Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok többségét vajon...

A magyarok többségét vajon zavarná, ha Méhkeréken és/vagy Békéscsabán nem beszélnének a helyiek magyarul?

Figyelt kérdés
A szomszédos ország lakóit általában nagyon frusztrálja, hogy vannak olyan többségében magyar lakta települések, ahol az emberek csak kicsit, vagy egyáltalán nem beszélik az államnyelvet (Pl Beregszász, ami ukrán szempontból egy jelentéktelen határmenti kisváros). Vajon a magyarokat is fruzstrálná, ha a román többségű Méhkeréken, vagy a lakosságcseréig szlovák többségű Békéscsabán ma nem beszélnének az emberek magyarul:
2021. márc. 22. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos lenne olyan akit zavarna.
2021. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bekesca Caba van kiírva,a magyar alá.Nem nagyon szoktam ott hallani szlovák hangokat.Ellentétben több Budapest környéki településen azért hallani svábot/Pilisborosjenő,Piliscsaba,Vörösvár,Üröm/,ott az idősebbek egymás között,a régi szomszédok még beszélik/de szigorúan egymással,idegennel soha nem hallottam/.

Engem abszolút nem zavar,és egy színfolt nekem.

2021. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ilyennel ne terheld a nácikák agyát. Ők még mindig ott tartanak, hogy bejöttek Erdélybe a román ok és teleszülték. :D
2021. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Egy modern európai felfogásban nem lehetne ezen csodálkozni,hogy egy városon belül esetleg több nyelvet is használnak.

Ez nálunk,és a kelet-európai régióban probléma a nacionalizmus felszítása,és térnyerése miatt.

Svájcban például minden tartományban máshogy beszélnek,de mindenki azonnal vált,mert beleszülettek a többnyelvi környezetbe,és senki nem gondol azonnal nacionalista vetületekre.Ez egy igazi polgári világ,a soknyelvűséggel füszerezve.

2021. márc. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, zavarna. Trianon óta a magyarságnak nem szabad megtűrnie más népeket az országában olyan mennyiségben, hogy azok enklávékat tudjanak kialakítani.
2021. márc. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyik helyen se voltam még, így egyáltalán nem érdekelne vagy zavarna. Beszéljenek úgy, ahogy tudnak és szeretnének.
2021. márc. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem annyira. Az jobban zavar, hogy amikor egy városba beérsz, a román/szlovák városnév feljebb van és nagyobb táblán mint a magyar, valamint minden román/szlovák iskolán/épületen kint van a román/szlovák zászló, ellenben ha elmész egy román/szlovák részre az országukba, nem hogy a zászlót levetetik, de le is köpnek ha magyarul beszélsz jóformán :D
2022. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!