Mit szólnátok ehhez?
Az elkövetkező években a teljes politikai elitet fideszestől ellenzékestől mindenestől kitelepitjük Kamcsatkára.
Utána átalakitjuk az ország berendezkedését és a Svájci rendszerhez hasonlóan decentralizálnánk az országot és bevezetnék a gyakori népszavazásokon alapuló közvetlen demokráciát.
A közvetlen demokrácia kialakitása után az EU-val való kapcsolatainkat is átalakítanánk és néhány év alatt fokozatosan ebben is a Svájci típusú rendszert alakítanánk ki (amolyan nem tagok de lehet menni dolgozni Ausztriába továbbra is rendszerhez hasonló).
A gazdaságot fokozatosan alakítanánk át. 3 fő terület adná a gazdaság alapját.
-IT és kutatás-fejlesztési iparágak
-turizmus
-mezőgazdaság, erdőgazdálkodás és az ezekre épülő iparágak (pl élelmiszeripar, faipar stb).
Ezek képesek együtt biztosítani az ország fejlődését+ jóval környezetbarátabvá tennék az országot mert azok az iparágak amik a leginkább szennyeznek kevésbé lennének jelentősek. (Új-Zéland gazdaságához lehetne ezt hasonlítani ők pedig jóval gazdagabbak nálunk és nyilván nem egy-két év alatt érnénk ezt el hanem egy-két évtized alatt).
Az energiaiparunkat is átalakítanánk nyilván ezt is fokozatosan úgy hogy idővel a legfontosabbá a nap, víz energia válna valamint a Magyarországon viszonylag(!) jelentős tartalékokkal rendelkező geotermikus energia.
Az adópolitikában a komoly adócsökkentésre helyeznénk a hangsúlyt. (nyilván nem olyan nagy válságidőszakokban mint az idei év hanem normális években). A legtöbb adónemet eltörölnénk vagy minimálisra csökkentenénk. Az ÁFA-t lecsökkentenénk 5% körülire.
Az állami beavatkozást a gazdaságban teljesen minimálisra csökkentenénk. Amit lehet privatizálnánk.
(hangsúlyozom nem olyan évekre gondoltam mint az idei ne ezzel gyertek)
Az egyházzal kapcsolatban az ország semelyik egyházat nem támogatná és mindegyiket a saját hiveik tartanák fenn.
Az állam ellenezné a bevándorlást de nem foglalkozna a szexszuális kisebbségekkel azaz se nem támogatná se nem elnyomná őket.
Szabadkereskedelmi megállapodásokat kötnénk, Svájccal, Angliával, Japánnal, Dél-Koreával és Kanadával (és mivel Kanada Szabadkereskedelmi szövetségben van az USA-val ezért gyakorlatilag közvetve az USA-val is). Így olcsón elérhetővé válnának ezen országok termékei és legalább annyi Japán Koreai és Amerikai cucc lenne a piacon mint EU-s.
A NATO-ban bennmaradna az ország hogy ne legyünk Orosz érdekszféra és a Románok ak se jusson eszébe megtámadni minket, de a Svájci példához hasonló erős hadsereget fejlesztenénk (nyilván évek-évtizedek alatt) ami képes lenne legalább megvédeni az országot idegen segítség nélkül.
Ha (hangsúlyozom ha) a lakosság idegállapota javul, bevezetnénk a Svájci típusú fegyvertörvényt. Ezt nyilván nem elhamarkodottan hanem előtte várunk amíg a lakosság idegállapota eljut arra a szintre hogy az emberek ne lőjék le a szomszédjukat ha az 5000 forinttal többet keres vagy éppen nekik nem tetsző karácsonyi égősort rak ki a házára.
A lakosság száma 7.5-8 millió közöttire apadna köszönhetően az EU kilépéskor átmenetileg megugró kivándorlásnak de nagyjából stagnálna ezen a szinten.
Összegezve: kiraknánk Kamcsatkára az összes jelenlegi politikust, az országot pedig egy Új-Zéland-Svájc mix éjjeliőr álkammá tennénk. Svájci demokrácia, Új-Zélandi gazdaság, Svájc szerű EU kapcsolatok. (bónusz Japán és Koreai ultramodern cuccok)
Tetszene nektek egy ilyen jövő?
