Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar zászló tényleg a...

A Magyar zászló tényleg a fideszesek jelképe?

Figyelt kérdés
Szerettem volna kirakni a ház falára egy Magyar zászlót és mondták, hogy inkább ne mert az a fidesz pártra vall. Én ezt nem is tudtam. Azt hittem a Magyar zászló az országé és nem egy párté. Mellesleg sok ház falán látom, hogy kint van, főleg Budapesten. Ennek tényleg van valóság alapja? Meg se fordult a fejemben, hogy azért tenném ki mert fideszes vagyok. Szimplán tetszik.

2021. febr. 4. 12:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező

Ahogy más már írta is, a magyar zászló nem fideszes zászló. Sajnos a korábbi kampányok alatt a balliberális oldal elkezdte a nemzeti jelképeinket - és vele a amgyar zászlót is - köpködni, mocskolni. Ők voltak akik kijelentették, hogy aki kokárdát visel pl. az fideszes. A tévében élő interjú alatt vette le látványosan magáról az mszp-s képviselő a kokárdát, ezzel kinyilvánítva, hogy mindenki aki vele van egy oldalon az tegye ugyanezt. Mert SZERINTE aki viseli a kokárdát az fideszes.

Hasonlóan történt a zászlóval is. Kezdetben minden párt a maga politikai gyűlésein a magyar zászlóval jelent meg, majd a ballibek ezt is elkezdték összekötni a jobboldallal és látványosan fújolták azt akinél magyar zászló volt, legyen az egy lakóház udvarán vagy egy fociszurkolónál. Jött a "magyarkodik" kifejezés, amivel becsmérelni kezdték azokat akiknek fontos volt a magyarságuk. Így a balliberálisok leszoktak a magyar nemzeti szinek, zászlók használatáról. A jobboldaliaknál meg megmaradt.

A magyar zászló nem fideszes zászló, csak mivel a fidesszel szemben állók rámondták hogy aki magyar zászlót lenget az magyarkodik, az fideszes, így ez az érzet maradt meg sok emberben.

Tegyél ellene és akkor is legyen nálad kirakva a magyar zászló ha te nem a fidesszel értesz egyet!

2021. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
62%

17-es! Akkor talán arra is emlékszel, mi volt az oka annak, hogy azt kérték, ne lengessék az Árpád-sávos zászlókat. Egyrészt el akartak határolódni a szélsőjobboldali radikálisoktól, mert sajnos leginkább ők használták ezt a zászlót. Másrészt nem szerették volna azt a hatást kelteni, mintha érzéketlenek lennének a nyilas rémuralom áldozataival szemben, és mint tudjuk, ők is árpádsávokat használtak.

A magam részéről nem vagyok híve, hogy írjunk le egy ősi jelképet csak azért, mert egyszer rosszra használták! (A turul esete is ilyen.) De azt sem tartom jónak, ha provokációra használják.

Sőt, leginkább Boross Péterrel értek egyet, aki a piros-fehér-zöldről is azt mondta: "a magyarok többségének lelkében a trikolórnak szakrális jellege van, amely nem arra való, hogy a nap 24 órájában kérkedjünk vele."

2021. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
87%

#18, aki nem ment el szavazni, az "annyit is ér"

A 43% listás szavát mellé még elnyert 90 egyéni képviselői mandátumot a 106 választókörzetben.

Ki ne felejtsd.


Izraelben azt láttam, hogy még a pálmafákon is zászló lobog, pedig a politika ott is éppen olyan megosztott, mint nálunk.


Úgy is lehet.

