A gyakorikérdések oldalon melyik párt szimpatizánsai vannak többségben?
Fidesz-gyűlölőkből van a legtöbb. Ez a szavazatokból/kérdésre adott válaszokból látszik. Ahol a Fidesz szóba kerül, ott általában a mocskolódások dominálnak, de a "Melyik párt nyerjen 2022-ben?" típusú kérdéseknél is mindig az Összefogás nyer.
Ellenben, ha bármi pozitív dolgot kellene felhozni az ellenzéki összefogással, vagy bármelyik ellenzéki párttal kapcsolatban, ott nagy a csend, innen látszik, hogy nincsenek igazán elkötelezdőve mellettük, csak a Fidesz rühellik.
Az ellenzékiek tudnak érvelni a Fidesz ellen, de nem tudnak érvelni az ellenzék mellett.
A Fideszesek tudnak érvelni a Fidesz mellett, és érvelni az ellenzék ellen.
32-es, a számodra érthetetlen jelenség mögött az az ok-okozati lánc húzódik meg, hogy az ellenzéki oldal nem csordaszellemű, és nem is egyetlen párt mögött sorakoznak fel.
Viszonylag érthető, hogy a fideszesek a Fidesz nevű párt mellett képesek "érvelni" (bár az "érv" túlzó kifejezés, inkább csak hitet tesznek mellette, és visszabüfögik a pártpropagandát). Hiszen ennek a PÁRTNAK a szavazói.
Az ellenzéki összefogás hívei alsó hangon HAT KÜLÖNBÖZŐ párt szavazói: Momentum, DK, MSZP, LMP, Párbeszéd, Jobbik.
Ezekhez készül csatlakozni még az Új Világ Néppárt (Pálinkás József konzervatív-jobboldali pártja), egy sor FÜGGETLEN politikus szimpatizánsai (pl. Márki-Zay Péter, Szél Bernadett, Mellár Tamás, Hadházy Ákos szavazói).
Valójában ellenzékiek a fideszt ellenző, de az Ellenzéki Összefogáshoz nem csatlakozó pártok és emberek is, mint pl. a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, az ISZOMM, stb. szimpatizánsai, de azok is, akik pl. Puzsér Róbertre szavaztak Budapesten, Karácsony Gergő és Tarlós István helyett. Szóban ellenzékiek (ál-ellenzékiek) még a Mihasznák Mozgalom politikusai, egyben szimpatizánsai is (a két halmaz nagyjából átfedi egymást)...
Normális dolog, hogy ennyi különböző szemléletű ember nem bégethet ugyanolyan távirányításos birkaszellemben, mint a fidesz tábora. Egy jobbikos és egy Momentumos szinte semmiben sem ért egyet, mert az egyik párt konzervatív, a másik liberális.
Ettől függetlenül a Fidesz magának csinálta az ellenzéki összefogást. Már 2011-ben leírtam itt, a GyiK-en is, több topicban, hogy az olyan aránytalan választási rendszer, mint amit a Fidesz is ráerőltetett Magyarországra, MINDIG KÉTPÓLUSÚ POLITIKAI PALETTÁT HOZ LÉTRE történelmileg. Csak az a kérdés, hogy mikor, mennyi idő alatt!
Magyarországon egy évtized kellett hozzá, máshol több, megint máshol kevesebb - de tény, hogy az aránytalan mandátumszámítással operáló, a győztesnek kedvező választási rendszerek mindenütt eltüntetik, ledarálják a kispártokat, és egy kétpólusú, váltópárti rendszert hoznak létre: mint az USA, az Egyesült Királyság, és sok más ilyen állam esetében.
Az Ellenzéki Összefogás még mindig csak a folyamat kezdete, ha nem változtatja vissza valaki a választási rendszert, a folyamat vége két nagy párt lesz, a többi kihull. Úgy fog működni, mint az USA esetében: republikánusok v.s. demokraták.
Ez lebutítja, elszürkíti és radikalizálja a politikai rendszereket. Megköszönhető a fidesznek, hogy ezt a választási törvényt meghozva ebbe az irányba tolta el a magyar politikát. Elég kár... :-(
Az ellenzék sokszínűségéből adódóan viszont nincs mit csodálkozni azon, hogy kevésbé csordaszelleműek mint a fidesz szekértábora.
