Az a tévhit honnan ered, hogy a vidéki emberek azért fideszesek mert csak az M1-et lehet ott nézni?
Politikai elvakultságból fakadó leegyszerűsítés, főként a sajtó kormányellenes része találta ki. Vidéken az elmúlt választásokon a Fidesz jobban teljesített. Normális ember arra gondol, hogy a Fidesz jobban érti a vidékiek igényeit, problémáit, világnézetét. A vidékiek igényeit, problémáit, világnézetét meg is lehetne értenie a kormányellenes sajtónak, de az túl melós, mert belegondolás, együttérzés, idő kell hozzá. Helyette van a lealacsonyítás, hogy a vidéki embert a Fidesz megvette, megfélemlítette.
Természetesen ugyanez a lealacsonyítás megvan fordítva is, ott pedig a kormánypárti sajtó hergeli az embereket. A Fidesszel nem igazán szimpatizáló fő- és nagyvárosiak gondolkodására kevésbé fogékony a Fidesz. Az ő igényeik, problémáik, világnézetük megértéséhez is belegondolás, együttérzés, idő kell. De ez melós, helyette van a lealacsonyítás, hogy ha egy fő- vagy nagyvárosi elégedetlen a Fidesszel, akkor ő Soros csapatában játszik.
Nyilván a többségi véleményről beszélek: vidéken is vannak kormányellenesek, és a nagyvárosokban is vannak kormánypártiak. Még az is igaz, hogy a vidék inkább konzervatívabb, a nagyvárosok pedig inkább liberálisok. De abban van egy végtelenül szomorú dolog, hogy a pártkatona sajtó uszítására ezek kölcsönösen lenézik egymást. A feltüzelt konzervatívok a liberálisokat az ország ellenségeinek, idegen érdekek kiszolgálóinak tartják, a feltüzelt liberálisok pedig a konzervatívokat tájékozatlan, szűk látókörű embereknek.
A legtöbb liberális, akit ismerek, nagyon szereti Magyarországot, komolyan azt szeretné, ha ennek az országnak, a benne levő embereknek jó életük lenne. Nevetséges, hogy ők érzéseikben ne lennének magyarok. A legtöbb konzervatív, akit ismerek, intelligens, tájékozott ember.
Elmondom én vidéken mit látok. Egy kelet magyarországi megyeszékelyen lakok és azt kell mondjam az itteni "nagy"város meg a környékbeli falvak között nagy különbségek vannak. A megyeszékelyhelyek sokkal nyitottabbak szerintem közelebb áll Budapesthez mentalitás tekintetében.
Az hogy falun csak M1 meg ilyen vackok vannak óriási hülyeség, ott van ám a méreg drága LCD TV sok helyen a százféle csatornával. Ahol ez igaz lehet azok a nyugdíjasok, pl a fideszes megyei lapokat is csak ők olvassák. Dolgoztam újságkihordóként amikor szedtem pénzt nem is láttam olvasót 50 év alatt, de a 3/4-e 60 feletti volt.
Aztán választáskor vannak ilyen majális szerűségek politikusok szervezik szocik és fideszesek egyaránt, kb körzetenként egyet. Ott megy a szavazatvásárlás. Az se igaz hogy a cigányok mint fidesz szavazók, alapjáraton kétféle cigány van, a gettós fajta ezek szavazatát megveszik, meg a polgári akik rendezett környéken laknak ők inkább vegyesen balosok jobbosok. Ezek körében megfigyelhető egyfajta patriotizmus (pl aki látta a Macskajajt olyasmi féle), a gettósoknál ilyet nem láttam, ezek csak érdekből csinálnak bármit.
A vidék azért konzervatív mert egyrészt gyerekkorban sok embert ér atrocitás cigányok részéről ami jobbra tereli az embereket, másrészt amikor szoci kormányok voltak nem épült itt semmi ellenben a fideszes kormányzatnál, itt nálunk is a városba csomó minden lett és még a balosok is rájuk szavaznak. Vagy pl télen adtak tüzifát, a szociknál meg kb úgy fagytál meg a telkeden ahogy akartál, le se tojták az embereket és ez tényleg így volt. Persze ez is szavazatvásárlás valahol, de mégis azt érzi az ember hogy nem hagyják magára.
Tehát a különbség a szoci és fideszes önkormányzatok között az hogy az utóbbi foglalkozott is az emberekkel mégha csak szavazatvásárlás szintjén is, még a szocik letojták az egészet, kb semmit nem csináltak. A mai baloldal meg már felvett egy ilyen nagyvárosi értelmiségi pózt otthagyva a munkásokat, ami itt teljesen idegen.
Ez a "legvidékibb" (nem lakcím), hanem szűklátókörű, Marinénis vilgágkép, ami nem lát túl a falu határán. A T és a Vodafon fedi le oszág túlnyomoó részét. A két, világ-vezető kommunikációs cég nem fog egy szűk10 milliós, jelentéktelen ország kedvéért kétféle (vidéki-pesti) díjcsomagot összeállítani.
Az igazi magyrázat nem ez, hanem kb ez:
"Amikor beérett a stratégia
Négy évvel később, a 2010-es önkormányzati választásokra már látható volt az eredmény.
NYOLC ÉVVEL EZELŐTT A FIDESZESEK MÁR KIFEJEZETTEN JÓL SZEREPELTEK A FALVAKBAN, AZOKON A HELYEKEN, AHOL KORÁBBAN A PÁRTKÖTŐDÉSEKNEK NEM VOLT KÜLÖNÖSEBBEN JELENTŐSÉGÜK.
Négy évvel később, az első kétharmados Orbán-kormány regnálása után pedig már nemcsak az látszódott a választás eredményeinél, hogy a Fidesz be tudta venni a falvakat, hanem az is, hogy a baloldali ellenzék lényegében teljesen elveszített minden kapcsolatot a kistelepülésekkel. Erre a jelenségre 2014 májusában a Policy Agenda is rávilágított."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!