Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan gyengék a magyar...

Miért olyan gyengék a magyar törvények?

Figyelt kérdés
Sok olyan dolog van, ami a szabályozatlanság miatt nem működik jól. Beszélünk a környezetvédelem fontosságáról. Ugyanakkor nevetséges határértékek vannak megszabva. Beszélünk arról, hogy milyen veszélyes és költséges bármit is bérelni hazánkban. Ennek ellenére zéró szabályozás van. Minden az emberekre van bízva, akiknek pedig megvannak az önös érdekeik. Nem kellene néhány dolgot szabályozni rendeletileg vagy törvényileg?
2021. márc. 25. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Kettős mérce!
2021. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Orbán Viktor erős!
2021. márc. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha nem lenne elég rés nem lehetne eleget "másra költeni'.
2021. márc. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Kedves 2-es!


Nagyon sokat ártasz a bálványodnak, ezzel a kitartó idétlenkedéseddel.

2021. márc. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kiskapuk miatt.
2021. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem gyengék. Én már attól is betojok, ha a bírságot kapok...
2021. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
ahol az "alkotmányt" évente módosítanak ott nem lehet erő szabályozásról beszélni. Alkotmány egy erős alap amit normál esetben 50-100-150 évente módosítanak
2021. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán nem, sőt, Magyarország így is túl van szabályozva!
2021. márc. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Ez gondolom relatív. Nem vagyok jogász, de magánéleti okokból van némi (polgári) jogi tapasztalatom. Különböző területeken eltérő erősségű a törvényi szabályozás. Bár én inkább a korszerűség fogalmát használnám.


Minden törvényi szabályozási rendszer olyan, amilyen a törvényhozói testület világképe, és amilyen az elkötelezettségük amellett, hogy a régebbi paragrafusokat áttekintsék és korszerűsítsék, igazodva a megváltozott társadalmi és/vagy gazdasági helyzethez illetve problémákhoz.


De elnézve a jelenlegi kormány ámokfutását pl. csak az Alaptörvény szempontjából, ők a legmagasabb szintű törvényi szabályozást, amelynek az alapértékek hosszútávú, és lehetőleg minél szélesebb konszenzussal elfogadott megalapozását kéne jelentenie, csupán az ad-hoc, napi szintű politikai csatározások érdekében használják. Amit a bíróságok nem úgy ítélnek meg, mint ők, azt beleírják az Alaptörvénybe. Ha még ez sem elég pontos, akkor módosítanak rajta. Ha valami nagyon b@ssza a csőrüket, akkor olyan együgyű dolgokat is képesek beleírni, mint hogy az apa férfi, az anya meg nő. Mintha eddig nem tudtuk volna. (Ettől persze még továbbra is lesznek homoszexuálisok, sőt, egyedülálló heteroszexuális szülők is, akik gyerekének ugyanúgy nincs a hétköznapokban anya vagy apa mintát adó másik szülő.)


Szóval ami jelenleg folyik, az szerintem a jogrendszer infantilizálása, és szimpla politikai eszközzé való lesilányítása. Elég komoly problémák vannak itt, amelyeket már rég nagy erőkkel kéne megoldani. A környezetvédelem pl. égető probléma, de a gyermekvédelem is tulajdonképpen egy nagy nulla. Családjogi viták éveket vesznek el emberek életéből, ami nonszensz. Főleg, ha kisgyerekeket is érint.


A megfelelő törvényi szabályozás kialakítása persze nem feltétlenül egy négyéves ciklusban egy adott kormány feladata. Pártok feletti konszenzus kellene, hogy egy kormányváltással ezek a folyamatok ne állhassanak meg. de itt erre most nincs esély. Annyira éles a szembenállás a két oldal között, hogy ez a közlejövőben nem fog megvalósulni.


A Fidesz már 11 éve hatalmon van, a rendszerváltás óta még semelyik másik politikai erő sem volt egyhuzamban ennyi ideig kormányon, mégsem tettek semmit. Csak a saját hatalmuk megőrzésével vannak elfoglalva.

2021. márc. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazából nem feltétlenül igaz hogy nincsenek erős szabályok. Inkább azt mondanám, hogy azok amiket nem kéne erősen szabályozni azokra vannak komoly szabályok, amiket pedig nagyon kéne szabályozni azokra nincsenek erős szabályok.


Természetvédelmi területeken akkor építkeznek fideszes vállalatok amikor akarnak, ha valaki betelefonál a rendőrségre mert úgy érzi hogy valaki zaklatja akkor addig nem foglalkoznak vele amíg meg nem történik a baj, erőszakért meg szintén pár évet kapnak , Kaleta meg csak egy fél milliós pénzbüntetést kapott. Pedig azok amiket nagyon fontos lenne komolyan szabályozni vagy büntetni


És akkor ott van az hogy ha örökbe akar fogadni az egyedülálló személyesen Novák Katalinnak kell jóváhagynia aki kicsit sem ért hozzá, orvosoknak konkrétan már egész életét befolyásolhatja az új törvény. Ezeket pedig egyáltalán nem kéne így szabályozni.

2021. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!