Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elmondható hogy a "két nagyágy...

KárpátokGéniusza kérdése:

Elmondható hogy a "két nagyágyú" között (Gyurcsány és Orbán) Bajnai Gordon volt aki a legjobban értett a dolgához?

Figyelt kérdés
Lehet gágogni meg libázni, de meg vagyok győződve hogy rövid regnálása során ő hatékonyabb volt az ország gazdasági irányítása szempontjából.
2021. jan. 19. 22:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

#20 Igen, a lehetőségeihez képest EGYES intézkedései jók voltak. Csak azt felejtik ki a magasztalói, hogy ezeket a lehetőségeket a saját pártja, párttársai alakították ilyen rosszra és annak a kormánynak volt a miniszterelnöke amelyik csődközelbe vitte az országot, nem pedig egy új kormánynak.

Kb. olyan, mint amikor egy rablóbanda egyik tagja leüt téged az utcán és elveszi a pénzedet, a másik tagja meg kihívja hozzád a mentőt. A "lehetőségeihez képest" valóban voltak "egyes intézkedései" amit jól tett és talán ezért nem haltál meg, na de ettől még annak a bandának a tagja aki leütött és kirabolt téged - és velük is maradt utána is!

2021. jan. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

#20


Másnap meg jön a másik rabló banda, akkor mivel lesz jobb?

2021. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
#22 Talán azzal hogy azok nem rabolnak ki téged mert nem rablóbanda csak neked nem tetszenek.
2021. jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

#23


Ha valaki a korábban befagyasztott béreket ugyanúgy hagyja, de a sajátját bőszen emelgeti, azt mi másnak nevezzem?

2021. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
#24 Hol van ilyen?
2021. jan. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

#25


Például nálunk közalkalmazottaknál, csak azért van emelkedés, mert van minimálbér emelés, ami a cégeken és szakszervezeten múlt. Az állam, mint munkáltató 12. éve másolja át ugyanazt a közalkalmazotti bértáblát, amiben pontosan ugyanazon 1. fizetési fokozatú összegek vannak és szorzószámok, amit 2008-ba befagyasztottak. Ez alapján egy pályakezdő bruttófizetése 69 000-től 154 500-ig terjedő skálán lenne.


Rendőrségnél is "kereshetnének többet is", de dupla béremelés csak a vezetőségnek jár.

2021. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#26 Valóban volt a közalkalmazottaknál bérbefagyasztás és a célja az volt, hoyg minél többen menjenek át a piaci szférába önként, hogy ne elbocsátásokkal kelljen megcsinálni a rendszerek átalakítását az elmúlt években. Sajnos ez még egy nagy adóssága az államnak, hogy a közalkalmazottak bérét rendezzék. Azt hittem ezt megteszik 2019-re amikor lementek az állami rendszerben az átszervezések. Ezért is mondtam mindig azt, hogy nem a tanárok bérét kell másodszor is nagy mértékben emelni, mert a közalkalmazottaknál még az első sem történt meg és katasztrofális a keresetük.

Megint csak azt mondhatom, hogy most, hogy az egészségügyben végre megvolt a bérrendezés - a megállapodás szerint megindult az ápolóknál is már jelentős növekedést okozva az orvosoknál még nagyobbat - talán végre a közalkalmazottak is sikerrel járnak. Tényleg nevetséges hogy a bértábla felét már "bekebelezte" a minimálbér. Amikor kérdezik mi az amit hibának tartok a jelenlegi vezetésben akkor ez az egyik, hogy nem volt az elmúlt 10 évben egy olyan átfogó béremelés minden állami alkalmazottnál, ami egységesen a minimálbér fölé emelte volna az összes bért. Nem %-ban kellett volna emelgetni, hanem fix összeggel, 2013-ban mindenkinek 20 ezerrel, majd 2015-ben megint 30 ezerrel, stb. plusz még egy kisebb %-os emeléssel, hoyg a kategóriák között is megmaradjon a különbség azért. Vagyis ha a minimálbér közelít az alsó kategóriához akkor nem hagyni hogy egyre többen keressenek egyformán minimálbért, hanem megtartani hogy a kategóriák a minimálbér felett legyenek azzal az X összeggel folyamatosan.

2021. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

#27 Hát egy kiszámíthatóságnak én is örültem volna. Az a szomorú, hogy technológia adott is lenne, hogy létszámot csökkentsük, csak valamiért csak egy plusz a jelenlegi dolgok mellé, nem pedig a jelenlegi kiváltása.(saját tapasztalat, lehet máshol jobb.)


"Tényleg nevetséges hogy a bértábla felét már "bekebelezte" a minimálbér"


Garantált bérminimumot ideértve bőven 70% körül, sőt talán annál több. Mondjuk én már feladtam, úgy is csak ígéretek vannak, mint korábban. Ha vége ennek a helyzetnek természetesen távozok.

2021. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!