Szerintetek hogy lehetséges hogy egy ilyen korrupt/antidemokratikus kormány mint a Fidesz ennyivel jobb eredményeket ér el mint anno az MSZP-SZDSZ?
2002-ben kb. 3 870 ezeren dolgoztak, 2006-ban amikor csúcson volt a foglalkoztatottság akkor érte el a 3 928 ezret, ez 58 ezres növekedés.
Ha a 2006-os csúcshoz vesszük a Fidesz eredményét és csak a hazai elsődleges munkaerőpiacon dolgozókat számoljuk akkor is most 366 ezerrel dolgoznak többen. (4 294,7 ezer) (pedig azóta fogytunk elég rendesen)
2002-2010 között a minimálbér a létminimum alatt volt, most ha csak pár ezressel is de a minimálbér meghaladja a létminimumot.
2002-2009 között a régiós országok (V4-ek) GDP növekedésének a 43%-át tudtuk, most meg negyedévről negyedévre jönnek az olyan adatok, hogy az egész EU-ban dobogósak vagyunk GDP növekedésben és a V4-ek szintjét hozzuk az utóbbi 4-5 évben.
2002-2007 között 55%-ról 65%-ra nőtt a GDP arányos államadósság, 2010 óta meg 10%-ot csökkent. (csak miheztartás végett ha anno 2002-2006 között 5%-ot csökkent volna a GDP arányos államadósság és 2006-2010 között 5%-ot nőtt volna a válság miatt akkor most adósságfinanszírozásra évi 400 milliárddal költenénk kevesebbet)
Azért vettem több helyen is a 2002-2007-es időszakot mert nem lenne fair beleszámolni a gazdasági válságot is.
Őszinte válasz érdekel?
a Fidesz -bár éppen az ellenkezőjét hazudja- mindenben lefekszik a külföldi tőkének, de így mindenben, és nehogy nekem valaki a "plázastoppal, meg szektorális különadókkal jöjjön, ami csepp a tengerben- a tény a következő, 2010-óta a munkaadók terheit jelentősen csökkentették, a társasági adót lecsökkentették, az új munka törvénykönyve már annyira sem védi a munkavállalót, mint korábban,és mindezek mellé még brutális támogatásokat is kapnak, csak hozzanak Magyarországra összeszerelő üzemeket.
A Fidesz gazdaságpolitikájának az alapja a "magyar olcsó és sokat dolgozik" tényleg, a rabszolgatörvény is ennek szellemében született.
Tehát a gazdaságpolitikájuk a külföldi tőke behívására épül, ezek közül is főleg azt támogatják, ami sok alacsony iskolai végzettséggel betölthető állást hoz létre. "mi leszünk Európa összeszerelő üzeme".
Ehhez kapcsolódik a forint értékének lecsökkentése és igen tudom örök mantra, hogy arról nem a kormány tehet, de egy olyan kormány, ami alapvetően egy export orientált gazdaságot épít az ezt akarja, ez a célja.
Brutális megszorítások, illetve a Bajnai kormány elvileg "ideiglenes illetve válság" megszorításainak megtartása, most a konjunktúra idején. Amikről az átlagemberek már rég elfelejtették, hogy a Fidesz azt ígérte, hogy majd eltörlik őket.
Manyup pénzek államosítása, ami miatt egyrészt elkerülték az álamcsődöt a válság idején, kettő jelentősen csökkentették az állam háztartási hiányt. Csak ezzel felélték a jövőt, ezt jelenleg úgy kompenzálják, hogy a nyugdíjak relatív értéke csökken a bérek vásárlóértékéhez képest. (és nehogy bedobjátok, hogy de az inflációval arányosan emelik, ez igaz, csak ez éppen egy válságmegszorítás volt még Bajnaitól)
és akkor az olyan trükközésekkel mint közfoglalkoztatás, statisztikai adatokkal való játszadozás mint "ki a szegény" stb. nem is szólva.
ui. most este nincs kedvem Fidesztrollokat etetni, ha nekiálltok "megcáfolni" -ami mondjuk nehéz lesz, mert ti is tudjátok, hogy ez mind igaz- akkor reagálni nem fogok rá.
Értem lefekszik a külföldi tőkének aminek hála 2010 óta 700 ezerrel többen dolgoznak átlagban 80%-al több pénzért miközben 30% körüli volt ez időszak alatt az infláció (reálértéken ez 40%-os bérnövekedés).
Most ez biztos hogy olyan rossz?
A borsodi cigány el tud menni programozónak ha olyan munkahelyek létesülnének az összeszerelő csarnokok helyett?
A gyenge forint miért baj ha ezzel a hazai cégeket erősítik és az átlag proli itthon költi el a fizetését? (ami mint az előbb leírtam 40%-al többet ér mint 10 éve)
Ha még élne a Manyup akkor minden egyes évben 1500 milliárdot fizetnénk bele ami hiányozna a költségvetésből, ellenben a Manyup szinte senkinek nem kéne még most komoly összeget kifizessen nyugdíjként mert az a korosztály aki oda komoly pénzt befizet az még most is aktív.
Mégis hogy lenne ez fenntartható rendszer ha a költségvetésben 7%-os hiányt eredményezne? (10 év alatt kamatok nélkül is kb. 50%-al emelte volna meg az adósságállományát az országnak)
"a nyugdíjak relatív értéke csökken a bérek vásárlóértékéhez képest." lefordítom, aki dolgozik az egyre jobban él aki meg nyugdíjas az nem részesül abból a többlet értékből amit a most aktívak állítanak elő. (ez se igaz, mert azért a nyugdíjprémiummal meg bözsi utalványokkal ha alkalomadtán de mégis kapnak belőle)
De kérdem én, miért kéne a fizetésekkel arányosan nőjön a nyugdíj amikor már semmit se tesznek hozzá a nemzetgazdasághoz? Ez olyan mintha azt várnád el, hogy a pénzed azután is kamatozzon, hogy kivetted a bankból. (a svájci indexálásnál jobban nőttek a nyugdíjak 2015-2016-ig, érdekes akkor senki se sírt, hogy milyen dolog már, hogy nem veszik figyelembe csak az inflációt(azt is túlbecsülik rendszeresen) és az átlagbérekről megfeledkeznek)
Közmunkások és külföldi telephelyen dolgozók nélkül is 2010-hez képest szűk 700 ezer, 2006-os csúcshoz képest meg 366 ezer új munkahely jött létre. Tetszik érteni? Ez az MSZP-SZDSZ-nek miért nem sikerült legalább a jó években hibahatár fölött emelni a foglalkoztatottságot?
Nem tudom miért akarák a NER-t mindig a gazdasági javulással legitimálni. Illetve de, tudom... Gyurcsány rossz volt a gazdaságnak, tudjuk, de attól még nem kell tapsikolni a más tekintetben sokkal rosszabb Orbánnak.
(Nem mellesleg hiába javulnak a gazdasági mutatók, ha közben a világ meg elhúz mellettünk.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!