#33
“…a számodra érthetetlen jelenség mögött…”
Már miért lenne számomra megmagyarázhatatlan ez a jelenség, ha egyszer adtam rá magyarázatot (amivel persze nem feltétlenül kell egyetérteni).
“ellenzéki oldal nem csordaszellemű,…”
Ez fele még annyiban igaz lehet, hogy kollektíven nem alkotnak csordát, mivel hat (vagy majd 7) pártból állnak, de egyenként nézve őket… A DK-sokra nyugodt szívvel mondanád, hogy nem csorda?
“és nem is egyetlen párt mögött sorakoznak fel”
Na ez nincs így. Mostmár egymás mögött sorakoznak fel, ami nem egy párt ugyan, de közös lista. Egy LMP-s (ami szerintem a legvállalhatóbb ellenzéki part), akinek elege van Orbánból is, meg Gyurcsányból is, most már nem fog tudni a pártjára anélkül szavazni, hogy össze ne gyurcsányozódna. Ilyenkor jön a dilemma, hogy szavazzon-e, vagy ne. Engedjen-e az O1G életérzésnek, vagy ne? Aki bármelyikükre szavaz, az be kell, hogy vállalja a többit is.
A kormánypropaganda az a migráns, Soros, Brüsszel, meg ezek, nem? Én nem nagyon látom, hogy a Fideszesek komolyan érvelnének ezzel. Vagy miféle propagandára gondoltál, ami úgy általában vitában elhangzik és tökéletes hülyeség?
Én akárhányszor vitába keveredtem ellenzéki szavazóval, legyen az DK-s, Momentumos, Jobbikos, zömében ugyanazokat a válaszokat kaptam vissza. O1G, birka, Lőrinc, stadion, kisvasút, lopás.
A reakciójából ítélve, nem tudtam volna megmondani, hogy kire szavaz. Általában, ha találkozom valami újdonsággal (pl.: még mindig 28.500 a minimálnyugdíj), akkor nem kell messzire mennem a part Facebook oldalán szembejön egy mém formájában ugyanez.
Én nagyon is csordaszelleműnek tartom az ellenzéket. Egy olyan csordának, aki nem képes megindokolni, hogy miért job az ellenzéki összefogás, mint a Fidesz.
#33, ha már szét OFFoljuk a kérdést...
Nincs két pólus,azért se karhoztasd a választási rendszert.
106 egyéni körzetben 90-et nyert a fidesz.
Hol itt a másik pólus?
Egy csomó országban ezzel vége is a választásnak, a vesztes gratulál a győztesnek és felkészül a következő alkalomra.
Értem a listás kompenzáció értelmét, de nem szimpi akkor sem
Abból jönnek az igazi mutyik, amiből fakad, hogy senki ember által választott fazonok ülnek a parlamentben, akik nem a választók rá figyelnek, hanem csak az ő helyüket kiosztó pártvezetőkre.
Szóval nem a választási rendszer okozza a számodra kedvezőtlen eredményt, hanem a nép.
De azt is le lehet cserélni, látjuk Nyugat-Európában.
15-20 év múlva teljesen demokratikusan fogják bevezetni a shaírát, és az államvallást.
Nekem az nem jön be, neked miért?
"a fidióták agyérgörcsöt kapnak tőle, és hátha gyorsabban elhullanak :)"
Azért ott már tényleg baj van az agyban, ha politikiai szimpatizáció miatt kívánja más halálát. Ehhez már nagyon degragáltnak kell lenni... emberségből csillagos egyes.
#33 (ex-34)
1. "Ez fele még annyiban igaz lehet, hogy kollektíven nem alkotnak csordát, mivel hat (vagy majd 7) pártból állnak, de egyenként nézve őket… A DK-sokra nyugodt szívvel mondanád, hogy nem csorda?"
