Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miniszterelnök urunk asszonysá...

Miniszterelnök urunk asszonyságnak nevezte az egyik tudós asszonyt? Erre is (meg mindenre) miért ugranak úgy a nők, mint tyúk a takonyra, ha nem istenítik őket? Semmi rossz nincs ebben a szóban, de kiforgatta a nőegylet, hogy ez lekicsinylő...

Figyelt kérdés
Nem védem, meg absz nem vagyok kormánypárti, sem nem politizálok. De nem hiszem, h éppen akkor azt sértésnek szánta, egyszerűen csak így jött ki neki a szó. De az önérzetes női társadalom máris támadásba lendült (mint itt is szoktak, ha csak azt meri bárki nekik mondani, hogy 25 kg túlsúly, már zavaró sok pasinak egy nőnél). Egy nők egy külön árjafaj lesz lassan? Amelyről csak jót és szépet, vagy mehetünk a börtönbe. Lassan oda fogunk jutni.
2021. jan. 4. 18:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell se jót, se szépet mondani. Semlegeset miért nem lehet?
2021. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Uraságom én Istenítelek téged, mert megmondtad a tutit. 👏🤦‍♀️
2021. jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Gondolom a nők semlegeset is rossz néven veszik, mert mi az, ha valaki nem úgy beszél róluk, mint istennőkről. Szerintem...
2021. jan. 4. 18:49
 4/26 anonim ***** válasza:
67%
Maga az asszony szó is undorító,lekezelő.
2021. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem... az asszonyság/ uraság sértő jellegének magyarázata sokkal ideológientesebb:

Gyerekként a szülők akkor szokták így szólítani az utódott, ha az valami rossz fát tett a tűzre. A legtöbb emberben ez megmarad negatív töltetű szónak, ahol egy "feljebb való" mondja egy nála "alacsonyabb rendűnek".


Ennyi.

2021. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Szerinted. Ez nem így van, mert "szerinted". A nő egy semleges szó.


Tök jó, hogy megálmodsz egy "szerinted" reakciót, és arról kérdezel.

2021. jan. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Akkor az emberem, uram is rossz szó? Csak mert még most is azért elég sok 20-40 közötti fiatal nő hívja (nagyvárosban diplomás körben is) úgy a férjét, hogy az ura...
2021. jan. 4. 19:01
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Rossz szó, nekem legalább is.


Hogy magánemberek mit csinálnak, abba nem szólhatok bele, de a miniszterelnök ne legyen ekkora tapló paraszt. Az ő nőgyűlölete ugyanis mindenkire kihatással van.

2021. jan. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

Az asszonyság nem egy semleges szó. A nő semleges. De jellemző ez a csutira, akkora tahó, hogy azt már tanítani kéne.

Az emberem, uram is elég kínos szerintem, de sokan ezt ironikusan használják. Meg más a hétköznapi beszéd, mint amit egy miniszterelök mond nyilvánosan. És ilyen nyilatkozatokra általában fel szokás készülni, nem csak úgy kiböfögni magunkból valamit, hogy ahogy "kijön a szó".

2021. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
17%

Orbán egy csicska, de édes istenem....ezaz....háborodjunk fel mindenen :'D

Minden egyes szón, viccen, mindenen!!! Hajrá emberek!!!

2021. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!