Ebben a helyzetben mi történne?
Tehát: kapna 44%-ot a Fidesz, 48%-ot az összefogás. Elképzelhető egy ilyen szituációban, hogy Fidesz-Mi Hazánk kormánykoalíció jöjjön létre? Tegyük fel, kapna egy 5%-ot a Mi Hazánk.
Egyenlőre az a helyzet, hogy erősen közelíti felülről a 40%-ot a fidesz, az Ellenzéki Összefogás pedig az 50%-ot.
A fidesznek annyi!
Kormányalakítással azt fogja megbízni a köztársasági elnök akiknek esélye van arra hogy a parlamenti többséggel rendelkezzenek. Első körben a legnagyobb pártot kérik fel erre. Olyan párt nincsen, hogy "Összefogás", ezen a néven csak közösen indul 5 párt. Ha a parlamentben úgy látszana hogy közöttük lenne a legnagyobb párt és sélyes lenne hogy tudnak koalícióban valahogy kormányt alakítani - vagyis össze tudják szedni a parlamenti képviselők minimum 50%-t +még egy főt (ez most 100 képviselő lenne), akkor őket kérnék fel kormányalakításra. Aztán ha ez nem sikerülne akkor a másik nagy létszámú csoportot.
Ha viszont az Összefogás név alatt minden olyan párt együtt indul, akik hajlandóak lennének egymással korányra lépni, a többiek meg bizonyosan nem, mint a fidesz, kdnp és a mi hazánk - akkor hiába van az összefogásban szereplő pártoknak 48%-a, vagyis 96 képviselője, a fidesz-kdnp-t fogják kormányalakításra felkérni. Itt jöhet képbe az hogy a mi hazánkkal egyezkednek és ha sikerül koalícióra lépni, akkor kormányt alakíthatnak.
Ha nem sikerül, akkor megint vissza az elejére és a másik csapat lesz a befutó, ellenben kisebbségi kormányzásra lesznek kényszerülve az összefogás tagjai, ami mellé nem nagyon fognak egy szavazásnál sem támogatókat találni.
#3
Három v. több párt együttes indulása esetén 15% a parlamenti küszöb.
#2 "Orbán összefogott Torgyánnal is, aztán mi lett a vége?!😂"
Az első Orbán kormány, aminek sikerült a Széchenyi programmal olyan fűrdőépítési programot megvalósítania, aminek utána két évtizeden át köszönhettük a turizmus növekedését. Hídépítéseket, a bérek nagyarányú növekedésének megindulását, a kedvezményes forint lakáshiteleknek köszönhetően a lakásépítések beindulását köszönhettük ennek az összeállásnak és mindennel együtt a magyar gazdaság kilábalt a korábbi mély helyzetéből. Az ország olyan állapotba került, hogy csatlakozhattunk az EU-hoz.
A 2002-es kampányban a balliberálisok is azzal kampányoltak, hogy több pénz van az országban mint amennyire az emberek részesednek belőle és mivel van pénz, majd ők többet adnak belőle.
egyéni körzetek választanak maguknak képviselők, a listás helyek kompenzációs célokat szolgálnak
gondolom visítanak majd a balosok, hogy az évtizedes vidéieket lenéző narratívájuk után ugyancsak nem szavaztak rájuk
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!