Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány a koronavírust...

A kormány a koronavírust felhasználja arra, hogy az egészségügy teljes hiányát leplezni tudja? A szakorvosi rendelések szinte mindenhol állnak, szűrések leálltak, mik9zben egyre több orvos hagyja ott a pályát azért, mert a fizetés és megbecsülés 0.

Figyelt kérdés
Legalább a fidesz nevű féregállomány vesz kínai egyetemet, stadionokat, stb.
2021. ápr. 18. 09:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Jaj, annyira imádom ezt az ostoba fideszfanatikus válaszadót, aki korábban Takács Zs5 néven futott. Képes mindent megmagyarázni, ami egytől egyig marhaság. AKÁRMELYIK nyugati ország életszínvonalát, ellátását nézem, mindegyik jobb minőségű életet él, mint az átlagmagyar.


Mellesleg nyolcas, fordítsuk meg kicsit a dolgot: Miért lenne előrébbvaló az ellátásban egy idősebb, mint egy fiatalabb? A korral automatikusan az jár, hogy mindenben előrébbvaló legyen? Az jobb, hogy nálunk tojnak a fiatalságra, a jövő nemzedékére, akik előtt ott az egész élet? Húzz már a büdös 3.14csába.

2021. ápr. 18. 10:29
 12/17 A kérdező kommentje:

#10


Ha az egészségügyi ellátórendszer nem bír el 9000 embert egy 10 milliós országban, akkor a kormánynak meg kell fontolnia, hogy lemondjon, hiszen ez a lakosság 0.1%-a sem.

2021. ápr. 18. 10:30
 13/17 anonim ***** válasza:
67%
10) és akkor mi van?volt a rezsimnek egy éve hogy felkészüljön az újabb hullámra!hol vannak a beígért karanténkórházak?ott kell ellátni a covid-betegeket,nem a közkórházakban.
2021. ápr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
#7 A TB a semmire van fizetve.
2021. ápr. 18. 10:37
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

A járványhelyzet nem leplezi, sokkal inkább előtérbe hozza az egészségügy problémáit. Ha véget is ér majd a járvány, az elhalasztott beavatkozások, feltorlódott várólisták további óriási kihívást fognak jelenteni.


Az nem igaz, hogy az orvosok, egészségügyi dolgozók fizetése, megbecsültsége nulla. Én úgy látom a társadalmi megbecsültségük magas (biztosan magasabb, mint a politikusoké) és a megbecsülést a fizetésben is próbálják kifejezni az emberek. A hálapénz is egyfajta kifejezése a megbecsülésnek, értékelésnek, eddig meg is tűrték, a dolgozók is szívesen fogadták. A kormány is próbál javítani a financiális megbecsülésen is, 2021-2022-ben jelentős béremeléseket hajtanak végre az orvosoknál, évi 20-30%-os növelés.

A gyakorlott orvosok fizetése kb. az átlagbér 2-4-szerese a bértábla alapján, ebből azért jól meg lehet élni. De igaz, hogy a magánpraxisban, vállalkozóként ennél is jobban lehet keresni.

Bérfeszültséget okozott viszont, hogy az egészségügyi szakdolgozók, ápolók fizetését csak jóval kisebb mértékben emeli az állam. Ott értelemszerűen a fizetés is alacsonyabb, felsőfokú szakképzettséggel is csak közelíti a fizetés az átlagbért.

Sokkal vonzóbb lehet még mindig a külföldi munkavállalás az egészségügyi dolgozóknak. Németországban, Ausztriában, Angliában legalább 3-szoros, Észak-Európában skandináv országoknál és Svájcban 4-5-szörös fizetések vannak, mint Magyarországon. De nem csak az egészségügyi dolgozóknál, hanem az egész gazdaságban ott jóval magasabbak a fizetések, ezért egyéb munkavállalók is tömegével vándorolnak ki. Ez természetes a globalizált világban, így működik az agyelszívás, szegényebb országok kizsákmányolása. Csak összehasonlításként például a jóval nagyobb, erősebb Nigéria még sokkal szegényebb, nagyobb az orvoshiány, nagy szükség lenne a helyi orvosokra, de a nigériai orvosok több, mint fele külföldön dolgozik. Elsősorban az USA, Egyesült Királyság, Ausztrália a célpontja a nigériai orvosoknak. Érthető módon sokkal vonzóbb számukra az ottani munkavállalás, lehetőségek.


Mindenki vigyázzon a saját egészségére, mert éppen ez a járványhelyzet is megmutatta, hogy a modern orvostudomány sem csodaszer, nem tudnak mindenre megoldást. Nagyon fontos a megelőzés, egészséges életmód!

A pénz jó, előny az egészségügyben, de az sem feltétlen számít sokat. Olaszországban, Belgiumban, Angliában, USA-ban is körülbelül arányaiban ugyanannyian haltak meg a Covid járványban, mint Magyarországon, Csehországban, Bulgáriában, Szlovákiában, Boszniában.

Az már lehet politikai, kulturális téma, de bizonyos szegény országok meg valahogy kiemelten sikeresen kezelték a járványveszélyt és elkerülték azt (pl. Vietnam, Bhutan, Thaiföld).

És az is érdekes, átgondolandó, hogy vannak fejletlenebb országok (pl. Costa Rica, Peru, Ecuador), ahol az emberek várható élettartama magasabb, mint a gazdag, óriási egészségügyi kiadásokkal rendelkező USA-ban.

2021. ápr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
43%
A tavalyi többlethalál nem a kovid volt hanem ez. Egyszerűen nincs ellátás. Szégyen.
2021. ápr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabad annyit megjegyeznem én Angliába élek és rászorulok az orvosi kezelésre. A kemó utolsó hónapjai már kínszenvedés volt jóformán megtiltották az emberekkel való találkozást ráadásul 1 éve várok műtétre és megnyugtattak hogy idén ne is számítsak rá (milyen jó érzés ez lelkileg)csak jövőre és higyjétek el itt van orvos bőven minden nem sürgős műtétet lemondanak és halasztják már most 6 millió ember vár műtétre szerintetek jövő Januárig mennyi lesz ennek a száma? Ne mondja senki hogy minden orvos covid osztályra van átirányítva? Mert azt nem hiszem el..szóval lényeg hónapok óta nem látott orvos általába 3-4-5 havonta rám engednek 1 telefont és így ennyi
2021. máj. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!