Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz akkor, ha már beoltják...

Mi lesz akkor, ha már beoltják a regisztráltakat, de akkor sem javul semmi, mert jönnek az új mutánsok?

Figyelt kérdés

Ez az utolsó remény amibe kapaszkodunk, hogy ha majd meglesz a regisztráltak beoltottsága, akkor majd vége lesz.

De van 2 komoly rizikó:

-Nagyon sok az oltásellenes, nem tudjuk elérni a nyájimmunitást

-De még ha mindenkit beoltanának, akkor is jönnek az újabb és újabb mutánsok amik ellen alig vagy sehogy nem hat a vakcina

Akkor hogyan lesz tovább? Ez örökre így maradhat?



2021. márc. 22. 15:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szopás.
2021. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az lesz, hogy akkor már meglesz bizonyos vakcinákhoz a sokszázezer netán millió emberen végzett klinikai vizsgálat eredménye, amiért a keletázsiai gyógyszergyár sok pénzt fizet az importőrnek és a vakcina mehet mindenhová a világba, hiszen fehéremberen lett kipróbálva. Aztán meg jöhet az újabb vírus és az újabb vakcina, csak össze ne keverjék a sorrendet, hogy tévedésből előbb lesz itt a vakcina és csak utána a vírus.
2021. márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
27%

Az első rizikó sajnos valóságos, kb. 7 millió embernek kellene megszerezni a védettséget a nyájimmunitáshoz. Ha marad ez a masszív oltásellenesség, akkor nagyon sokan csak a betegségen való áteséssel immunizálódnak, ez is egy folyamat, csak sokkal több halálos áldozata lesz.


A második rizikó is benne van a levegőben, sőt, azt már kiderítették, hogy a dél-afrikai mutáció ellen a Pfizer, a Moderna és az AstraZeneca kevésbé hatásosak, mint az "eredeti" és a brit vírus ellen (könnyen lehet, hogy így van ezzel a Szputnyik és a Sinopharm is, de azokat tudomásom szerint még nem tesztelték a dél-afrikaira). Két dologban lehet bízni. Az egyik, hogy valamennyi védettséget így is adnak. Tehát talán nem akkorát, mint az "eredeti" vírus ellen, de azért nincs teljesen kiszolgáltatva a szervezet, és sokaknak csak enyhe tünetük lesz ahelyett, hogy kórházba kerülnének. Persze nem biztos, hogy ez így is lesz. A másik, hogy az új mutációkra könnyebb lesz már "átállítani" a vakcinákat. Az mRNS alapú vakcinák (a Pfizer és a Moderna ilyenek) egyik fő előnye állítólag éppen az, hogy nagyon gyorsan lehet őket változtatni, és a vírusok mutációihoz illeszteni. Sajnos ha ez így is van, akkor is újra kell vele oltani. Tehát az szerintem benne van a pakliban, hogy még végig se értünk a lakosságon, el kell kezdeni az egészségügyi dolgozók újraoltását a módosított vakcinával.


#1: Egyrészt folyik a gyógyszerek fejlesztése, tesztelése. Vannak antivirális szerek, melyeket covidos betegeknek adnak, illetve szteroidokkal próbálják visszaszorítani a citokinvihart (sokszor ez a halál oka, a szervezet egyfajta túlzott gyulladásos reakciója a fertőzésre). Ezek azonban drágábbak, kevésbé hatékonyak. Ez már a bajjal való megküzdés. A védőoltás a bajjal való megküzdés helyett a baj megelőzésére összpontosít, és ezt sok veszélyes betegség esetén nagyon sikeresen tette az elmúlt száz évben.

2021. márc. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Állítólag az ibuprofén, paracetamol jó a betegségre. Nem?
2021. márc. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#12


"Elnézést Virág elvtárs, ez az ítélet."

2021. márc. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!