Magyarországon azért nincs soha semmilyen tüntetés semmiért szinte vagy kiállás mert mi egy ázsiai szolgalelkű nép vagyunk önérzet nélkül?
Ennek nincs köze a szolgalelkűségnek.
A legnagyobb akadálya egy nagy tüntetésnek az, hogy az emberek itt képtelenek összetartani, összefogni.
Amikor az egyetemisták tüntettek, hogy ne legyen tandíjas kb minden egyetem, mert a szegényebbek nem fogják tudni a gyereküket továbbtaníttatni, akkor is kik hurrogták le őket és kiáltották ki az egyetemistákat ingyenélő élősködőknek? A lakosság többi része (tiszt kiv.).
Amikor gimis volta, volt 1 vagy 2 "tüntetésnek" nevezett önblamálás a tanárok részéről. Ez a "tüntetés" meg "sztrájk" azt takarta, hogy a suli nem 8-kor hanem 9-kor kezdődött. Nevetséges. Nálunk ennek abszolút nincs hagyománya, nem is volt, és Magyarországon kb sosem volt egész országot érintő hatalmas tüntetés. Itt nagyon érvényesül a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" elv.
Elég szomorú de tényleg kicsit szolgalelkű nép vagyunk. Én is abban látom ennek a mivoltát hogy a történelem során mindig arra volt rákényszerítve a magyar ember hogy "kussoljon vagy meghal". Így hát mindig kussolt mindenki egészen addig amég az nem fájt eléggé vagy nem őt érintette közvetlenül.
"Hm elvették a szomszéd tehenét, sebaj az enyém még megvan. Hm elvették az utca összes lakójának tehenét, sebaj az enyém még megvan. Hm elvették a falu összes lakójának a tehenét, sebaj az enyém még megvan. Hm csak az én tehenemet vették el, na a lóf*sznak is van vége ám!"
Pont ezért az internetadós dolog óta nem is emlékszem hogy utoljára mikor mentek az ember úgy komolyabban utcára.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!