Akik folyamatosan hangoztatják, hogy Orbán szétlopja az országot, az tudnaa nekem forrást linkelni, hogy mit lopott szét?
"Az ilyen szintű megosztottság ami a baloldali bohóckodás jelen állását jellemzi, még nagyobb katasztrófával kecsegtet, akkor már ellopni se lenne mit egy jó kis anarchia közepén."
Érdekes módon egy csomó más országban koalíciós kormány működik. Az a kisebbség, ahol egy párt túlnyomó fölénye van jelent. Úgy látszik ezt nálunk elfelejtették.
"nem ügyes, hanem okosabb, mint Zuckerberg!"
Ha olyan ügyes lenne magától érte volna ezt el.
#32 Akkor most szólok, ha nem sikerült 2010 óta észrevenned, hogy itt nálunk is koalíciós kormány van. A fidesz ÉS a kdnp van koalícióban. Semmivel sem másabb ez a koalíció, mint volt előtte 3 ciklusban az mszp az szdsz-szel koalícióban.
Nem érdeme, hanem szégyene egy országnak, ha nincsen egy olyan nagy pártja sem amelyik képes lenne a szavazók jelentős részét egyedül megszólítani és egy kisebb koalíciós partnerrel a többségüket megszerezni.
34. Na látod, akkor nem is kellek ide, saját magad bizonyítottad a kettős mércéd. Ha meg szertinted egy erős, az "emberek nagy részét megszólító" párt a legjobb, akkor menj Észak - Koreába.
Elárulom, nincs ilyen párt. Csak akkor létezhet ilyen, ha az emberek birkák és nincs saját véleményük. Amúgy pedig nagyon sokféle nézetű ember tesz ki egy országot. Ahol túlnyomó többségű irányítás van, ott valami nem tiszta. Mert olyan nincs, hogy egy országnyi ember, alap helyzetben ennyire egyet értsen egymással.
Szánalmasak ezek a zorbánstadiontotlop szerencsétlenek. Megérdemelnék, hogy Horn/Medgyessy Gyurcsány/Bajnai olyan földönfutóvá tegye őket, mint ahogy tették az egész országot 2002-2010 között.
Most is arra készülnek.
Nem véletlen , hogy 2008-ban az ügydöntő népszavazáson soha nem látott tömeg jelent meg a szavazóurnáknál, és több, mint 80%-os eredménnyel rúgtuk seggbe Gyurcsányt, hogy "zúgva szállt, mint a győzelmi zászló".
A 2008-as magyarországi népszavazást („szociális vagy háromigenes népszavazás”) a Fidesz–KDNP népszavazási kezdeményezése nyomán 2007. december 17-én írta ki az Országgyűlés a vizitdíj, a képzési hozzájárulás és a kórházi napidíj megszüntetése ügyében. A népszavazás időpontját Sólyom László köztársasági elnök 2008. március 9-ére tűzte ki.[1] A kampány során a KDNP és a Fidesz a díjak eltörlését támogató igen válaszokra buzdított, míg a kormányzó MSZP és SZDSZ a díjak megtartását támogatta. A szavazás nem várt magas részvétellel és mindhárom díj esetében az eltörlést támogató igen szavazatok 82% körüli győzelmével zárult. Az eredménynek valószínűleg szerepe volt a kormánykoalíció egy hónappal későbbi felbomlásában.
.
https://www.youtube.com/watch?v=pIQJ35iXouc
.
"Nem azt mondták Feri, hanem azt, hogy menj a p..csába! Valljuk meg!"- mondá Horn Gábor (SZDSZ) Gyurcsánynak.
#39 A magánnyugdíjpénztári összeg nem "csak úgy átvándorolt máshová" hanem VISSZAkerült oda ahonnan hiányzott és cserébe minden járulék fizető MAJD meg fogja kapni a teljes nyugdíját. Pont ahogy szerették volna amikor ez a járulék kikerült magánpénztárakhoz.
A magyar nyugdíjrendszer alapja, hogy a járulékokból, amit a most dolgozók jövedelméből vonnak le, abból vannak kifizetve most a nyugdíjak. Nem egy dobozban gyűlik vagy egy külön befektetésként van nyilvántartva, hanem a nyugdíjpénztár nyilvántartja a befizetéseket és majd az alapján a később dolgozók járulékaiból fog az illető nyugdíjat kapni. Ez így volt a magyar rendszerben mindig. Amit most januárban levontak a bérekből nyugdíjjárulékra, abból fizetik ki a januári nyugdíjakat.
Ez történt meg a kötelező magánynugdíj pénztári rendszer alatt IS, csak akkor a járulékok egy jelentős része, a harmada, nem az állami nyugdíjalapba ment hanem a pénztárakhoz. Így ez hiányzott a nyugdíjak kifizetésekor. Minden egyes hónapban a nyugdíjakat ugyanúgy kifizették, csak a hiányzó egyharmadnyi pénzt máshonnan kellett elvenni hozzá. Más adóbevételekből kellett kipótolni. Ahogy telt az idő, egyre több ember lett pénztári tag és egyre több embernek az 1/3-nyi járuléka (2/3 a munkáltató által volt befizetve) esett ki és kellett pótolni, ez havonta növekvő összeg volt. Az első belépők 1998-ban voltak. vagyis akik 1997-ben kezdtek el dolgozni, azoknak még az állam kellett volna majd kifizesse a teljes nyugdíját 45 évvel később. Ez azt jelenti, hogy a teljes átállásra, hogy mindenkinek a kötelező mnyp rendszerrel legyen fizetve a nyugdíja, ennyi év kellett volna. persze ez csak az első évtizedekben egy növekvő érték havonta, amivel ki kell pótolni, mert amint azok is elkezdenek nyugdíjba menni akik önként léptek át már azok közül akik 1997 előtt kezdtek dolgozni, ez csökken. Ezért a rendszer beindításakor a szakemberek 30 éves átfutási idővel számoltak, hogy ez az amíg terheli az államkasszát jelentősen az átállás.
Az eredmény az volt viszont, hogy minden évben egyre több pénzt nem tudtak beruházásokra, scaládtámogatásra, fizetésemelésekre költeni, mert azt ki kellett helyette fizetni az adóbevételekből nyugdíjra - mivel az a pénz a mnyp-khoz ment át havonta. Ez a kötelező pénztári tagság alatt 1300 milliárdot hozott össze az államnak, ugyanis pár év után az adópénzek hiánya a gazdaság romlását is hozta és nem volt elég adóbevétel, hitelt kellett felvenni miatta. 13 év alatt hatalmas államadósságot generált és gazdasági romlást. A 30 évet meg sem érte volna az ország.
Ezért döntöttek úgy, hogy VISSZAállítják a korábbi rendszert. Nem eltűnt a pénz, hanem oda tették vissza ahonnan hiányzott, amire nem tudtak adóforintokat fordítani - vagyis az államadósság visszafizetésére, fizetésemelésekre, beruházásokra. Mert a nyugdíjakat mindig kifizették már korábban, nem onnan hiányzott a pénz.
Akinek a mnyp-ban képesek voltak infláció feletti hasznot termelni, azt annak ki is fizették forintra a kezébe. Csak az értékentartást, az infláció fedezetére szolgáló pénzt nem adták oda, mert az egész nyugdíjrendszernek az a célja, hogy a megtakarításod arányaiban annyit érjen 40 év múlva is amikor nyugdíjba mész, mint amikor megkaptad a béredet amiből levonták.
Nem vettek el senkitől semmit, mindenki meg fogja kapni érte a nyugdíját, mert a járulékot ezért vonják le.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!