Örülök, hogy - fideszes létedre - magad is érzed a rokonságot a fidesz-hívők és a DK kemény magja között. Valóban: a két csorda hasonló reflexek alapján működik, ahogy a két vezető politikus, orbán és gyurcsány is mélységesen rokon jelenség. A politikai receptjeik sem különböznek, csak más változót helyettesítenek az ismeretlen helyére: az egymillió nemlétező migráns és a huszonhárom millió nemlétező román fenyegetése között nincs sok különbség: félelemre építő, ellenségképző, a pártvezetőt messianizáló, gyűlöletkeltő retorika. Talán a Kommunista Ifjak Szövetségében ezt a politikai receptet tanították annak idején, mikor még ott formálódtak mindketten, KISZ-titkárként...
Szóval ezen nem fogunk összeveszni: orbán és gyurcsány, fideszesek és DK-sok nekem valóban azonos kategóriába esnek. És ezen ne sértődj meg, te, személy szerint, a hozzászólásod alapján értelmes embernek tűnsz (nem is értem, mit keresel ennek a rezsimnek a támogatói között). Ez egyébként nem enyhítő, hanem súlyosbító körülmény a szememben, erkölcsi értelemben.
Hogy a hülyék politikai világa az orbán-gyurcsány tengelyen mozog, azt megértem, sőt, logikusnak tartom (épp erre épül a populizmus). De azt rendkívül súlyosnak tartom, ha értelmes emberek - bármilyen megfontolásból - beállnak egy olyan hatalom mögé, amelyik szétbarmolta a tudományos életet Magyarországon! Ez, ne haragudj, szégyen rád nézve. S minél értelmesebbnek tűnsz, annál nagyobb szégyen!
2. "Na ez nincs így. Mostmár egymás mögött sorakoznak fel, ami nem egy párt ugyan, de közös lista. Egy LMP-s (ami szerintem a legvállalhatóbb ellenzéki part), akinek elege van Orbánból is, meg Gyurcsányból is, most már nem fog tudni a pártjára anélkül szavazni, hogy össze ne gyurcsányozódna. Ilyenkor jön a dilemma, hogy szavazzon-e, vagy ne. Engedjen-e az O1G életérzésnek, vagy ne? Aki bármelyikükre szavaz, az be kell, hogy vállalja a többit is."
Úgy vitatkozol velem, hogy közben akaratlanul igazat adsz: elismered, hogy egy ellenzéki szavazó nem föltétlenül (volna) szavazója a másik ellenzéki pártnak.
Egy választási szövetség nem jelenti, hogy a pártok, amelyek alkotják, megszűnnének önálló entitásnak lenni.
A Fideszt is rengeteg szélsőjobboldali, sőt, korábban nemzeti liberális ember is támogatta - akik sosem szavaztak volna egy önállóan induló KDNP-re. A Fidesz (szélső-)jobboldali politikáját támogatók nem támogatnak föltétlenül egy kereszténydemokrata politikát - pl. a vasárnapi boltzár is a fideszen belül bukott el, hiába ragaszkodtak hozzá a kereszténydemokraták.
Az ellenzék választási szövetségét is egyetlen cél köti össze: a jogállamiság, a fékek és ellensúlyok rendszerének és az arányosabb választási rendszernek a helyreállítása, a Fidesz rombolásának megállítása.
3. "A kormánypropaganda az a migráns, Soros, Brüsszel, meg ezek, nem? Én nem nagyon látom, hogy a Fideszesek komolyan érvelnének ezzel."
Hát akkor, barátom, te egy másik GyiK-et látogatsz, mert én eddig jóformán kizárólag ezekkel a baromságokkal találkoztam "vita" címén. Üdítő kivétel vagy, de őszintén mondom, hogy olyan ritka is, mint a fehér holló.
Talán homokba dugod a fejed, talán csak végletesen elnéző vagy az eszmetársaiddal szemben, nem tudom. De meglep, hogy te nem látod a migráncsozós, sorosozós, brüsszelezős (ál-)kérdések és kommentek özönét (különösen kampányidőszakokban), holott zömmel igenis felbüfögött, emésztetlen kormánypropagandából áll a párttársaid kommunikációja a GyiK-en.
