Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van különbség a Numerus...

Van különbség a Numerus clausus és az ellenzék női kvótás törekvései között erkölcsi szempontból?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Nincs.
2020. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként tényleg nincs. Mert a numerus clausus-t se úgy "reklámozták" h na majd most jól vissza szorítja a zsidók az egyetemekről, hanem h a szegény elnyomott, hátrányos vidéki gyereknek kell több esélyt biztosítani. Persze ezzel gyengébb képességű emberek juthattak be szimplán csak származás alapján.

Na most lehet itt nők jogaiért küzdeni, de a kvótával ugyan az lesz h gyengébb képességű nők is bejuthatnak különböző helyekre cask azért mert a nő kvóta ezt követeli meg. Mi lenne ha egyébként nem néznék rasszt, vallást, szexuális irányúltságot, nemet hanem tényleg a rátermetséget, tudást néznénk egy emberben? Kvóta esetén a pozitív diszkrimináció mellé párosul a negatív is. Lehet támogatni a nőket, de nem kvótával.

2020. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Hát lehet majd akkor nem a díszkvótás nővel szeretném majd magam mütetni a kórházban
2020. dec. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A numerus clausus mögött több összetevő áll. Először is politikai tőkét tudtak belőle kovácsolni, mert az aktiválódó szélsőjobbot és antiszemitizmust el tudták csitítani. Ez azért volt fontos, mert a Tanácsköztársaságot sokan zsidóösszeesküvésnek tartották, mivel a vezetői között sok volt a zsidószármazású. Illetve ez által akarták volna szűrni a forradalmi erőket az egyetemekről. Még azt is meg kell említeni, hogy a trianoni Magyarországra rengetegen menekültek az imperium váltás miatt ezek mellett sok fiatal tért vissza a frontról is, akiknek garantálni kellett a helyeket az egyetemeken, mivel a férőszámok nagyon alacsonyok lettek. A törvény maga nem volt szép, de ilyesmi volt bevezetve Oroszországban, Lengyelországban, Kanadában és az USA-ban is.

A női kvóta pedig. Hát. Habár ilyen kvótára elvileg nem kellene semmi szükség, viszont annyiban tényleg egyet tudok érteni, hogy bizonyos esetekben, igen is jól jönne. Csak az is lehet a probléma forrása, amit már itt felhoztak néhányan. Áteshetünk a ló túloldalára is.

A kettőben nem lehet fellelni semmiféle közös erkölcsi alapot. A numerus clausus elfogadása egy olyan időszakban került sorra, amely az összeomlást követően történt két évvel és a stabilizáció még messze volt.

2020. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
3%
A pozitív diszkrimináció még mindig nem negatív diszkrimináció, hiába próbáljátok csűrni-csavarni.
2020. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!