Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Élnél a Horthy-korszakban? Ha...

Élnél a Horthy-korszakban? Ha tehetnéd, visszamennél oda, hogy milyen volt akkor az élet?

Figyelt kérdés
2021. febr. 14. 17:23
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

#30

Tudom, hogy nem 37-ben kezdődött a háború, legalábbis itt Európában, de 38-ban elindultunk felé. Saját erőből kellett volna ezt a revíziót megcsinálni, nem a németek meg az olaszok gatyája mögül. Akkor ért volna valamit, de így....


A személyeskedést meg kéretik mellőzni, mert egy intelligens ember nem kezdi el a másikat sértegetni, csak azért, mert nem érte vele egyet.


A lepontozás gondolom meg nem magától ment, hanem általad.

2021. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 progizo ***** válasza:

#31.: "Saját erőből kellett volna ezt a revíziót megcsinálni, nem a németek meg az olaszok gatyája mögül."


Úgy indult, de a tengelyhatalmi döntőbíráskodást végül a szlovákok meg a románok eszközölték ki, miután nem jutottunk egymással dűlőre tárgyalások útján (pl. a románokkal Turnu Severin-ben).


"A személyeskedést meg kéretik mellőzni, mert egy intelligens ember nem kezdi el a másikat sértegetni, csak azért, mert nem érte vele egyet."


Ó, hogy én ezt mennyiszer mások fejéhez vághattam volna, mikor velem kezdtek el személyeskedni.


"A lepontozás gondolom meg nem magától ment, hanem általad."


Rosszul gondolod, mert én nem szoktam a pontozást használni. Sem le, sem pedig fel.

De akit ez zavar, az ne írogasson a GYK-re, mert ha egyszer van itt pontozási lehetőség, akkor biztosan lesznek olyanok, akik ezt használják is.

2021. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

#32

"Ó, hogy én ezt mennyiszer mások fejéhez vághattam volna, mikor velem kezdtek el személyeskedni."


Na, akkor ezt Ő nekik mond, nem pedig engem sértegess!

2021. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Abban a korszakban félfeudális volt az ország. Épp nemrég vesztette el az ország a területe kétharmadát. Kb. csak ellenségekkel voltunk körülvéve.


Szóval nem.



...


Azt viszont illik megjegyezni, hogy meglepő módon, de a magyar gazdaság akkor relatíve stabilnak számított, Trianon ellenére is. És akkoriban a "jólétet" is másképp definiálták az emberek, ráadásul sokkal kevesebbnek adatott meg.


Az "akkoriban" a Horthy-korszakot megelőző, monarchia korabeli időket is magában foglalhatja, mert Horthy nem valami démon volt, aki hirtelen szegénységet varázsolt az országba, hanem őt megelőzően is óriási társadalmi egyenlőtlenségek voltak az országban.

2021. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!