Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha szétesne az EU ez miért ne...

Ha szétesne az EU ez miért ne történhetne meg?

Figyelt kérdés

Horvátország. Szlovákia, Magyarország részvételével egy szövetségi államot lehetne létrehozni megtartva a mai határokat csak közös lenne a külügy egy része és a határvédelem. Pl védenénk egymás légterét.

Ennél többet én nem is akarnék. Érdeke lehetne a szlovákoknak és horvátoknak is.

Minden tagállam saját maga hozná a törvényeit és a miniszterelnökök, összehangolnák a munkájukat.

Elismernék a három nyelvet és iskolai végzettségeket.


Én csak ennyire gondoltam.



2021. febr. 1. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg működhetne, de erre sem Magyarország, sem Szlovákia nem alkalmas. Nem olyan fejlett a kompromisszum-kultúrájuk, hogy ők össze tudnák hangolni a kormányzásukat. Nyilván különböző kormányok kerülhetnek hatalomra, de ahogy Orbánnal nehéz bárkinek is együttműködnie, aki nem pontosan azt akarja, amit ő, úgy Vladimir Meciarral még ennyire sem lehetett annak idején.
2021. febr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A horvát légvédelmet így is a magyar légierő fogja ellátni amint lejár a MIG-jeik élettartama, várhatóan 2-3 éven belül, ehhez nem kell szövetségi állam, Szlovéniát pl. most is így védjük.
2021. febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es! Horvátországról tudtam, Szlovéniáról viszont nem.


Szövetségi államra vagy együttműködésre azért gondoltam mert az valamilyen szinten kivitelezhető lehetne és végül is ezer évig úgy ahogy működött tehát van közös alap amit kompromisszumokkal lehetne rá egy katedrálist felemelni..

2021. febr. 1. 21:38
 4/8 A kérdező kommentje:
amire*
2021. febr. 1. 21:40
 5/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Abban biztos lehetsz, hogy nincs az az Isten, hogy a szlovákok meg a horvátok ismét belépjenek egy Nagy-Magyarországba, az egész nemzeti legendájuk a magyar iga elleni harcról szól. Esetleg egy új Csehszlovákia, vagy egy horvát-bosnyák-szlovén föderáció is valószínűbb. De ha szétesik az EU, abban biztos lehetsz, hogy nem mi határoznánk meg, hogy hogyan szövetkezzünk, hanem szokás szerint a németek és oroszok döntenének róla, mint mindig.
2021. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az égvilágon semmi értelme nem lenne.
2021. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Persze megtörténhet de nagyon kicsi az esélye.

Ha szétesne az EU nagy eséllyel Európa harmada Orosz cs átlós lenne, egy másik harmada Német csatlós, a harmadik harmada meg Angol csatlós és csá.

2021. febr. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Közép-Európa sorstragédiája éppen az, hogy egymással feszültségben lévő kis nemzetekből áll össze, akiket a nagyhatalmak nagyon könnyen kijátszhatnak egymás ellen (lásd. pl. 1848 eseményeit vagy a világháborúkat). Amíg ez a helyzet fennáll, gyakorlatilag verhetik a mellüket a románok, hogy övék Erdély, és a többi nemzet is nagyra lehet magával, hogy legyőzte valamikor a történelemben a másikat - a lényegen nem változtat, ami az, hogy hosszútávon ez a helyzet senkinek nem jó, mert egymás ellen határozzuk meg magunkat. Ez a kulcsa annak, hogy Közép-Európa mindig is a nagyhatalmak érdekszférája, hatalmi harcának játszótere volt és lesz is.


Szerintem is valami olyasmi lehetne a jövő, amit a kérdező gondolt. Bár én mélyebb államközi kapcsolattal képzelem el ezt, és több ország bevonásával. De az is biztos, hogy erre teljesen alkalmatlan az itt lévő nemzetek nagy része, mert a saját kerítésén túl egyik sem lát messzebb. Pedig ha összefognánk, és közös erőt mutatnánk fel, akkor ellensúlyt képezhetnénk a németek és az oroszok között, és együtt mi is egy hatalmi pólus lehetnénk, és nem egy vadászterület, ahol a nagyhatalmak kedvükre halászhatnak a zavarosban.


Igazából az összes Közép-Európai államnak ki kéne lépnie az EU-ból, a Nato-ból (egyik sem szolgálja az ő érdekeiket, csak azért tagjai ezeknek, hogy egy hatalmi pólus védernyője alatt legyenek, de ez a hatalmi pólus kihasználja őket), és saját gazdasági-katonai szövetséget létrehozni, egy laza föderációs állam keretein belül. Még azt is meg merem kockáztatni, hogy egy ilyen föderáció jelentené a jövőt Európában (az európai értékek, kultúra továbbörökítését). Nyugat-Európa és az USA ugyanis haldoklanak, egy óriási nagy erkölcsi, identitásbeli váltággal küszködik, és előbb-utóbb a nagy jólétnek, gazdasági-politikai hatalmuknak is vége lesz. Ez idő kérdése, néhány évtized. Sokan ezt nem hiszik el (kb. ahogy a Szovjetunió felbomlását sem hitték el pl. 1970-ben), de minden jel arra mutat, hogy a nyugati/európai civilizációnak vége van, hamarosan más fogja átvenni a helyét. A közép-európai nemzeteknek rá kéne erre jönniük, mert most a süllyedő hajóhoz kötöttük hozzá magunkat.

2021. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!