Szerintetek lehetséges, hogy az EU nem fogadna el egy antidemokratikus, kizárólag Orbán által benyújtott EU-s kilépést, mindenképpen népszavazáshoz kötné?
Ha így történne, abba Orbán belebukna. Mert jelenleg a lakosság kb. 85% EU maradás párti, és még ha minden trükköt bevetne, kimaxolná a birkái manipulálását, akkor sem menne le 70-75% alá.
Ugye az eredeti alkotmányukban az volt benne, hogy EU kilépés csak népszavazás útján lehetséges. De mivel Orbán akárhogy átírhatja az alkotmányt, így akár egy nap alatt is benyújthatja a kilépést.
Kérdés az, hogy lehetséges hogy az EU ezt nem fogja elfogadni? Kötelezheti Orbánt egy népszavazásra ebben a kérdésben? Vagy ez már beleszólás lenne a mi belügyeinkbe?
#7 "Amikor csatlakoztunk az Unióhoz, mint értékközösséghez, aláírtuk a csatlakozási feltételeket. Ha valaki be akar lépni egy klubba, akkor be kell tartani annak játekszabályait. "
IGEN!!!!!
EZT akarják Orbán és a lengyel miniszterelnök, hogy a többi tagállam IS, tartsák be a csatlakozási feltételeket!
Ott van minden a Lisszaboni szerződésben, ami alapján nem lehet semmiféle feltételhez kötni a kifizetéseket - kivéve ha egyhangúlag megváltoztatják.
A jogállamiságra vannak eljárások a csatlakozási feltételek között, csak éppen azokkal nem mentek semmire, mert nem szegtünk meg semmit ami a szerződésekben szerepel.
Ezt fogd már fel végre, hogy itt a magyar és lengyel vezető az aki be akarja tartani és tartatni a csatlakozási szerződést és a többiek akarják a szerződést megszegni!
#10. Néhány példa:
- nem anép választotta meg a vezetőit
- x éves (talán hét) terveket csinál amiket valahogy nem sikerül úgy tartani ahogy elképzelték (hmm vajon ez melyik országra hasonlít)
-föderativ izé, szuperállam szeretne lenni amit sok nép (portugálok, olaszok, svédek, magyarok stb) laknak.
-nem lehet belőle RENDESEN kilépni (ugye a Brexitnek is ott tesznek keresztbe ahol tudnak, nem hajlandók kompromisszumra).
-ha olyan helyzet van hogy olyan döntés születne ami nem kényelmes az elitnek, akkor nem demokratikus intézmény (lásd megint brexit mikor új népszavazást akarnának mert "túl kicsivel nyertek a kilépésre szavazók")
-túl erős a szélsőbal jelenlét az intézményekben.
A különbség tehát csak annyi hogy az EU legalább a látasztra ad a Szovjetunió arra sem adott.
#8 Kikérheted magadnak, ettől még nagyon is igaz lesz.
Tombolhatsz, de sajnos a Szovjetunióban volt szokás a "szövetségeseket" alárendeltként kezelni és zsarolással politikai változást kierőszakolni, erővel a választott vezetők és az emberek akarata ellenében bármit elérni.
Annyi a különbség, hogy a szovjetek katonákat küldtek ide hogy elérjék amit akartak, az eu meg a "civil" szervezeteket, és egyenlőre az eu még nem járt sikerrel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!