Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit lehetne tenni, hogy...

Mit lehetne tenni, hogy megfékezzük a cigánybűnözést?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok rasszista! Semmi bajom nincsen a többi fajtájú emberrrel, de a cigányokat nem bírom. De nem azért nem bírom, mert barna a bőrük, vagy mert hangosak, vagy mert mocskosak. Az nem izgat. Abból van baromira elegem, hogy képesek fényes nappal ellopni a testvérem telefonját, meg nekem is futnom kellett egy másik alkalommal, hogy ne vegyék el, meg hogy fényes nappal a 6-os villamoson kipakoltatják az egyik gyereket, és még több ilyen esetet is fel tudnék sorolni. Mondanom sem kell, hogy az összes estben romák követték el ezeket a büncselekményeket. Ez nem mehet tovább, megoldást kell találni, csak nem tudom hogyan. Fogjunk össze a romák ellen!!!!!
2008. nov. 30. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Erről van szó. Sokat gondolkodtam a dolgon, és arra jutottam, hogy azt kellene csinálnunk, mint nekik: összefogni. Mert most arra apellálnak, hogy a magyarok soha nem fognak össze, és így könnyű elbánni velük.
2008. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

A cigány olyan mint a parázs. Akárhogy csinálod, ha hozzáérsz megégeted magad.

-vagy hagyod magad: megaláznak és ellopják mindenedet

-vagy ellenálsz és elbuksz: a fenti + esetleg egy penge a bordáid közzé

-vagy ellenállsz és legyőzöd: még aznap éjszaka jön a cigány számonkérő osztag(min. 50 fő csak hogy igazságos legyen a dolog)ha esetleg túléled a Magyar Bíróság biztos bűnösnek talál és megbüntet

Egyszerüen nem játszanak tisztességesen. Élnek egy országban, de meg sem próbálnak beilleszkedni, nem is akarnak, kibujnak minden szabály alól. Ugyanakkor minden juttatást és jogot kikövetelnek maguknak és ha valamit nem kapnak meg, meg sem állnak Strassburg-ig. Szerintem oda kéne adni nekik Szabolcs-Szatmár megyét és mindet odadeportálni(végülis kapnának egy saját országot), és éljenek meg abból amit megtermelnek, viseljék el egymást.

2008. nov. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
szerintem ezért lett a magyar gárda!esetleg vedd fel velük a kapcsolatot,talán ők segítenek,de ne számíts sétagaloppra!
2008. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Vannak rá megoldások, de ameddig a kormányunk nem tesz semmit addig nem sok értelme lenne. Pedig a meglévő törvényekkel is lehetne tenni sok dolgot. Pl. ha tényleg elitélik ha elkapják és megkapja azt ami jár. pl. késes támadás az nem lopás hanem gyilkossági kisérlet. Síncsavarlopás az nem szabálysértés ( mivel nem éri el a 20e ft-ot a síncsavar értéke) hanem terrorcselekmény előkészülete, ami alaphangon 8-15 év.


A másik az ,h segélyt csak az kapjon, aki közmunkát is végez. A GYES/GYED, családi pótlék pedig 5 gyerek után ne járjon senkinek, sőt onnantól semmilyen támogatás ne legyen. Így a megélhetési gyerekgyártás sem menne. Halálbüntetés visszaállítása sem elvetendő ötlet, ahogy a szemet szemért elv sem.

2008. nov. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 yuda ***** válasza:
100%

Ezzel a kérdéssel politikusok sem tudnak mit kezdeni-sikertelen próbálkozások voltak már bőven,megoldás nélkül...

-volt pl. és ,ma is megy,hogy több juttatást adnak munkakötelezettség nélkül nekik,mint a többi magyarnak-kaptak lakást,segélyeket,de pl. lakásban tüzetraktak,segélytkapnak akkor nem dolgoznak..vagy ha törvény engedi,akkor saját gyerekéről hivatalosan lemond és egy rokonhoz kerül gyámság alá,aki meg több százezret kap az államtól,hogy gyámkodik a gyerek felett,és osztoznak a vér szerinti szülőkkel...stb-még folytathatnám,de igazi megoldás még nem született.


Pár saját tipp:

-ki kellene már vizsgálni,hogy valóban indiai származásúak,és kimondani,hogy igen,vagy nem-mai korban ez már gyerekjáték lenne..innen lehetne lépni...


-cigányokat nem lehet "kultúrálni",kellene egy erős kezű vajda-ő szót tudna velük érteni


-náluk a leggyengébb a születés szabályozás,nem gondolják végig,mi lesz a gyerekekkel,csak szülik őket...ebben is kellene lépéseket tenni...


-mindenképpen támogatni kellene a tanulást,aki ki akar törni közülük,az hadd menjen...


-erősebb rendőrségi fellépés,mert egyenlőre a rendőr azoknál intézkedik,akiktől nem fél-többit kerüli.../náluk szigorítanám a fizikai alkalmasságot/

2008. dec. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Egy vidéki városban élő rendőr ismerősöm mondta, hogy ott minden roma bűnöző, de nem tudnak mit tenni, mert féltik az életüket.

Nem jó 5let, hogy 4-5 gyerek után ne kapjanak segélyt, mert akkor mi lesz a tisztességes nagycsaládosokkal? Amúgy tényleg szörnyű - a várandósságom idején egyszer sem voltam úgy tanácsadáson, hogy ne lett volna minimum 2 cigányasszony.

Gyerekek! Azé az ország, aki teleszüli.

2008. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Mi lesz a tisztességes nagycsaládosokkal? Semmi, aki nem tud eltartani önerőből 4-5 gyereknél többet az ne szüljön annyit. A tisztességes családok annyi gyereket vállalnak amennyit fel is tudnak tisztességgel nevelni.
2008. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
Pedig nekik kéne igazán a támogatás. Ezért cigányosodunk el, mert a politikusaink úgy gondolkodnak, mint Te, kedves előző válaszoló.
2008. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
A módszer ugyan az mint a "magyar"-bűnözéssel amit lehet a rendőrség megtesz... De ha gondolod hívd a magyar gárdát hogy a magyar politikusok elrabolják anyáitok, a ti és gyermekeitek pénzét. Ha ez nem lenne az előző problémával se kéne szembenézni... Ilyen szinten.
2008. dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehetne a segélyt erkölcsi bizonyítványhoz kötni, meg persze keményen megtorolni mindenféle kihágást, nem ennyire kesztyűs kézzel bánni a bűnözéssel. Amíg a lopás, rablás stb. kifizetődő, addig lehetetlen megakadályozni. A család vígan él az összelopott holmiból, amíg a családfő néhány évet szállodázik a sitten. Sokkal szigorúbb büntetések kellenének, a börtön a putrihoz szokott embernek vicc, hiszen magasabb életszínvonalon él ott, mint addig.
2008. dec. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!