Az külön szomorú, hogy a fidesz tájékán még ott lézengő, kevés számú értelmiségiek, mint te is, asszisztáltok ehhez az agysejtgyilkoló, buta, és sajnos egyben hazug politikai közbeszédhez... Az nem mossa le a felelősségeteket, hogy ti esetleg nem így érveltek - de nem is kéritek számon a sajátjaitokon, hogy lezüllesztik a magyar közbeszédet erre a színvonalra...
4. "Én akárhányszor vitába keveredtem ellenzéki szavazóval, legyen az DK-s, Momentumos, Jobbikos, zömében ugyanazokat a válaszokat kaptam vissza. O1G, birka, Lőrinc, stadion, kisvasút, lopás."
Egyrészt, eszerint, még nem keveredtél vitába velem. Szívesen szolgáltam volna más érvekkel is. Másrészt az általad felsorolt témák korántsem olyan jelentéktelenek, mint ahogy leírod őket: szimbólumaivá váltak a rendszerszintű korrupciónak és nepotizmusnak, amit Orbán rezsimje társadalomszervező elvvé emelt. Ezek a témák nem véletlenül közös pontjai a jobbikos, momentumos, LMP-s választóknak (a DK és MSZP részéről talán inkább retorikai húzás, mert ők sem voltak sokkal jobbak, ha nem is emelték rendszer szintre a korrupciót).
Az, hogy Magyarországon a korrupcióval szemben túlzottan toleráns a közbeszéd, önmagában is probléma. Romániában pl. ehhez képest az egyik fő politikai mozgatórugó a korrupcióellenes harc, amiért akár százezrek mennek utcára tüntetni, és nagyban befolyásolja a szavazók pártpreferenciáit. Ezalatt Magyarországon 2021-ben is a 2015-ös migrációs hullám jelenti a közbeszéd alapját...
Hogy az általad említett példák egyszerű "panelek", abban egyetértek. De ez nem jelenti, hogy az ellenőrizetlen korrupció, melynek szimbólumai, ne volna nagyon nagy probléma Magyarországon (adott esetben sokkal nagyobb mint a migrációs nyomás, amelyet jelenleg elszenved az ország)...
5. "A reakciójából ítélve, nem tudtam volna megmondani, hogy kire szavaz."
Talán azért, mert pont ezekben a témákban széles társadalmi konszenzus kezd kialakulni. Még a pártot nem választó, passzív szavazórétegek körében is...
Az ellenzéki (és nemcsak) állampolgárok zömében problémának látják ezeket a dolgokat és ezért szeretnék az Orbán-rezsim végét. A különbözőségeik akkor derültek volna ki a számodra, ha az ideális jövőképükre kérdezel rá. Ezt másként látja egy Jobbikos, egy LMP-s, egy MSZP-s, egy DK-s.
De éppen ez a kompromisszumkényszer szülhet végre valami jót Magyarországon, ha komolyan veszik: annyira különböző pártok kell megegyezzenek egy közös politikai minimumban, hogy van rá esély, hogy kénytelenek lesznek kevésbé militáns és szűklátókörű retorikát folytatni mint az eddigi kormányok, nehogy megsértsék egymás szavazóit. Ez nagyonis jót tenne a végtelenségig élezett és butított magyarországi közbeszédnek...
6. "Én nagyon is csordaszelleműnek tartom az ellenzéket. Egy olyan csordának, aki nem képes megindokolni, hogy miért job az ellenzéki összefogás, mint a Fidesz."
Jaj, én nagyonis meg tudom indokolni, hosszasan is, tömören is, ahogy tetszik:
Nincsen szó semmilyen csordáról, ahogyan az ellenzéki kerekasztal sem volt, nem is lehetett csordaszellemű annak idején - hiszen a jövő tekintetében nem értettek egyet politikailag, de volt egy víziójuk egy RENDSZERRŐL, ami jobb mint a kádári kommunizmus.
Ez volt az EGYETLEN közös pont az SZDSZ, MDF, FKgP, Fidesz, KDNP és a többi rendszerváltó erő programjában.
Magyarországon Orbán egy saját politikai RENDSZERT épített fel (el is nevezte: "Nemzeti Együttműködés Rendszere"), nem pusztán kormányzott.
Emiatt nem is elég pusztán kormányt váltani - RENDSZERT kell váltani.
