Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar zászló tényleg a...

A Magyar zászló tényleg a fideszesek jelképe?

Figyelt kérdés
Szerettem volna kirakni a ház falára egy Magyar zászlót és mondták, hogy inkább ne mert az a fidesz pártra vall. Én ezt nem is tudtam. Azt hittem a Magyar zászló az országé és nem egy párté. Mellesleg sok ház falán látom, hogy kint van, főleg Budapesten. Ennek tényleg van valóság alapja? Meg se fordult a fejemben, hogy azért tenném ki mert fideszes vagyok. Szimplán tetszik.

2021. febr. 4. 12:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
71%

A fidesz zászlója narancssárga. A magyar zászló pedig piros, fehér és zöld színekből áll, amihez a fidesznek nem sok köze van!

De az, hogy egy álnemzeti párt az utóbbit használja fel a hívei tovább hülyítésére, elég ciki.

2021. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
22%
Magyarország igazából már rég nem létezik. Ez már inkább Fideszisztán.
2021. febr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
51%

A magyar zászló minden magyar emberé.

De van oka annak is, ha sokan inkább a jobboldalhoz kötik. Ez pedig az, hogy 1990 után a baloldal gúnyolta, nevetség tárgyává tette a nemzeti jelképeket. Kiskamasz voltam, de még emlékszem, hogy társaságban röhögni illett azon, ha valami hazai vagy magyar gyártmány. Amikor csatlakoztunk az EU-hoz, úgy tűnt, mintha a magya baloldal azt a zászlót sokkal többre tartaná, mint a nemzeti lobogónkat. Aztán jött a Fidesz, és végre szabad volt felvállalni a nemzeti érzelmeket, újra lett becsülete a hazai termékeknek, egyre többen mertek nemzeti zászlót lengetni, és azon egyre kevesebben röhögtek. A mai Fideszt lehet szidni, sok dolgot rosszul csinálnak. De ami előtte volt, az sokkal nyomorultabb volt: a "merjünk kicsik lenni" filozófiája, a nemzeti jelképek miatti szégyenkezés és frusztráció. Ettől szabadított meg anno a kormányra kerülő jobboldal.

2021. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
51%
És ha Fideszesre vall akkor mi van? Az ország 2/3-a rájuk szavazott. Tetszeni fog a többségnek. Tedd ki nyugodtan!
2021. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
31%

@13:03


Csak sajnos nekem a nemzeti jelképekről nem egy élhető haladó jóléti ország az amiről asszociálni tudok, hanem egy sötét balkáni orbánista despotizmus.

2021. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
68%
Édesmindegy hogy mi a zászlójuk.
2021. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
51%

13-as!


Én emlékszem olyan fideszes nagygyűlésre, ahol az felvezető dumát előadó fidesz-muki - Orbán beszéde előtt - megkérte az Árpádsávos zászlót lengetőket, hogy tekerjék fel a zászlóikat, mert azoknak ott semmi keresni valójuk nincs.


Ennyit a fidesz és Orbán "magyarságáról"!

2021. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
52%

14:

"Az ország 2/3-a rájuk szavazott."


A választásra jogosultak fele ment el szavazni. A leadott szavazatok 43 %-át kapták Orbánék.

Vagyis a választók kevesebb mint 1/4 része szavazott rájuk.


Milyen "ország 2/3-ról" tetszik itt hazudozni?

Igaz, akiknek szól ez a kétharmados süketelés, azok simán be is szopják ezt a matematikai csemegét.

2021. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

"Csak sajnos nekem a nemzeti jelképekről nem egy élhető haladó jóléti ország az amiről asszociálni tudok, hanem egy sötét balkáni orbánista despotizmus."


Komolyan a Fidesz kormányzási időszaka miatt akarsz elítélni egy 13. század óta létező jelképet? Ez annyira beszűkült látásmód! Pont ez az oka a kérdésben felvetett problémának! Hogy aki nem fideszes, az rögtön lefujjogja a magyar zászlót. Így sajnos nem csoda, ha lassan tényleg fidesz-zászlónak fogják tartani. Pont ezt nem kéne hagyni.

2021. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
79%

#17 Hol történt ilyen?

A fideszes nagygyűléseken mindig ott voltak az árpádsávos zászlók is. Soha nem volt ebből gond. Az árpádsávos zászló egyike a nemzet hivatalos zászlóinak és ott van a Parlamentben is amikor felesküdnek a parlamenti képviselők.

Az, hogy esetleg nem volt helye olyan szélsőségeseknek akik ezzel a zászlóval próbálták a maguk eszméit takargatni, az lehetséges - de nem a zászlóval volt baj.

Alapvetően valóban a mai magyar zászló az ami meg szokott jelenni a fidesz szervezte gyűléseken, ebben igazad van. Azonban éppen amiatt támadták sokszor a fideszt, mert nem határolódott el az árpádsávos zászlótól, azt megpróbálták összemosni a nyilasok használta zászlóval.

[link]

[link]

[link]

2021. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!