Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan ez a bugyuta felfogás...

Honnan ez a bugyuta felfogás magyaroknál, hogy van a Budapest meg minden más “vidék”?

Figyelt kérdés

Máshol nem nagyon látom ezt az egybitességet. Németeknél is leginkább vannak nagyvárosok, esetleg tartományi fővárosok, kisebb városok, meg vannak falvak, meg kb az ilyen falu méretû városok számítanak talán vidéknek.

Amennyire az angolokat ismerem szintén hasonló. Nálunk meg olyan mintha a fővárosnak lenne országa.



#főváros #vidék #Földmûvesek #Földnélküliparasztok
2021. jan. 27. 07:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ezen mindig jót szoktam mosolyogni. Amikor lent van, Buda van fent"


Látom nincs meg, hogy a magyar köznyelvben "Pest" az Budapest neve, és tetszik vagy sem, de az ország túlnyomó része Budapesttől délre van. Mifelénk is ezt mondják, hogy felmegyek Pestre, mert Pécsről és Szegedről Budapest északi irányban felfelé mégy az ország térképén. Tény, hogy mondjuk egy miskolci szájából ez pontatlan, de mivel a többség használja így gondolom ott is használják.

Ha már itt tartunk én Szegedre "átmegyek" -mert a két város egy szélességen van, de komlóra meg kimegyünk, a szegediek Makóra vagy Mórahalomra mennek ki.

2021. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a vidék a kisvárosokat és a falvakat jelenti. Györ vagy Pécs nem vidék.
2021. jan. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

“ mini államokként ”


Nem kötekedésképp, de azért Bajorországba vagy Alsó-Szászo.-ba belefér pár Magyarország. :)


A munkaerőpiacot Debrecenhez hasonlítod, nyilván keleten nincs annyi. Csak tippelek, de Győrben, Tatabánya körzetében vagy Székesfehérvár környékén több van, annak ellenére hogy valószínű kisebb a népesség Debrecennél.

2021. jan. 27. 11:31
 24/30 anonim ***** válasza:
90%

A mini állam Németország méretéhez képest mini, nem Magyarországhoz képest. Eleve az volt a felütés, hogy ne is hasonlítsuk össze, mert olyan, mintha az almát a körtével vetnénk össze.


Amúgy megnéztem neked, Székesfehérvár jelenleg 219, Győr 233, Tatabánya pedig 151 db állást kínál... vidéken sehol nincs bőséges álláskínálat, egyedül a bérekben van eltérés, abban viszont jelentős, ebben igazat adok. De Budapestet és Pest megyét még Nyugat-Magyarorszag se tudja lenyomni ebben. Ezért van a vízfej. Ha infrastrukturálisan fejlesztenék a vidéket és azonos feltételek mellett lehetne élni ott, mint Budapesten, sokan költöznének.

2021. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Felőlem aztán legyen, én köszönöm jól megvagyok a nyugodt kis faluban, 20km-re van város, teljes a nyugalom. Jó a levegő, nem zajonganak az autók, van udvar.
2021. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
55%

"Ezért van a vízfej. Ha infrastrukturálisan fejlesztenék a vidéket és azonos feltételek mellett lehetne élni ott, mint Budapesten, sokan költöznének."


Csak azt értsd meg, hogy ez nem úgy megy, hogy "Akkor én holnaptól vidéki leszek és elmegyek" hanem ez úgy van, hogy először kell egy jól fizető helyi munkahely, ebben viszont sosem fog versenyezni a vidék.

Ha már írtad Székesfehérvárt meg Tatabányát, azok lényegében véve Budapest legkülső elővárosai, mert simán be lehet naponta ingázni Pestre. De ugyanezt Debrecenből, Szegedről már nem tudod megtenni -oké meg tudod, csak kevesen vannak, akik napi három órát vezetnek autópályán. A tömegközlekedésről meg ilyen viszonylatban sajnos nem lehet beszélni, annyira hosszú lenne az utazási idő.

2021. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem mi a vita tárgya, amikor egyetértünk... én arról beszéltem, hogy a vidéki infrastruktúra fejletlen a budapestihez képest, és elegendő forrást sem kap ennek rendezésére. Ennek köszönhető az, hogy Budapest és a teljes agglomerációja lassan élhetetlen. Munkahelyekben is azért szűkölködik a vidék, mert nincs meg ez a fejlett infrastruktúra, ami ahhoz kellene, hogy új munkahelyek létesüljenek. Székesfehérvárt meg Tatabányát te kérdezted, miután kifogásoltad, hogy keleti várost hoztam példaként. Szóval nem értem. Mindenesetre költözzön mindenki oda, ahova akar :)
2021. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Ja mondjuk tényleg furcsa hogy ilyet szól vidék, aztán fogalma sincs az embernek hogy Debrecenre gondolt vagy Pécsre. Most én is mondhatnám ha kimegyek a városomból hogy elmentem vidékre, mert a pestiek kb lustaságból mondják, nincs kedvük se a megyét se a várost kimondani ahová mennek, valószínű azért mert sokuknak fogalmuk sincs milyen megyék találhatóak Magyarországon. Most miből állna azt mondani hogy "Pécsen vagyok", nem azt hogy "vidéken vagyok", vagy hogy "elutaztam", ha épp nem akarja elárulni merre ment.
2021. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Én a 3. generáció vagyok Budapesten. Szóltam "levidékizni" embereket, többnyire oestieket, mert a gondolkodásmód júl merev, szűk látókörű, mint Mari nénié. Akinek a falu határán túl már valami be nem látható dolgok vannak .

A lakcím szerinti vidékiek ez is az ilyenek nézik le, mert egyebük sincs, mint a születési helyük.

"Paraszt" mondják, nincs internethez se, a TV-hez sem ért, aztán fogalma sincs, hogy egy komolyabb traktor többet ér, mint a panellakása.

Arról se, hogy a gazda a közelébe se engedné, ha mégis, még nem bírná 8 órát se dolgozni vele, nemhogy 10-12-t..

Trianonnak azért van szerepe, mert a Monarchiában Újvidék, Kolozsvár, Pozsony is Bő kategóriájú városok voltak 5-700 ezer lakossal.

Mostanra már nagyon aránytalan a dolog


Az is, hogy aki ide született minimum nasfél-kétszer nagyobb állami kvótát kap, mint vidéken, főleg faluban.

Ideje volna ezen is változtatni.

2021. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
#29, na ez elment a sok hibával, bocs!
2021. márc. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!