Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit lehetne tenni, hogy...

Mit lehetne tenni, hogy megfékezzük a cigánybűnözést?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok rasszista! Semmi bajom nincsen a többi fajtájú emberrrel, de a cigányokat nem bírom. De nem azért nem bírom, mert barna a bőrük, vagy mert hangosak, vagy mert mocskosak. Az nem izgat. Abból van baromira elegem, hogy képesek fényes nappal ellopni a testvérem telefonját, meg nekem is futnom kellett egy másik alkalommal, hogy ne vegyék el, meg hogy fényes nappal a 6-os villamoson kipakoltatják az egyik gyereket, és még több ilyen esetet is fel tudnék sorolni. Mondanom sem kell, hogy az összes estben romák követték el ezeket a büncselekményeket. Ez nem mehet tovább, megoldást kell találni, csak nem tudom hogyan. Fogjunk össze a romák ellen!!!!!
2008. nov. 30. 18:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát először nézzünk magunkba szerintem, hogy mi mennyit lopunk. Mennyi adót, mennyi illegális zenét, filmet, és szoftvert használunk. Mekkora jövedelmünk származik banki kamatokból, amelyek sok esetben úgy jönnek létre, hogy embereket (munkahelyeket) tesznek tönkre, természetvédelmi célokat semmisítenek meg, stb. Az arbitrázs szerintem sokkal nagyobb bűn, mint egy telefon eltulajdonítása, mégis bankok és állami szereplők művelik.


Aztán meg kéne nézni, hogy az ipari forradalom előtt milyen volt a cigányság helyzete: akkor sokkal inkább integrált részei voltak a a társadalmunknak. Miért? Mert volt foglalkozásuk. Aztán jött az ipar, és először őket tette tönkre, nem kellett már cserépkészítő, szegkovács, teknővájó, stb. Ne félj, minket is tönkre fog, ahogy egyre több ember munkája válik feleslessé. S amikor majd nem lesz munkánk ránk is azt fogják mondani, hogy ki kell minket irtani. Jó lesz.

2009. jan. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Tömeges ivartalanítás, gettók, munkatáborok, vagy esetleg kitelepítés.
2010. ápr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

A megoldas sajnos eleg sokretu, es egyszerre kell meglepni mindent.

Ugye a segelyezes alapvetoen nem megoldas. a pozitiv diszkriminaciot sem lehet eroltetni, mert igen, van rasszizmus.

Alapvetoen a kovetkezo dolgok johetnek szoba:

- El kell erni, hogy a jelenlegi szemleletmodjuk megvaltozzon. Ehez kell az, hogy: a) a lehetosegeket meg kell adni nekik, mind tanulasra, mind a munkara. b) a konnyebb ut kereseset (mint mindenkinek) el kell lehetetleniteni. (kokemeny fellepes a femgyujtes, lomizas, lopas, garazdasag, stb ellen).

- Gyors szakkapesitest kell veluk szerztetni (lakatos, komuves, stb) es azon cegek, akik vallaljak, hogy alkalmazzak oket pl. adokedvezmeny.

- A gyerekek szamara meg kell mutatni, hogy a szuloi pelda karos. Kulonosen szamukra.


A gond rengeteg, a megoldasi lehetosegek sajnos csak 10-30 ev alatt erhetnek be, mivel naluk is olyan dolgokat kellene megvaltoztani, amik mar generacios es vilagnezeti elteresekbol adodnak. (pl. mint nalunk "magyaroknal" az adocsalas, a mutyizas)

2010. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!