Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Reális, hogy aki nem oltassa...

Reális, hogy aki nem oltassa be magát, az fizesse ki a korházi kezelésének költségeit?

Figyelt kérdés

Terjed egy ilyen szóbeszéd, hogy brüsszelből bevezetik, hogy aki nem kéri az oltást az akkor fizesse ki a korházi ápolásának költségeit. Ez valahol jogos, mert ha beoltatod magad nem leszel beteg és nem terheled a dögvész miatt egyébként is túlzsúfolt korházi kapacitásokat. Viszont aki nem kér oltást, az ha megbetegszik fizesse ki ezt az egyébként elkerülhető ápolási & gyógyszserdíjat


Reális hogy bevezessék itthon is?



2021. jan. 26. 12:31
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
85%

Te valami alternatív valóságban élsz kérdező?

Először is Szibériában nem éheznek legalábbis a nagy többség nem. Ha Szibéria nem jó, akkor megyek Ukrajnába ott úgyis mindenki lefizethető.

"Katonákkal fognak beoltani"? Kötve hiszem. Erdei utakon is kiszökök az országból ha azon múlik.

"Nem hatok meg senkit a szabadságjogaimmal" csak én biztos nem de több millió ember igen.


Nem felesleges ellenkezni. Amíg élek ellenkezni fogok.


Mások életét meg mivel veszélyeztetem? Ha be van oltva védett és nincs amivel veszélyeztetném ha még nincs beoltva akkor vállalta ugyanúgy mint én, ez nem érv.

2021. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
90%

"minden mutaciótol véd a vakcina még a következőktől is" ezt honnan szedted? Honnan tudod hogy mi fog benne mutálódni legközelebb? Vagy csak úgy a hiradóbol? Akkor bizony nagy bajok vannak ha azt csak úgy elhiszed!!!

A 95% meg kiderült hogy nem igaz Nagy-britanniában panaszkodnak hogy nem éri el a vakcina ezt a hatékonyságot. Szinte nincs olyan mondatod amit ne cáfolnék meg. Vedd már észre.

2021. jan. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

#20 nem kaptam egy rakat ellátást . De oké,akkor tartsák meg azt is . A többi hol van ?"


Bizony gyermekkorodban egy csomószor megvizsgáltak már. Kaptál egy csomó orosz oltást, maláriára, meninghitisre, pestosre, fekete himlőre, TBCte stb. Voltál már fogászaton is párszor. Iskolában minden évben kétszer megvizsgáltak és adatbázisba vettek, adminisztráltak, megnézték tetves vagy-e. Munkahelyen vér, vizeletvizsgálatnak is komoly alborköltségei vannak. Munkahelyi alkalmassági, jogsis vizsgálat stb. Ezeknek rengeteg orvosi, műszeres, oltási alapanyag költsége van az adminisztrációs munkáról nem is beszélve. Ez rengeteg összeg.


Ezen kívül még nagyon sok betegséget kaphatsz később. Itthon népbetegség az elhízás, cukorbaj, magas vérnyomás. Vagy akár az oltástól, covidtól is ágynak dölhetsz a korházba. Az rengeteg pénz a sok drága remdesivír meg faviparol

2021. jan. 26. 14:25
 24/48 A kérdező kommentje:

22 "minden mutaciótol véd a vakcina még a következőktől is" ezt honnan szedted? Honnan tudod hogy mi fog benne mutálódni legközelebb? Vagy csak úgy a hiradóbol? Akkor bizony nagy bajok vannak ha azt csak úgy elhiszed!!!"


Ezt szakembertől hallottam, hogy az infulenza vírus más vírustörzsből való. Ott a mutációknál ki kell fejleszteni új vakcinát, de a koronavírusnál nem. Mert nem az a része mutálódik el ami ellen kifejlesztették a vakcinát. A Fizer vakcina meg az orosz kínai is 95%-os hatékonyságú.


Persze így is megbetegedsz, de nem lesznek súlyos tünetek vagy nem halsz meg. Ezt prof.Szlávik is elmondta

2021. jan. 26. 14:41
 25/48 anonim ***** válasza:
91%

De én már kaptam betegséget ,és meghaltam volna ,ha az állami kórházban kivárom a sorom :D Szóval nem nagyon látom értelmét tippelgetni,hogy MAJD HA beteg leszek ,arra kell az eü.járulékot fizetnem ..

47 éves vagyok,gyerekkorom óta eltelt már egy kevéske idő , szerintem már bőven kifizettem az iskolai szűrővizsgálatok árát . Most meg ha bajom van ,ígyis-úgyis magánba kell mennem .

Nettó pofátlanságnak érezném,hogyha elkapom a covidot,még azért is plusz pénzt fizessek,mikor így sem kapok semmit a pénzért cserébe . Mondanám,hogyha kevés az eü.járulék ,akkor emeljék meg,de biztos vagyok benne,hogy akkor sem emelkedne az egészségügy színvonala ,csak az aktuális kormány rabolna el több zsebpénzt magának .

A másik korrekt lehetőség,hogy ne legyen kötelező fizetni a tb-t ,és akkor csenget mindenki akinek nincs ha covidos .

A kérdésedben felvázolt "megoldás" minden csak nem normális.

2021. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%
#24 de az a rész is mutálódhat ami ellen ki van fejlesztve a vakcina. Ennek semmivel sem kisebb az esélye mint másfajta mutáció ak szóval kizárni nem lehet.
2021. jan. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
91%

Szlávik?

Pffffff..... Ő csak azt mondja amit a kormány a szájába ad. Nem hiszek el neki semmit.

2021. jan. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
60%
2021. jan. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%

Dehiszen aki nem akarja magát beoltani az mind makkegészséges, már többször is átesett a fertőzésen, sőt ő maga fertőzte meg a vírust!!! Így természetesen nem fog a vírus sem rövid, sem hosszabb távú (mellék)hatása miatt kórházba kerülni. Tehát ezzel "Brüsszel" ad egy pofont a kakinak (amúgy valamelyik magyar orvos vetette fel).


"És aki az oltástól betegszik meg az mit csináljon? Pereljen be téged, amiért rábeszélted - a hülye kérdéseddel - az oltásra?"


Hát amelyik oltásellenes pont ettől a kérdéstől gondolja meg magát... Az meg is érdemli, hogy amúgy Tiffany-módra összeessen.

2021. jan. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező én voltam covidos. És képzeld,észre sen vettem! Tudod mi volt a tünetem? Fújtam az orrom. A múlt hónapban lett kimutatva,hogy msr átestem ezen a baromi veszélyes betegségen. Szóval én msr védett vagyok. Ha nem is lennék,akkor sem adatnám be,merr a vakcina kb 95%os,én meg 99%ban legyőzöm. Akkor? Miről van szó?


Tudom,hogy sok ember nem ilyen szerencsés. Tudom,hogy sokan meghalnak. Èpp ezért kell ezeket az embereket beoltani(ha szeretnék) és kész! Ha valaki úgy dönt,hogy beoltatja magát,akkor ő msr védve van,nem kell félnie attól,hogy Pistike,aki nem oltatta be magát,miatta kerül kórházba. Ezt a logikát nem értem. Influenzánál sem tukmákták rád az oltást,az is saját döntés volt. Most miért nem lehet ugyan az a forgatókönyv????

2021. jan. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!