Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nálunk a legmagasabb a...

Miért nálunk a legmagasabb a világon az infláció, amikor elvileg mi nem is "nyomtattunk" forintot?

Figyelt kérdés

Egy ország valutája az egy értékpapír, hogy mennyit ér, tehát valójában mennyi érték van mögötte azt a valuta spekulánsok, tőzsdések határozzák meg.

Amióta kitört a covid válság, mindenhol a világon úgymond nyomtattak csak úgy a saját valutájukból és azzal segélyezték a bajba jutott népet. USA-tól kezdve Nyugat sőt Kelet-Európában is, mindenhol, kivéve nálunk, mert Orbán azt mondta, hogy "ingyen pénz? olyat még a világ nem látott". Így hát nem nyomtattunk plusz forintot azért, hogy a covid miatt tönkrementeket segítsük, jó lesz nekik a közmunka mondta Orbán.

De akkor mégis miért nálunk a legmagasabb a VILÁGON, az infláció? Miért a forint értéktelenedik a legjobban? Oké, hogy amelyik valutából többet nyomtatnak, mint amennyi valódi érték van mögötte, annak az értéke csökkenni fog. De velünk pont az a helyzet, hogy spóroltunk a rászorulókon és elvileg nem nyomtattunk.

Akkor miért vagyunk mégis mi a legszarabb helyzetben valutaügyileg?



2021. máj. 5. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Mert Orbán Keletbarát hülyeségei miatt már senki se bízik a magyar gazdaságban
2021. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
És te miért HAZUDSZ? Amit leírtál nem állja meg a helyét, aki kicsit is képben van, de aki nincs is és utánanéz az se nyalja ezt be.
2021. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Az ilyen kérdéseknél olyan jó hogy alapból eltudom dönyeni hogy kamu a forráshiány miatt.
2021. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézz már körül!/csics/
2021. máj. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Az inflációs mérőszámokat a legtöbb országban elég komolyan veszik, néhány részletet szokott csak szakmai kritika érni, de alapvetően a jegybankok és statisztikai hivatalok által közölt vásárlói kosarat és az annak változásából számított inflációt mindenhol hivatalosnak és alaposnak fogadják el. Az EU-ban nem nagyon van nagy eltérés az országok között, hazánkban 2020-ban 3% körüli inflációt mértek - ezen lehet vitatkozni, hogy valójában 2,6% vagy 3,4% volt - sőt, ha valaki pl. nagyon extrémen a vásárlói kosár egyik (jobban dráguló) végét preferálja akkor akár nagyobbnak is érezheti a változást, más meg akár deflációnak is érzékelheti, ha az ő személyes bevásárlásaiban minden olcsóbb, de a statisztikai sokaság mögött levő végeredménnyel elég nehéz vitatkozni. Nincs Magyarországon 10-20-30-300-3000%-os infláció, mint Venezuelában.

Ezt a "pénznyomtatást" (gondolom a mennyiségi lazításra és kötvényvásárlási programokra célzol) pedig már az előző válság óta csinálják szerte a világban, Magyarország épp a COVID előtt vágott bele, MNB Növekedési Kötvényprogram néven találod meg, mindenhol ilyen eszközvásárlások jelentik az "ingyenpénzt".

2021. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!