Van néhány millió jobb- és baloldali, konzervatív és liberális, zöldpárti és pártsemleges ember Magyarországon, akiknek ez a RENDSZER nem tetszik, és szeretnének egy, a fékek és ellensúlyok rendszerét, az Alkotmány szentségét, az oktatás és a tudományos élet autonómiáját, a különböző szabadságjogokat messzemenően garantáló, a korrupcióval leszámolni akaró, NYUGATI orientációjú, európai országban élni, és ennek érdekében félre tudják tenni a bal-jobb, konzervatív-liberális, népi-urbánus ellentéteiket.
Az ellenzéki összefogásra, mint RENDSZERVÁLTÓ ERŐRE, ellenzéki kerekasztalra tekintek, amelynek a feladata nem az, hogy a pártok örök hűséget fogadjanak egymásnak (mint a KDNP, amikor feleségül ment a Fideszhez), hanem az, hogy eltöröljék a NER-t, és egy új, igazságosabb, jobb RENDSZERT építsenek ki helyette.
Utóbbinak sarokköve az arányosabb választási rendszer is, és az, hogy az Alaptörvény ne lehessen egyetlenegy párt politikai játékszere, hanem egy egész nemzet alkotmányaként szolgáljon a jogrend alapjául (tudod, mintha demokratikus jogállamban élnénk mi is).
Ha ezt az ellenzéki összefogásnak sikerül helyrehoznia, utána részemről le is mondhat az új kormány, és kiírhatják az új választásokat.
Felőlem kormányozzon a Fidesz, engem tényleg nem zavar (ha rájuk érkezik a legtöbb szavazat). De NE ALKOTMÁNYOZZON (az alkotmányt nemzeti konszenzusnak kell öveznie), és ne építhessen ki pártállamot!
Ennek garantálására sajnos nemcsak kormányváltásra, hanem rendszerváltásra lesz szükség.
#36
1.
„Hogy a hülyék politikai világa az orbán-gyurcsány tengelyen mozog, azt megértem, sőt, logikusnak tartom (épp erre épül a populizmus).”
Populizmus nélkül manapság nem lehet nyerni. Nem az nyer, akinek a legjobb programja van, hanem aki a legszélsőségesebb érzelmeket generálja, aki uralja a flowt. Választási programokkal ilyet nem lehet, hanem pár szavas mémekkel, üzenetekkel (ebben Trump volt profi). A DK a legpopulistább párt (posztjaik 75%-a Orbán Viktor ellen hergel), szerintem még a Fidesztől is populistább, nem véletlen, hogy így megerősödött még Gyurcsány ellenére is.
Mivel tetszik, vagy sem, magasan Orbán és Gyurcsány a két legmeghatározóbb magyar politikai figura, ezért kénytelenek lesznek azok is erre a tengelyre felülni, akik egyébként megfontoltan szavaznának másokra. De az ő szavazatuk megy a levesbe, mert a kommunikáció úgyis arról szól, hogy Orbán, vagy Gyurcsány, és a ’hülyék’ többsége miatt kontrol nélkül ezekre a vizekre evez. Nem volt véletlen a választási törvény módosítása sem, Orbán a Kétfarkúakat be akarta kényszertíteni Fleto alá.
„szétbarmolta a tudományos életet Magyarországon!”
Nem cinizmusból, de nem értem mire célzol ezzel.
2.
„elismered, hogy egy ellenzéki szavazó nem föltétlenül (volna) szavazója a másik ellenzéki pártnak.”
Elismerem, de most már nem ez a helyzet. Az összefogás miatt nem lehet egyszerre megkerülni Orbánt is, és Gyurcsányt is, ahogyan eddig.
„Az ellenzék választási szövetségét is egyetlen cél köti össze: a jogállamiság, a fékek és ellensúlyok rendszerének és az arányosabb választási rendszernek a helyreállítása, a Fidesz rombolásának megállítása.”
Ne haragudj, de szerintem naívság azt hinni, hogy ez a cél. Egyszerűen hatalmat akarnak, kormányozni. A választási rendszert helyreállítani esélyük nincs, ahhoz 2/3 kellene, de még ha össze is jönne valami csoda folytán, gondolod, hogy nem próbálnák meg kihasználni ugyanúgy a saját javukra?