2021. febr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 sörpocak ***** válasza:
86%

Az eredeti történet 2002 környékén játszódik, mikor a fidesz testületileg elkezdte a kokárdamozgalmat, vagy "nemzeti szalag mozgalmat". Lényeg a lényeg, ezzel akarták kifejezni, hogy ők jelentik a nemzeti oldalt, amiből nem kevésbé azt az üzenetet szűrték le a velük szemben álló pártok, hogy akkor ők ki vannak túrva a "nemzet" fogalmából. És ezt az értelmezést csak továbberősítette, hogy valamiért a választásokig kellett hordani a nemzeti érzelmű embereknek a kokárdát. Nem rövidebb és nem is több ideig, hanem a választásokig. És nem akárkik, hanem a nemzeti érzelműek, ami kifejezést és jelzőt természetesen a fidesz használatában állt, rájuk lehetett asszociálni.


A helyzet nehézségét az okozta, hogy egy nemzeti jelképről van szó. Most az akkori politikusok vagy kitartanak amellett, hogy kampányeszközzé tettek egy nemzeti jelképet, ezért elítélik a fidesz, vagy ők is beállnak a sorba. Az előbbi azért nehéz, mert könnyen rájuk fogják, hogy a nemzettel van bajuk, ezt az érvelésd lehet kiolvasni az itteni fideszesek hozzászólásából is, full félrevezetés és parasztvakítás az egész. Utóbbi pedig azért problémás, mert mi a francért akarnád erősíteni a rivális pártot? Pláne egy olyat, akik akkor még trianon megemlékezésekről vonultak ki és gúnyolódtak a keresztényeken (mert ezek még ahhoz a korhoz tartoztak, mint aktuális hírek és perspektívák)? Jó, hivatalosan nem ők kezdeményezték ezt, hanem valami civil szervezet, de kvázi most is tudjuk, hogy ha a CÖF csinál valamit, az a fidesszel egyenértékű, nem kell a parasztvakítás.


Szóval valahogy így, de azóta eltelt lassan 20 év, a nemzeti jelképeket pedig már nem a fideszhez társítják, hanem maximum a jobboldalisághoz. Egy zászlóból még nem lesz semmi bajod kérdező, max. ha egyszer bakancsban jársz-kelsz, akkor néhány nagyon értelmes ember "turbómagyarnak" könyvel el, de ezzel nem kell foglalkozni.

2021. febr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
57%

#24 "Az eredeti történet 2002 környékén játszódik, mikor a fidesz testületileg elkezdte a kokárdamozgalmat, vagy "nemzeti szalag mozgalmat"."

NEM!

Már itt megy a hazugság.

Egy teljesen pártoktól független valóban civil szervezettől jött az az ötlet, hogy mivel 2002-ben a választások április 9-én voltak és ez alig 3 hétre volt március 15-től, MINDENKI hagyja magán addig a kokárdát. Ez volt a Nemzetiszalag Mozgalom. Ezzel is fejezze ki az ország, hogy a demokrácia ünnepe a szabad választás.

Ez után az mszp politikusai jöttek elő azzal, hogy szándékosan LEveszik magukról és ŐK nem hajlandóak a kokárdást viselni.

Ezért lett az hogy mivel a ballibek levették a kokárdát, jellemzően azokon maradt fenn akik nem ballibek voltak. Ekkor kezdték el mocskolni a balliberálisok a kokárdát viselőket.

Semmi köze nem volt a fidesznek a kezdeményezéshez.

"Magyarország polgárai 1848. március 15.-én a jövőt választották. A márciusi ifjak, Széchenyi, Deák és Kossuth nemzedékének emléke arra ösztönöz bennünket, hogy ma is összefogásra hívjuk fel a nemzetet. Legyen most is a nemzeti szalag összefogásunk jelképe!" Az egyesület rra kér mindenkit, hogy "a nemzeti szalagot tűzze a szíve fölé, tegye ki az autójára, az otthona ablakába, ezzel is kifejezve a nemzet összetartozását".

[link]

2021. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
55%

"Csak sajnos nekem a nemzeti jelképekről nem egy élhető haladó jóléti ország az amiről asszociálni tudok, hanem egy sötét balkáni orbánista despotizmus."

Kedves ellenzékiek, hányszor fogjátok még saját magatokat bokán rúgni az ilyen mondataitokkal (tisztelet a kivételnek)?

