Valaki el tudná magyarázni, miért olyan fontos Budapestre egy kínai egyetem?
Nagyon fontosnak kell lennie, ha ehhez a magyar állam több, mint 500 milliárd forint hitelt vesz föl.
Nem nekünk fontos, hanem Kínának. Hallottál már titkosított feltételű hitelről? Bizony, ezzel tartozunk nekik a Belgrádi vasút hitelért.
Kína terjeszkedni akar az egész világban, különösen Európában, és sajnos minket sem kímélnek, idepofátlankodnak.
#12
Én nem védtem a kínai egyetemet csak a fülemen folyik már ki ez a kettősmérce hogy azok aggódnak állandóan az oroszok meg a kínaiak miatt akik legszívesebben Európai Egyesült Államokat csinálnának.
"Egy egyetem mióta központ? "
Amióta léteznek. Az egyetemi évek alatt rengetegen építenek ki egzisztenciát az egyetem vonzáskörzetében.
Emellett persze egy egyetem folyamatos utánpótlást jelent diákmunkások és frissen végzett szakemberek terén is, ami rengeteg féle céget motiválhat, hogy arrafelé nyisson. Plusz ugye vendéglátósoknak, szállásadó helyeknek is folyamatos extra bevétel, ez őket is serkenti terjeszkedésre vagy odatelepülésre.
Stb, stb.
Egy egyetem önmagában is számtalan előnyt jelent. Egy külföldi egyetem mindezen előnyökön túl a két ország közti kapcsolatokat is erősíti. Na meg a mi szempontunkból különösen előnyös ha a jelenlegi világ egyik vezető gazdasági nagyhatalma és ami, hát, közel sem annyira vezető kis országunk között javul a kapcsolat. Kína pedig nyilván terjeszkedni szeretne, hosszútávon mindenki jól jár.
14. értem, tehát Magyaro-on a Debreceni, Szegedi, Pécsi, stb. Egyetem nem elég jó központ, pláne a rengeteg budapesti egyetem, de a kínai kommunista egyetem aaaaz aztán olyan nagy központ lesz, hogy csak úgy jönnek majd ide a nyugati cégek. Vagy hát azok biztosan nem jönnek, de sebaj, akkor majd jönnek a kínai cégek. Kit érdekel, hogy Kínában elnyomás, diktatura, pontozásos rendszer, stb. van, hiszen itt is az lesz ha így folyatatjuk.
Továbbra se tudom, hogy miért járunk jól ha milliárdos hitelből MI fizetünk a kínaiaknak, hogy idejöjjenek az egyetmükkel, miközben nincs még egy EUs ország, ami akarná, hogy hozzájuk menjenek, tehát simán fizethetnének ők is, ha az EUban akarnak egyetemet alapítani. Nem az van ám, mint a gyárak telepítésénél, hogy országok versengenek egymással, hogy hova menjen egy gyár, ami munkát ad emberek százainak, eltart családok ezreit. Egyetlen EUs ország se akarja ezt az egyetemet, kínai cégek építik a mi pénzünkből, kínai oktatók fognak oktatni, max. a takarítók lesznek magyarok.
"értem, tehát Magyaro-on a Debreceni, Szegedi, Pécsi, stb. Egyetem nem elég jó központ"
Ezek szerint mégsem érted, mert semmi ilyesmit nem mondtam.
De magától értetődik hogy plusz egy egyetemnyi hallgató átlagosan plusz annyi szakembert, stb jelent.
17.
Mert egy magyar egyetem bővítése nem fog kínából pl kutatási, fejlesztési tőkét áramoltatni az országba.
Azt is egy példaképp mondtam, ahogy korábban több példát is felsoroltam, milyen előnyöket jelent ez.
De ha értelmesen beszélni nem tudsz csak fröcsögni és gúnyolódni, akkor itt be is fejeztem. További szép napot!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!