Miért nincs normális jobboldali értelmiségi?
Van ugye az a bevett állítás, hogy az értelmiség baloldali. Ez valahol úgy látom igaz. Egyetemi oktatók, kutatók, professzorok, szinte mind, akit csak ismerek liberális/baloldali kötődésű, ennek mi az oka?
Meg ahogy elnézem a jobboldali "értelmiséget", gondolkodókat, mind inkább csak a kormánypárt s.ggét nyalja, és annyiból állnak, hogy hirdetik miért olyan f.sza a kormány.
Azért a baloldali és liberális értelmiség kritizálja is a kormányt és az ellenzéket is sokszor rendesen, és intellektuálisan is magasabb szinteken mozognak, sokkal összetettebben kommunikálnak, egyszerű ember már-már nem is mindig tudja érteni őket, ellenben a jobboldali gondolkodók olyan egyszerűen fogalmaznak, teljesen hétköznapiasan, semmi ritka kifejezés stb. Ez miért van?
Illetve miért nincs olyan jobboldali gondolkodó, aki a Fideszt is kritizálja, és belátja a hibáit nyiltan?
"A szociológia egy baloldali/radikális baloldali tudomány"
Nem, nincs olyan, hogy egy tudomány balos vagy jobbos. Lehet valami tudomány vagy nem tudomány. A szociológia egy tudomány.
Max nem szereti a jobboldal, mert azokkal foglalkozik, akiket a jobboldaliak rendszerint halálra akarnak éheztetni.
Hát, sok itt a hülyeség, szóval muszáj kijavítani az embereket.
Többnyire azt a stílust tartom, amivel nekem is írnak. Persze az már nekik nem tetszik.
Próbál itt az ember érvelni, aztán mindig érvelési hibákkal jönnek nekem...
Ellenfelemhez hasonlóan, én is válaszolnék a hozzászólásokra.
"a jobboldali értelmiségek elsősorban műszaki tudományok,gazdaságtudományok,jogtudományok területéről valók.
Míg a baloldali/liberálisok inkább a társadalomtudományok területéről, onnan ered a különleges nyelvhasználat is."
Az alapvetés helyes, bár a gazdaság és jogtudomány is társadalomtudomány, így ott is balos fölény van. Ennek oka az agymosás nagyobb mértéke.
"Mert a baloldali véleményterrorban aki jobboldali, az már eleve nem számíthat értelmiséginek."
Ha a médiában már nem is annyira, az egyetemeken és az interneten nagyrészt igen.
"Az elinflálódó forintról pedig annyit. Ez nem feltétlenül rossz dolog, direkt csinálták így. A devizában lévő hiteleket könnyebb így fizetni. Hidd el az erős forinttal az ország és te is rosszabbul járnál, nézz utána."
Valóban direkt csinálják, de nem a deviza hitelek miatt, mivel az már nem is nagyon van. Mind az államadósság, mind a lakossági hitelezésben jelentősen csökkentették a deviza hitelt, ezzel kb kiiktatva az árfolyam kockázatot. A Matolcsy terv az export felfuttatása ezzel, hogy ez mennyire sikeres az más kérdés.
"Az mszp 8 éve alatt, ahol egy válság volt kb. ugyanannyival nőtt az államadósság nominálisan, mint a fidesz 8 éve alatt, ahol válság nem volt. Ez kb. 10 ezer milliárd."
Csak hogy 2010-ben 10 ezer milliárd nem ugyanannyi mint 2018-ban 10 ezer milliárd. A Fidesz reál értéken, inflációval korrigálva kb 30%-kal kevesebb hitelt vet fel.
"Erre jó példa, hogy évről évre nő a szakadék a gazdagabb és szegényebb rétegek közt."
Ez is egy kormányzati program. Ezzel arra ösztönzi az állampolgárokat hogy dolgozzanak/termeljenek és akkor támogatást is kapnak. Az egyenlőtlenség pedig egy természetes dolog, az egyenlőség az ami természetellenes.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!