A forint már nem gyengülhet tovább, stabilizálódott 360 Ft / Euro-nál?
Ez is nyilván fos árfolyam, hiszen Gyurcsány idején még 220 Ft-os árfolyamon is lehetett váltani Euro-t, a mélypont pedig a 300 Ft-os árfolyam volt, ami miatt Orbán szerint le kellett volna mondania.
Mind1, most már 360 az átlag. De ennél tovább elméletileg sem csökkenhet?
A hitelek forint alapúak, ha tovább csökkenne a forint értéke akkor az azt jelenené, hogy kevesebb pénzt kellene visszafizetni a bankoknak, márpedig a bankok nem mehetnek csődbe. Ha a hitelezés, CSOK, babaváró behalna, akkor majdnem lenullázódnának az ingatlanárak, mivel a jelenlegi helyzetben a magyarok önereje szinte semmi. Csak hitelből működik még az ingatlanpiac is.
A forint akkor már nem gyengülhet tovább?
"A hitelek forint alapúak, ha tovább csökkenne a forint értéke akkor az azt jelentené, hogy kevesebb pénzt kellene visszafizetni a bankoknak, márpedig a bankok nem mehetnek csődbe. "
Kérdező, legalább minimálisan gondold már át amit leírsz!
Ha a hitelek FORINT alapúak és így forintban vették fel, forintban is fizetik vissza azok akik forintban kapják a jövedelmüket, akkor miért is kellene kevesebbet visszafizetniük ha más a forint árfolyama? Semmi köze hozzá - pont ezért jó a forint hitel a devizahitelhez képest.
"Ha a hitelezés, CSOK, babaváró behalna, akkor majdnem lenullázódnának az ingatlanárak, mivel a jelenlegi helyzetben a magyarok önereje szinte semmi. Csak hitelből működik még az ingatlanpiac is."
Miképpen "halnának be" ezek az intézkedések? Ha megszületnek a vállalt gyerekek, akkor sikeres a program. Ha nem születnek meg, akkor meg kamattal kell visszafizetni a kapott pénzeket - közben pörgették a gazdaságot és még ingatlanok is épültek belőle. Mi ebben a vesztesége az államnak?
Az ingatlanpiac mindig is hitelből működött. A kérdés csak az, hoyg ez megfizethető, kedvező kamatozású és biztonságos hitel, vagy egy kockázatos illetve megfizethetetlen kamatozású hitel? A rendszerváltást követően az ingatlanhitelek 35% kamat felett voltak csak felvehetőek. EZÉRT nem is vásároltak ingatlanokat az emberek, mert ekkora kamatot nagyon kevesen vállaltak be. A devizahitelezés pedig nagyon kockázatos volt és az alacsony kamattal pont ráfizettek a magasabb kamatú, de biztonságosabb forinthitelt felvevőkkel szemben.
A babaváró és a CSOK éppen az alacsony kamatú forint hitelt jelenti. Pont az a lényege, hogy nem függ a forint árfolyamától, nem tud bedőlni sem és az alacsony kamata miatt nem visszafizethetetlen.
"magyarok önereje szinte semmi"
Ahhoz képest az építőipar 120%-on pörög. Ha senkinek nincs semmilye, akkor miből? A semmire 100 milliós hiteleket nem adnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!