Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Összefoglalja nekem valaki a...

Összefoglalja nekem valaki a politikát, hogy jobban át tudjam látni?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon kesze kusza a magyar politika, és igaz egy két dolgot én is tudok, de ami itt zajlik az számomra átláthatatlan.

Összefoglaló alatt mindenre gondolok. Dúró Dórától kezdve Orbán Viktorig stb. Sajnos sehol nem találtam összefoglaló cikket.

Nem akarok senki ellen lenni, szóval véleménykinyilvánítás nélkül, külső szemlélőként írjátok meg.



2021. márc. 15. 21:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdjük 2006-nál ami miatt meg lett az első 2/3-ad a FIDESZ-KDNP-nek.

2006.ban kiszivargott a híres öszödi beszéd, amikor is kiderült mindenki számára, hogy az országot szétlopták, a politikusok hazudnak stb. Tüntetést szerveztek aminek a vége rendőri brutalitás lett. Kb. azóta a magyar nem akar tüntetni.

2008.ban gazdasági világválság tört ki, és hiába volt konjunktúra itthon, gyengék voltunk a valósághoz képest, az árfolyamok elszabadultak- devizahitelesek. Gyurcsány lemond, és Bajnai veszi át, aminek rengeteg megszorítás lesz.

2010ben a Fidesznek van akkori ismertsége, hogy behúzza a 2/3ot. Eu rengeteg pénzt ad, munkahely teremtésre, és csupa pozitív dolgokra. Sikereket tud elérni a Fidesz. A nagyhatalmával még egy kicsit beleírnak a választási törvényekbe, hogy újból két harmadjuk legyen.

2014. Fidesz-KDNP újbóli győzelme. Folytatódik a pozitív változások (nagyrészt az eunak köszönhetően).

2015 migráció, Orbán STOP-ot mond. (megj: 2014ben Torockai volt aki kerítést szorgalmazta)

2018. Kisebb ellenzéki együttműködés, de győzött a STOP propaganda. (fő a biztonság!)

2019. Önkormányzati választásokban Ellenzéki tömörülés sikereket ér el.

Eu választásoknál Gyurcsányné kijut a az ep-be, ahol viszonylag nagy szerepet kap.

Az eu kezd Szovjetunióként viselkedni. Orbán<~> Brüsszel) A fiatal eléggé francia hátterű új generáció Momentum megjelenik a magyar politikában (a NOolimpia kampány is az ők szervezték még előtte, amit a párt és mostmár az ellenzék az első komolyan vehető veresége a Fidesznek)

Jobbik a 2. legnagyobb párt szétesetett. Létre jön a Mi Hazánk Mozgalom, ami szuverén módon képviseli a régi Jobbik szellemiségét.

Utolsó Mohikánnak nevezi OV Volnert, aki megalapítja a Volner Pártot, ami alig hogy létezik, de kényszeríti az ellenzéket a közös indulásra (Feltehető, hogy OV megvette Volnert. A Fidesz úgy gondolja a Gyurcsány gyűlölet még mindig biztos erőt ad majd nekik.)

Megalakul az UVNP, a Polgári Válasz. Mindkettő a polgári centrumot szeretné képviselni.


Mindeközben megy a LMBTQ lobbi, ami (Ov szavai szerint) vörös vonalhoz ért, a gyerek tabu a lobbinak.

(Duró Dóra könyvdarálása)


2020. Járvány

Jelenleg is tart.

Amit eddig biztosan állíthatunk, gazdasági károk, eu által hatalmas pénzösszeg, ami megköti a kezünket a jövőben (szuverenitásunk veszélyben van), de segít helyre hozni a gazdaságot, és nem kell megszorításokat bevezetni, mint 2010 előtt. A járványban bukik Trump.(Amerikában nagyok lettek a viszályok, BLM is ide tartozik)

Egyenlőre röviden tömören ennyi.

Próbáltam a fontos mérföldkőveket leírni, de persze ennél jóval árnyaltabbak a dolgok.

2021. márc. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!