3.
„Hát akkor, barátom, te egy másik GyiK-et látogatsz,…”
Új hús vagyok, egy hete GYK-zom. Szeretem a politikai vitákat, azért is jöttem ide, korábban Face-n (ott hírportálok kommentszekcióiban) nyomultam, de mindig belém kötöttek, mivel kamu profilom volt, így bárminemű értelmes diskurzusra tett kísérletem ellehetetlenült, és a „mennyit-fizetnek-a-központbó’-neked-ezé’?” irányba ment.
Amióta itt vagyok, nem sok migráncsozást láttam, vérkomoly Sorosozást meg még életemben nem, azt mindig ellenzéki kommentelőtől láttam gúnyolódva. Facebookon is ott vannak persze a kötelező Gyurcsányos felhördülések, nem ritkán migráncsozásba is belefutottam, de mindez eltörpül az ellenzékiek beokádásai mellett. Ha itt ellenzéki túlsúly van, akkor a Facebookon ennek a hatványa. Volt néha értelmes ellenzékivel is vitám, és voltak értelmes fideszesek is, akik az álláspontom védelmezésére jöttek.
Egyébként az sem kizárt, hogy a tiltogatások miatt, volt kevés fideszes, engem az Index, Telex is tiltott már le, a 24.hu háromszor is, minden alkalommal kormánypárti vélemény miatt.
„Talán homokba dugod a fejed, talán csak végletesen elnéző vagy az eszmetársaiddal szemben, nem tudom.”
„Az nem mossa le a felelősségeteket, hogy ti esetleg nem így érveltek - de nem is kéritek számon a sajátjaitokon”
Na de barátom, még csak most jöttem, erre már pálcát törsz az én fejem felett is, hogy nem kérem számon? Volt már nem egyszer, hogy a fajtámat oltottam le, a kormány értelmetlen korlátozásai miatt rendszeresen voltak nézeteltéréseim. De nem tagadom, elnézőbb vagyok egy fideszessel, de ha oltári fszságokat írnak, azt tőlük sem tolerálom. Ha már itt tartunk nem igazán láttam, hogy az értelmesebb ellenzékiek is ugyanúgy bármi hülyeséget is számon kérnének a sajátjaikon (gondolom a szent rendszerleváltó cél érdekében belefér)
4.
„Ezek a témák nem véletlenül közös pontjai a jobbikos, momentumos, LMP-s választóknak (a DK és MSZP részéről talán inkább retorikai húzás, mert ők sem voltak sokkal jobbak, ha nem is emelték rendszer szintre a korrupciót).”
A DK-ban és az MSZP-ben közös további közös vonás, hogy róluk meg tudjuk ítélni, hogy retorikai húzás-e, mivel már bizonyítottak. Kettő ellenzéki ex-kormánypártból kettő korrupt, ez eddig 100% arány. A másik háromról lehetséges, hogy csak azért nem mondhatjuk el, mert nem voltak a mézesbödön közelében. Oké, ilyen feltételezésekbe belemenni nem jó, de én a jobbikból simán kinézem. Nem lehet, hogy a korrupció hozzátartozik a politikához? Nyugaton az elit diktál a politikusoknak. Idehaza a politikusok próbálják kitermelni az elitet.
Még ha releváns is a korrupció ellen való felszólalás, ez csak egy szeletét teszi ki a kormány-kritikájuknak.
Mellette zömében olyan kritikák hangzanak el, amivel simán szembe köphetnék magukat (legalábbis az MSZP és a DK). Gondolok itt az államadósságra, minimálbérre, mélyszegénységben élők számára, eü helyzetére.
„Magyarországon 2021-ben is a 2015-ös migrációs hullám jelenti a közbeszéd alapját”
2015-ben (és azóta se) az Európai Unióban nem jelentette politikai beszéd alapját, hogy nem jó ötlet befogadni a Közel-Keletről érkezett bevándorlókat. Nem jelenti a közbeszéd alapját, hogy problémás velük az együttélés. Az USA-ban nem jelenti közbeszéd alapját a szociális háló hiánya, helyette a rendőri erőszakra és rendszerszintű rasszizmusra tolják a problémák gyökerét.
