Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kéne együttműködünk...

Miért kéne együttműködünk olyan népekkel akik gyűlölnek minket?

Figyelt kérdés

Egyre többször megjelenik a válaszok között a konnacionalizmus, a "kárpát-medencei összefogás".

Egy Romániával hogyan lehetne együttműködni ?A románok kétszer is elárultak a világháborúk alatt, mindig az erősebb szövetség felé húznak.Még a szocializmusban is tombolt a magyarellenesség, ahol ugyebár "tiltott" volt a származás "emlegetése",internacionalizmusra neveltek mindenkit.


Vagy egy Szlovákiával,ahol mindegy hogy "jobb" vagy "baloldali" kormány van,náluk az önmeghatározás része a magyarokkal való szembehelyezkedés - ez mind állami szintre emelve.

A szerbeket meg sem említem.A németekkel megszívtuk kétszer is,mind a kétszer szarrá lőtték Mo-t.Az oroszok pedig mindig a saját érdeküket nézik (szövetségen belül is).Az osztrákoknál "mi vagyunk a cigányok", és ne felejtsük el hogy elnyomtak,hatalmuk fenntartása érdekében felhasználtak stb.


A horvátokkal,lengyelekkel,finnekkel elképzelhető erős együttműködés minden téren.

De ez a konnacionalizmus elég idealista szagúnak hangzik,

és valószínűleg ki sem vitelezhető a sovinizmus és a nacionalizmus miatt.


2010. aug. 15. 23:05
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Le se tagadhatnátok hogy magyarok vagytok !!! A vita és az offolás megy !


A bevándorlás Nyugat-Európa problémája.Nekik voltak gyarmataik, most egyék meg amit főztek.Nem tudom sajnálni őket.Amúgy mit csinálnál a bevándorlókkal ? kitoloncolnád őket? És aki már ott született ? Nyugat-Európában mi Kelet-Európaiak is "cigány"nak számítunk...

Kelet-Európába pedig nincs bevándorlás érthető okokból...


Az összefogásról a többiek is tudnak amúgy ?

NA mindegy, nem tudom felfogni hogy egy magyargyűlölő román,szlovák,szerb, neonáci miért fogna össze velünk vagy akár a többiekkel...

2010. aug. 16. 12:00
 22/25 anonim ***** válasza:

Igazad van.Pont ezért nem vagyok én hungarista.


Nem felejthetjük el hogy a kisantant és Románia magyarokat mészároltak le.Eljön még a bosszúnk ideje is.


Megcsonkították ezeréves hazánkat azért ilyen gyenge a gazdaság.


Ha nem lett volna Trianon akkor most legalább Németország vagy Anglia színvonalán élnénk.

2010. aug. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
54%
Hogy bosszulod meg? Bemész Romániába egy gépfegyverrel és lősz arra akit látsz? Nem bosszulsz meg te semmit, csak a neten jár a szád.
2010. aug. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Pont ma jelent meg erről a témáról egy cikk:


[link]

2010. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

OFF:Kedves Kérdező!

Miért a gyarmatok miatt van Nyugat- Európéban a bevándorlás? Pl. Németországnak sosem vlt gyarmata Törökország, és mégis az ország lakosságának 10 százéla török. Az emberek egyszerüen oda mennek, ahol nagyobbak az esélyeik a jobb életre.

ON:

Az együttmüködés egyedüli akadálya a történelmi sérelmek. Az egyik válaszoló már írta, hogy a sovinizmus és az ellentétek gerjesztöi bizonyos politikusok és a maximum öt százalékos támogatottságú pártok.


Néha elcsodálkozom azon, hogy milyen a mai ember hozzáállása a dolgokhoz. Anno őseink bármit megtettek volna azért, hogy békességben élhessen egymás mellett az a sok nép, és ma , amikor adva van ez a lehetőség egyszerüen nem kell ez az embereknek. Lesz ez még így se...

2010. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!