úgy már talán :)
sajnos ezek elvben nagyon jól hangzanak, de az egész politikai rendszert átszövik és az érdekek működtetik, a magyarok amúgy is inkább a demagóg szövegre harapnak nem a jó elképzelésekre :(
Ha észszerűsítünk egy- két dolgot, akkor nagy részével egyetértek, csak szerintem a legfőbb akadálya ennek a magyar nép meglehetősen alacsony szellemi kvalifikáltsága. Ez a gátja egy normális jóléti demokrácia kialakulásának.
Talán a NATO-s ponttal értek egyet a legkevésbé. A románok bármilyen zokszó nélkül is megtámadnának minket a NATO-n belül is, ha úgy tartja kedvük, így ezen mit sem változtat egy katonai szövetség. Láttuk már eddig is, hogy lehet kötni a nyugati (fontosabb) és keleti (veszni hagyható) országok közt bármilyen hű de nagy baráti katonai egyezményt, aztán a nyugatabbi államok számára sosem ért annyit Európa másik fele, mint a saját jólétük és bőrük, tehát a katonai szövetségi tagság ilyen szempontból is okafogyott szerintem, úgyis legelső dolguk lenne cserben hagyni minket. Csak egy etetés annak érdekében, hogy az összeszerelő üzemeiknek aktuálisan egy biztos piaca legyen kedvező adózási környezetben olcsó munkabérrel és megint higgyünk nekik, azután, hogy ezer éve megállás nélkül csak átb*sznak minket.
Lehetséges. Csak annyit mondtam, hogy ez a NATO-n belül is ugyanúgy megtörténhet, ugyanis ez esetben a katonai szövetség nem fog lépni semmit sem, holott hivatalosan Magyartország oldalára kellene állni. Abban igazad lehet, hogy a románok számára kevésbé vonzó megtámadni egy másik NATO országot, hiszen így több a vesztenivalójuk, de pontosan tudják most is, hogy úgysem tennének vele szemben semmilyen szankciót, Magyarország pedig megint le lenne szarva. Éppen ezért narratíva az most is állami szinten, hogy Budapestre vonulnak, és az igazi határuk a Tiszáig tart. Napi szinten vannak ehhez hasonló megszólalások. Ha ezeket nem veszi komolyan egyetlen másik ország sem, mintha meg sem hallanák, nem is kell nagyon attól tartani, hogy majd az észak- atlanti szerződés tagjai bármikor is a magyarok segítségére sietnének. A románoknak ez meg van engedve, ez van. Ők nagyon jó helyzetben vannak, hiszen bármikor megtehetnék ami kedvük tartja, függetlenül attól, hogy Magyarország a NATO tagja-e vagy sem.
Ukrajnával hasonló a helyzet, bár nekik úgy látom éppen elég volt az Orosz konfliktus miatt a háborúskodásból, ráadásul nem venné jó néven az EU és a NAATO, ha Ukrajna bármilyen hasonló megnyilvánulást is tenne, hiszen látszik, hogy kézzel lábbal igyeksznek a nyugati integrációba tartozni. Nekik ez az egyetlen akadály, illetve az lehet még, hogy meglehetősen szegény országról beszélünk. Szerbia esetében ugyanez a helyzet, ráadásul ők még mindig nincsenek túl a saját Trianonjukon, Koszovóval még nem rendezett a helyzet. Ők is törekszenek az európai integrációba, szegények is. Utóbbi kettő esetében tehát inkább a jó pont szerzése a fontosabb, mint a magyarok megtámadása. Környező országok közül szerintem tehát Romániával kell számolni a legkomolyabban, hiszen konkrét területi igényeik vannak és igen erősen téma a magyarellenesség és a területszerzés állami szinten, hiszen kevés olyan ország van, amely a területének fontossága alapján határozná meg magát mint Románia, akik egyetlen négyzetcentiméter területért képesek eladni az anyjukat is háromszor meg kiárulni a fél világot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!