A szólás és információszabadság érdekében terveztek alternatív közösségi oldalakra is regisztrálni?
Ahogy már más is írta, itt az a gond, hogy ez nem reális alternatíva.
A közösségi média lényege a közösség - és azzal ha valaki kivonul egyoldalúan egy ilyen közösségi oldalról, azzal csak eltünteti onnan a saját véleményét.
El kell indítani alternatív oldalakat is, ahol nincsen olyan balliberális cenzúra - de ahogy a hundubbal is megtették, a ballibek azonnal széttrollkodják a kezdeményezést, csak hogy elhallgattassák az övékétől eltérő hangokat.
A helyes út az, ha törvényileg lesznek szabályozva a közösségi oldalak - és nem egy-egy tagállam saját egyedi törvénykezésével, hanem több országban egyszerre és közösen. ha pl. a hozzánk közel álló országokban egyszerre lenne hasonló törvényi szabályozás bevezetve a facebook és társai felé, akkor lehetne megvalósítani. Egy 10 milliós kis ország nem erő, de ha együtt van már 100-150 milliós lakosságot lefedő több ország, az már számít.
"ballibek azonnal széttrollkodják a kezdeményezést, csak hogy elhallgattassák az övékétől eltérő hangokat."
Szét lehet bárhol trollkodni, nem kell ahhoz máshova menni.
Nagyon hasonlít ez a helyzet az operációs rendszerek piacán a windows monopóliumára.
Itt is lehetne létrehozni egy nyílt forráskódú projektet, ami ingyenes, nem lopja az adatokat, nincsenek reklámok, a szolgáltatása magas színvonalú, a ""cenzúrát"" nem egy, hanem több millió ember végzi, ahogy a fejlesztést is, DE az ubuntu sem váltotta le az áltag felhasználó esetében a windowsot. Miért? Mert ami a közösségi médiában az ember (ismerősök), az az oprendszernél az alkalmazások. Átlag User nem találta meg a számára fontos alkalmazásokat, maradt a windowsnál, annak ellenére, hogy sokan utálják a windowsot.
A lényegi különbség az, hogy én megtehetem, hogy ubuntut használok, virtualizációval a legtöbb windowsos alkalmazást még így is eltudom érni, de a közösségi oldalak esetén nem lehet azt megcsinálni, hogy egy alternatív közösségi médiáról te elérjed a facebookos ismerőseidet.
(Előre is elnézést kérek, hogy a Hundubbal példázódok, de más próbálkozást nem ismerek.)
Ahhoz, hogy megszűnjön a facebook monopólium helyzete, kényszeríteni kellene arra , hogy interfészt (csatlakozási pontot) építsen, amin keresztül a felhasználóit más felületekről is el lehet érni. Tehát hogy teszem azt, egy Hundubról te rá tudj írni a faces ismerőseidre és a facen bekövetett ismerősök/oldalak tartalmát is át tudd "szippantani" azon az interfészen keresztül a Hundubra, amennyiben ezt engedélyezi a 3. fél is.
Most a közösségi médiák piaca kb. olyan, mintha te az internetet csak internet exploreren keresztül érhetnéd el, és ha valaki csinálna egy 1000x jobb szolgáltatást (pl. brave, chrome) akkor azon keresztül semmit nem érhetnél el, hisz az explorer tulajdona lenne az internet is. De mivel ez nem így van, ezért egyre jobb és jobb minőségű szolgáltatásokat kapunk, mert verseny van ellentétben a közösségi médiák piacával.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!