5. –
6.
„Jaj, én nagyonis meg tudom indokolni…”
Az indoklásod elfogadom, hogy te így látod, de te magad sem egy átlagos szellemi kvalitású ember vagy. Ugyanakkor szerintem naív módon túl sok mindent belelátsz az egészbe.
„Van néhány millió jobb- és baloldali, konzervatív és liberális, zöldpárti és pártsemleges ember Magyarországon, akiknek ez a RENDSZER nem tetszik, és szeretnének egy, a fékek és ellensúlyok rendszerét, az Alkotmány szentségét…”
Az a néhány millió, aki így gondolja, hogy alkotmány szentsége, fékek meg ellensúlyok rendszere, stb. max pár tízezernek elmegy. Az átlag ember nem merül el ideológiai szinten az egészben, megmarad az ösztön síkján.
Elmondom, mit akar az a néhány millió (legalábbis a döntő többség), aki le akarja váltani az Orbán kormányt:
’Legyen több pénzem, legyen nagyobb házam, éljek úgy, mint a szomszéd, aki Ausztriában 3x annyi pénzt keres, vegyék el Lőrinc vagyonát és osszák vissza a magyaroknak, ne lopjanak annyit, mert akkor nekem is több pénzem lenne, éljünk Svájci színvonalon, legyenek európai bérek.’
Ne legyenek illúzióid, azt se tudják mi áll az Alkotmányban.
„Az ellenzéki összefogásra, mint RENDSZERVÁLTÓ ERŐRE, ellenzéki kerekasztalra tekintek”
Ahogy elnézem, 4 lehetőségünk van:
- Fidesz nyer 2/3-dal, akkor minden marad a régiben.
- Fidesz nyer nem 2/3-dal, akkor ő kormányoz tovább, de nem alkotmányoz. (Szerintem ez lesz 2022-ben)
- Ellenzék nyer, akkor ők kormányoznak. (Kicsi a valószínűsége)
- Ellenzék nyer 2/3-dal, és akkor van lehetőségük a rendszert leváltani. (Esélytelen)
Miért bízol bennük annyira, hogy ha lehetőségük lesz, akkor a meglévő rendszer helyett nem egy másik, számukra előnyös rendszert alakítanak ki, mikor a fele bagázs gazemberekből áll?
Én úgy gondolom, korrupt rendszer ide, vagy oda, a jelenlegi a kormányzással együtt még mindig jobb, mint a korábbiak.
Én a jelenlegi ellenzéket nem tartom sem kormányzásra, sem a rendszer leváltására alkalmasnak. A 0-ik lépés az kellene, hogy legyen, hogy az ellenzéket váltjuk le. A korábbi bukott politikusoknak, és pár unszimpatikus arcnak az ellenzékiek sorából el kellene takarodnia. Maradhatna az LMP-Momentum-PB a gázos tagok nélkül egy közös koalícióban. Bár én nem preferálom a (neo)liberalizmust, amihez ezek a pártok dörgölőznek, de erre azt mondom, hogy kiindulási alapnak még jók lehetnek. Igazából egy kevésbé korrupt, propaganda- és stadionmentes Fideszt preferálnék.
#38
Elvakult vagy, és rendkívül buta. Családapák, családanyák, idősek és fiatalok halálát kívánod. Szimplán azért, mert azzal szimpatizálnak, akivel te nem. Kíváncsi lennék, hogy névvel és arccal is vállalnád-e a nyilvánosság előtt ezt az undorító baromságodat. Mindenesetre így, anonimság mögé bújva is nyugodtan szégyelld magad, van miért.
Szép napot!
Nem szimplán azért mert azzal szimpatizálnak amivel én nem, hanem azért mert károkat okoznak az országnak és a világnak, nekem az elmebeteg, elfajzott degenerált ideológiájukkal? Ja bocsánat ideológiájuk az nincs, csak egy vezérük...
Nincs miért szégyellnem magam, szoktam is hangoztatni ezt, hogy az elhullott komcsi(pl fideszes) a jó komcsi, hiszen több kárt már nem okoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!