Itt az újabb bizonyíték, hogy a KSH rosszul méri az inflációt. Ugye te is érezted mindig is, hogy az élelmiszerek 4,9%-os drágulása nem lehet igaz?
ma 12:06
Ebben lehet valami de közben meg ha független újságírók hónapokon át végeznek egy kutatást és nem a népszerű eredmény jön ki, akkor talán nem lenne érdemes kicsit jobban átgondolni, hogy talán a szubjektív árérzetünk nem is annyira a valóságot tükrözi és érdemes lenne hinni azoknak akiknek ez a munkájuk?
Pár napja beszélgettem egy szinte politika semleges csajjal és ő is fel volt háborodva, hogy milyen drága a benzin, közben 20 forinttal esett az ára tavalyhoz képest.
ma 12:16
de ott vannak a cikkeik, mert nem ma kezdték, KSH-nál ott vannak a táblázatok havi szinten, most bárki aki kicsit is kételkedik nem itt kéne a száját verje hanem lemenjen egy boltba és felírja, hogy épp mennyi a kiló sertéshús ára, aztán ha nem annyi mint amennyit a KSH/független újság mond akkor lehet robbantani a bombát. De nem ez történik hanem csak a hasunkra ütünk, hogy mi nem így érezzük és ez hála a szimpátiának sokkal erősebb érv mint az objektív valóság. (arról hogy a pénzügyi tudatosság a béka segge alatt van és az átlag magyar családnak fogalma sincs mire mennyit költ meg ne is beszéljünk)
Engem nem nagyon érdekel a statisztika, bemegyek a boltba és a növényi tejem 30%-kal drágább ,mint egy éve (ugyanannál a láncnál),a húsról meg a zöldségekről meg ne is beszéljünk .
Ezen kívül mi például vezetjük mennyit költünk kajára évek óta,és nem csökkentek a kiadásaink,hanem nőttek (jelentősen) . Mostmár nem fér bele az ,ami tavaly ilyenkor belefért ( olyan "luxuscikkek" ,mint a karaj,vagy egy-egy különlegesebb gyümölcs,zöldség) .
De aki nem jár boltba és sosem vesz semmit -ha létezik ilyen ember- józan paraszti ésszel belátható,hogy a forint ilyen mértékű mélyrepülése esetén egyszerűen lehetetlen,hogy csökkenjenek az árak .
Mindenestre én tényleg őszintén örülök,ha valaki nem érezte meg ezt a mértékű élelmiszerár drágulást,sőt,irigykedem ..
ma 12:37
Konkrétan a karaj a cikk szerint az Aldi/Lidl párosban 23%-val lett olcsóbb mint tavaly, míg KSH szerint meg 6,1%-val esett az ára.
Ez a forint gyengülés ruházatban, tartós fogyasztási cikkekben hogy hogy nem jelentkezik? Illetve nem fura, hogy pont szolgáltatásban és élelmiszer árban jelentkezik aminek egy jelentős részét itthon oldjuk meg?
Drágábbak lettek a kaják ezt tény, de miközben a növényi tejed ára felment 30%-al a darált hús ára meg esett ugyanannyival, illetve lehet itt zöldségezni meg gyümölcsözni de az átlag magyar almából 15 kg.-ot fogyaszt egy évben, szóval elég nehéz elhinni, hogy az a havi plusz 100-200 forint vágja földhöz egy család költségvetését. (arról nem is beszélve, hogy a répa, petrezselyem, uborka, burgonya, paprika ára esett tavaly, egyedül a paradicsom emelkedett)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!