Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszeseknek, már a Magyaro...

A Fideszeseknek, már a Magyarok is migránsok?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer migránsoznak le cigányokat a fideszes nyugdíjasok, sőt, volt már mikor Jakab Péterre is azt mondták hogy migráns mert hogy fekete a haja és barna szeme van.


Orbán Viktorra miért nem mondják hogy migráns? Fiatal korában neki is fekete haja volt. Egyáltalán tisztában vannak a migráns szó jelentésével?



2021. jan. 4. 15:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%

#11 Ez egy ótvar ostoba kérdés volt. Mindenki azok mellé áll akinek hisz az igazában. Nyilván hogy ő is arra az oldalra állna akinél úgy érzi hogy az a helye - AKKOR? ABBAN A HELYZETBEN.

Nincs olyan hogy ha..., mert semmit nem tudsz mást mondani mint ennyit, hogy egymás ellen fordulnának a cigányok és nem cigányok. Nyilván te nem érted mit jelent magyarnak lenni. Csak szólnék, hogy nem azt hogy agyatlanul megpróbálod megmagyarázni hogy a másik miért nem érezheti magát magyarnak. Pontosan ezt jelenti a kisebbségek tisztelete és támogatása, akkor is ha cigány kisebbséghez tartozik valaki és nem a német vagy görög nemzeti kisebbséghez.

Ő épp úgy magyar mint én, csak neki van még egy másik nemzetiségi identitása is.

#10 Én kérek bocsánatot a 11-es ostoba megnyilvánulása miatt. Vannak ilyen barmok, de szerencsére nagyon kevesen.

2021. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
38%

12

Nem én találtam ki, egy másik nemzetiség esetében tették fel még régebben a kérdést. És azok sem az igazmondók közül valók, mégis váratlan lett az eredmény.


De látom, talált, mert sértegetsz egyből.

2021. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%

#10 vagyok

Nem foglalkoztatnak a #11-féle emberek, alapvetően nem veszem őket komolyan. Az viszont tény és való, hogy rohadt nagy veszélyt jelentenek a társadalom számára. Aki csak szembenállás és lövöldözés terén tud gondolkodni cigány és nemcigány magyarok kapcsolatáról, annak valószínűleg más területeken sem rózsásabb a gondolkodása. Gondoljunk bele, mi lenne akkor, ha ilyen emberek kerülnének hatalomra. Volt már rá példa, nem lett jó vége...

2021. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%

Emberek, miért nem vagytok képesek gondolkodni, csak egy kicsit.


TÉNYLEG lehet egy -azaz 1- embernek két különböző "identitása"?


Tényleg rendben lenne -már ha igaz-, hogy valakinek "egyformán" dobog meg a szíve a magyar és a cigány himnusz hallatán? És ha olimpiára menne, melyik zászlót húzatná fel?

Ha már felhúzzátok magatokat az eredeti régi kérdésre. Ami valós, igazi kérdés volt a kettős identitást valló másik nemzetiségből vett mintának.

2021. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
14%
#15 Tényleg nem fogod fel hogy nem kell választania a két zászló között? Hogy ez a szembenállás csakis a te agyad szüleménye de soha nem is létezett?
2021. jan. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
36%

16

Bocsánat, hogy feltételeztem, hogy képes/hajlandó lenne itt valaki gondolkodni.

Annak van agyszüleménye/tudathasadása, akinek EGYformán dobog a szíve KÉT gyökeresen ellentétes dologra.

2021. jan. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

#17 NEM ellentétes a két dolog hanem egyszerre él benne. Mi olyan bonyolult ebben hogy nem érted meg?

Akkor megpróbálom leegyszerűsíteni, hátha neked is sikerül.

Attól mert szereted a pizzát és vele az olasz ízeket még szeretheted a magyar konyhát is és a magyar ízeket IS. Nem kell választanod aközött hogy vagy az olaszos ízeket szereted vagy a magyaros ízeket, mert nyugodtan szeretheted mindkettőt nagyon, és nem fognak ezek egymással szemben állni, nem kell egyikért sem harcba menned és kizárnod az ételek sorából.

2021. jan. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
68%

18

Egyszerre nem "élhet benne". Más mentalitás, más értékrendek, kitérőek.


Az ételes példa helytelen, mert a 2 ízvilág európai, közös alapokkal, ugyanazokkal a fűszerekkel, hasonló ízekkel.

2021. jan. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
22%

Bármilyen elképzelhetetlen, igen, kettős identitásom van. Igen, ugyanúgy megdobban a szívem mind a két himnuszra. Igen, magyar és cigány vagyok. Magyarország a hazám, magyar az egyik anyanyelvem, magyar vagyok.

Nekem is fáj Trianon, nekem is fáj Mohács, akárcsak 1848-49, '56 vagy 2006. Szaloncukrot, bejglit, túróscsuszát, gulyáslevest és töltöttkáposztát is szoktam enni. Én is büszke vagyok Dugovits Tituszra, Petőfire, Széchenyire, Hunyadiékra (Kossuthra kevésbé). Magyar IS vagyok. És ezt soha senki nem veheti el tőlem.

"És ha olimpiára menne, melyik zászlót húzatná fel?"

A magyar cigány a magyar zászlót, a francia cigány a franciát, a német a németet. Ennyire egyszerű.

De tegyük fel, hogy felhúzom az olimpián a cigány zászlót a cigány olimpikonnál. Ezzel megtagadtam a magyarságom? Ez azt jelenti, hogy nem tartom magam magyarnak? Egyáltalán nem.

Két gondolatra szeretnék még reagálni:

"Annak van agyszüleménye/tudathasadása, akinek EGYformán dobog a szíve KÉT gyökeresen ellentétes dologra."

Egyrészt nekem nem gyökeresen ellentétes. Neked kétségkívül igen (hogy miért, azt nem értem). De nekem ez a két himnusz a két identitásomat jelenti. Az életemet. Az őseimet, a jelenemet, a jövőmet, a kultúrámat. Nem hiszem, hogy ez agyhasadás eredménye lenne. Ha annak az eredménye, akkor legyen az, nem érdekel.

"Egyszerre nem "élhet benne". Más mentalitás, más értékrendek, kitérőek."

Szoktak jönni ezzel a "keleti vérmérséklet" szöveggel, de én ezzel nem értek egyet. Minden ember más és más mentalitású, ez nem "rasszonként" változik. Ugyanez a véleményem az értékrendről is. Magyar értékrend és magyar értékrend között is vannak különbségek, ezesetben sincs miről beszélni.

2021. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 hun_74 ***** válasza:
Általában akkor merül fel az ómigráns kifejezés, amikor közösségi portálokon pl: a Facebookon, valami romák által elkövetett bűncselekmény kapcsán, valamelyik alákommentelő (többnyire troll aki pontosan ezt a választ várja, benyögi, hogy: na erröl is biztosan Soros és a migránsok tehetnek) és erre szokták azt válaszolni, hogy igen, ómigránsok voltak
2021. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!