#19-es válaszoló nagyon szépen rámutatott a problémára. Pontosan ez az a hozzáállás és mentalitás, amivel rendre öngólt rúgtok. Miért nem a magyarságod és a magyarságod iránt érzett büszkeséged jut eszedbe a zászlónkról? Miért nem a nagyapáid kiontott vére jut eszedbe a pirosról? Miért nem a hazád iránti hűséged jut eszedbe a fehérről? Miért nem a jobb jövőbe vetett reménységed jut eszedbe a zöldről?Semmilyen nemes dologra nem tudsz asszociálni, mindenről Orbán jut eszedbe. Folyamatosan azt sugalljátok a publik felé, hogy Orbán-fóbiátok van, és hogy rögeszmétek ez a pali. Az jön át, hogy az ellenzéki szimpatizáció nem a megfogalmazott elveink mellett való kiállás, hanem csak beteges orbánellenesség. Orbán leváltása érdekében akárkivel, a szó szoros értelmében akárkivel hajlandóak vagytok kezet rázni. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy a Jobbik és a DK egy csárdában dudálnak. Van bármi, ami összeköti ezt a két pártot egymással? Azon kívül, hogy mindketten utálják Orbánt, nincs kötelék. Akkor hadd kérdezzem meg, hogyan lesz ebből közös kormányzás? A közös kormányzáshoz komolyabb kötelékek kellenek, mint az, hogy közösen utálunk valakit.

2021. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 2002-es sztori már reakció volt egy állapotra. Már a rendszerváltástól érezhető volt, melyik oldal hogy áll a nemzeti jelképekhez. A baloldal például azt sem akarta, hogy a korona benne legyen a címerben. Vagy, ha rákeresel Horn Gyulát ábrázoló fotókra, nemigen találsz olyat, hogy zászló előtt mondott volna beszédet.

Viszont: dacára annak, hogy én személy szerint nagyon nem vagyok liberális érzelmű, a Nemzetiszalag Mozgalmat hibának tartom, túlságosan megosztó volt. De a baloldal reakciója, a kokárda ledobása még nagyobb hiba volt.

2021. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 sörpocak ***** válasza:
86%

"Egy teljesen pártoktól független valóban civil szervezettől jött az az ötlet,"


Annyira voltak függetlenek, mint most a CÖF, annyi különbséggel, hogy akkor még az egész közélet jóval szemérmetesebb volt. A linkedben is azt a Mészáros Lászlót veszik elő először (mint ennek a hű de független Nemzetiszalag Mozgalom alelnökét), aki nem mellesleg MDF-es politikus volt. Kivel volt a fidesz koalícióban? Az MDF-fel.


Ennek tudod mi lenne a mai megfelelője? Ha a CÖF kitalálná, hogy a választásokig hordjanak keresztet a nemzetszerető keresztény hazafiak és nem a fidesz, hanem mondjuk a KDNP-s Semjén Zsolt bizonygatná, hogy ez nem osztja meg az embereket. Tökéletes analógiája lenne annak, ami 2002-ben történt.

2021. febr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
76%

#28 AKKOR 2002-ben ez egy teljesen civil szervezet volt.

Ráadásul az ég világon semmit nem változtat azon, hogy a felhívásuk MINDENKINEK szólt és semmiféle pártszimpáiát nem kötöttek hozzá, éppen ellenkezőleg.

Megpróbálod magyarázni a bizonyítványt, mint a hülyegyerek, akinek ha azt mondják hogy mindenki fogja meg a mellette álló kezét, elkezd hisztizni, hogy ő márpedig nem fogja meg a többiek kezét - majd később megy otthon panaszkodni, hogy a többiek nem fogták meg a kezét az oviban mert csak egymás kezét akarták megfogni.

2021. febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
57%
A mai àllapotokat figyelembe véve, nem tudom, ki magyar itt, zàszlót se értem. Itt élek. Itt dolgoztam. Nem vagyok magyar. Sír a lelkem ki nem szarja le. El lehet innen menni...
2021. febr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!