-20 család. Ja és nem szektásak vagyunk, hanem római katolikusok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!