Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor volt a rendszervá...

Orbán Viktor volt a rendszerváltás utáni 20 év legígéretesebb magyar politikusa. Az egyik legsikeresebb magyar államférfi lehetett volna. Miért árulta el saját magát és az országot is?

Figyelt kérdés
Megvolt a lehetősége és a képességei is ahhoz, hogy egy Deák Ferenc szintű államférfi váljon belőle. Ehelyett korrupt rendszert épített ki, leépíti a jogállamot, kiszolgáltatja az országot a keleti diktatúráknak és elárulja a nyugati szövetségeseinket. Miért teszi ezt?
2021. ápr. 27. 21:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Agymosas megvol ahogy latom ... mehetsz a szaritoba :)))
2021. ápr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos szerintem nem az volt már akkor sem, aminek mutatta magát. Orbán mindig is a különféle szerepek megjátszásában volt igazán jó.
2021. ápr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
1: ha nem tetszik, amit a tükör mutat, azért nem a tükör a hibás
2021. ápr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
1%
3-as, akkor te se nezz tukorbe, mint ahogy engem sem erdekel :)))
2021. ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerű a válasz. Deák Ferencnek lenni már a maga korában sem volt jó üzlet.
2021. ápr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Hol van ez a Deak Ferenc? Utoljara a tortenelemkonyben lattam.
2021. ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

"Megvolt a lehetősége és a képességei is ahhoz, hogy egy Deák Ferenc szintű államférfi váljon belőle."


Egy frászt!

Én inkább Talleyrandhoz hasonlítanám. Habár ő mindig egy uralkodót szolgált ki, nem maga uralkodott. Vagy esetleg Machiavellihez.

A politikusi képességeit nem vitatom. Még azt sem, hogy van egy világos víziója arról, milyen Magyarországot akar. De egy végtelenül cinikus és gátlástalan ember. És az volt már akkor is, amikor kiszorította a Fideszből a liberális oldalt, Fodor Gáborékat, és ő, az egykori liberális politikus kőkeményen elindult jobbra (1992-93 körül).

2021. ápr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#7

Ne hasonlítsd Orbánt Talleyrandhoz, nem érdemli meg. Talleyrand tipikus korabeli bürokrata volt, aki Franciaországot szolgálta, nem az uralkodót. Ezzel szemben Orbán saját magát szolgálja.

2021. ápr. 27. 22:05
 9/20 anonim ***** válasza:
15%
Orban Viktor Magyarorszag 'nemecsek ernoje' :)
2021. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A végtelen cinizmusban és hogy bárkivel hajlandó szövetkezni, ha érdeke úgy kívánja - emiatt éreztem rokonságot kettőjük között.
2021. ápr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!