Most hogy már egyetemtől, gazdaságtól, médiától kezdve a bíróságokig, mindent leuralt a Fidesz, ha egyszer leköszön nekik, az felér majd egy olyannal mint a 89-es rendszerváltás?
Ha buknának, akkor is beágyazták magukat sok helyre. Pl. főügyész 9 évre van választva, és csak 2/3-dal lehet leváltani.
Egyetemeket átjátszottak haverokkal kitömött kuratóriumoknak.
És még sok minden.
Egy ciklus alatt nem is lehetne kitakarítani őket mindenhonnan.
Aha...mesélj még arról, hogy itt mitől van diktatúra? Egy diktatúrában nincs ellenzéki sajtó, a kultúrális élet korlátozva van, vagy be van szüntetve. A politikai élet nem nyilvános. Állami erőszakszervezetek jelennek meg. Hivatalos államideológia van, és mindent ebből a szempontból közelítenek meg.
Na most ezekből semmi nem valósult meg, de azért sipákoljatok, hogy diktatúra van.
"Ha mindent leuralt a fidesz, akkor miért üzemelnek az olyan trágya hírportálok, mint pl a 444 vagy a 24.hu? Miért vannak cégek ellenzéki politikusok kezén?"
Azért, mert a hétköznapi szóhasználatban a "minden" nem feltétlenül jelöl 100%-ot, hanem inkább abszolút többséget. A "ma minden sz*rul sikerült" sem ott kezdődik, hogy fájó háttal keltem, vérzett az ínyem fogmosáskor, szorulásom volt a wc-n, összevesztem otthon az asszonnyal, kollégával a munkahelyen, lerobbant a kocsim, megvertek az utcán és még a villanyt is lekapcsolták, mikor hazaértem. Hanem hogy a napomat meghatározó 2, esetleg 3 pillanat balul sült el.
"Aha...mesélj még arról, hogy itt mitől van diktatúra? Egy diktatúrában nincs ellenzéki sajtó, a kultúrális élet korlátozva van, vagy be van szüntetve. A politikai élet nem nyilvános. Állami erőszakszervezetek jelennek meg. Hivatalos államideológia van, és mindent ebből a szempontból közelítenek meg.
Na most ezekből semmi nem valósult meg, de azért sipákoljatok, hogy diktatúra van"
Közvetlenül '89 előtt sem voltak erőszakszervezetek és ha egész ellenzéki sajtó nem is, de állandó társadalomkritikára volt lehetőség.
Ellenben a kulturális élet most is egyre jobban beszűkül (az SZFE esete mellett lehetne mondani a színházak igazgatását is, hogy ott milyen gyakorlat élt, vagy a nyilt titokként működő cenzúra a közmédiában stb.). A politikai élet átláthatósága szintén szűkül (khm, "elvesztette közpénzjellegét", éveken át tartó pereskedések közadatokért és hasonlók). Az államideológiáról meg annyit, hogy nemhogy nincs, hanem folyamatosan változik, hogy épp kit kell gyűlölni.
Igen, ez nem diktatúra, mert a szocializmussal ellentétben most olyan szervezetekkel vagyunk átszőve, mint EU, ENSZ, NATO, akik nem is hagynák elfajulni a dolgokat.
Úgy is mondhatnám, hogy a szocializmusban annnyira volt puha a diktatúra, amennyire ki mertünk állni magunkért, most pedig csak annyira kemény ez az autokrata feudalizmus, amennyire azt még a szövetségeseink ingerküszöbe engedi. Ergo megfordult a tendencia.
5
Pontosan fogalmazva nincs diktatúra. Ez így van. Papíron demokrácia van, viszont gyakorlatban az a helyzet hogy nem. Szerinted az miben demokratikus, hogy a kormány kezében van ma már jópár egyetem? Igaz nem közvetlenül, de akkor miért ülnek a kuratóriumban egy egy hozzá nem értő fideszes? Vagy miért jut több kampánypénz a fidesznek? Ha egyetlen egy párt bármilyen törvényt módosítani tud a kedvük szerint, mikor mibe ütköznek akkor nincs demokrácia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!