Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a választásokon...

Támogatnád a választásokon való kötelező részvételt?

Figyelt kérdés
Belgiumban például így van, és jól működik.
2010. aug. 17. 22:21
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

"ami politikában kötelező, az nem demokratikus. "


Ez nem igaz, egy csomó demokratikus kötelező dolog van.

Csak a legalapabb: a törvények betartása.

2010. aug. 19. 17:14
 32/38 anonim ***** válasza:
50%
Változatlanul nem értem, hogy mi értelme lenne a választások kötelezővé tételének. Akinek nem tetszik egyik párt sem, az minek menjen el szavazni? Teljesen mindegy, hogy úgy adja jelét az ellenkezésének, hogy meg sem jelenik, vagy úgy, hogy bejelöl egy "egyik sem" opciót, esetleg lead egy üres lapot.
2010. aug. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Walter Sobchak-nak:

"Rákosiék" és "Kun Béláék" biztos nem, a cion-bolsevistáknál csak kevés rosszabb van.

Szálasi már sokkal jobb ötlet, csak ott is az a baj, hogy a Nyilaskeresztes Párt is egy párt és ahol pártok vannak és elindulnak akármilyen választáson, ott már nem odaillő emberkék (értsd: cion-zsidók) is megtalálhatók, akár a vezetésben is.

Inkább a középkori "királyok és hivatalnokai"-hoz hasonlóan kellene létrehozni egy kormányt, ahol minden miniszter a haláláig köteles végezni munkáját, vagy csak nyomós indokkal lehessen lemondania.


"ma 14:37"-esnek:


Nem baj, hogy ha nem érted a (látszat) demokráciát, úgyis csak azért hozták létre, hogy megosszanak, összezavarjanak és erkölcsi, valamint morális csődbe juttassanak.

2010. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%

"A válasz írója 34%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:05"


Te aztán hülye vagy. Nem elég, hogy teljesen félreértetted a mondanivalómat (szarkazmus, ismered?), még egy ideológiai büdösbarom is vagy.


Ez azért erős fogalmazás, de gyűlölöm, hogy egyesek képesek és a legnyilvánvalóbb szarkazmust/gúnyolódást is komolyan veszik.

2010. aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Én is halálkomolyan vettem, nem raktál oda semmi szmájlit vagy ilyesmit...


Kérdező: rendben, mától kötelező a sorkatonaság...mert szerintem az jó és kész.Hogy tetszene ?

2010. aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
25%

"Én is halálkomolyan vettem, nem raktál oda semmi szmájlit vagy ilyesmit..."


Végül is itt a GyK-n tényleg nem lehet biztosan tudni ki hogy gondolja. Valahogy errefelé nem mindenkinek nyilvánvaló, hogy a vörösök és a nyilasok mennyire mocskos akasztanivaló szemétládák voltak.

2010. aug. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Walter Sobchak-nak:

Egyáltalán nem vettem észre a szarkazmust a válaszban. Ettől függetlenül az a véleményed az én válaszomról, mégha a szarkazmus mögé is rejtetted.

Ha már az ideológiát felhoztad:

Az ideológia csak egy eszköz. Vagy a legmagasabb erkölcsi elvek mellett foglal állást, vagy azok ellen.

Bocsánat az OFF-ért.

2010. aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

"Kérdező: rendben, mától kötelező a sorkatonaság...mert szerintem az jó és kész.Hogy tetszene ?"


Nem érdekelne. Mennétek, ti bajotok.


Egyébként nem állítottam azt se, hogy be kellene vezeti a kötelező választási részvételt, se azt, hogy én támogatom.

2010. aug. 20. 12:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!